Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kolege ima li neko nesto ,tilvi tomi,ogasu l"ntunjerik. okolini kuceva
#1
ima dosta tragaca,poznaju dosta znakova.ima jaka mesta al uvek koci nesto tako da standarno se ubaci nova prica nova avantura i nov pohod..to se ponavlja i ponavlja..ima i bogata nalazista,kao,kaona,bamsko polje,kraku lu jordan al sve je to il zasticeno il ocisceno dosta..dosta se traga za riznicom na tilvi tome(na ataru boljetina iznad majdanpeka)pa za mracnim potokom.navodno ima veliki popovski krst koji je nagen na kamenu u mracnom potoku al nema vodopada..izmegu babine masile i tilve u knjizi kanjca se opisuje veliko rimsko naselje al ni to jos nije pronageno.u kucajni je nagena tvrdagava parkanj i kovnica cara dusana.u selo sevici do kuceva trazi se rimski bunar pun!!ima jedan taj je i dalje funkcionalan.na nekih 300 metara covek dok je orao zakacio kamenu plocu al treba masina da se proveri gde je tacno jer se ne seca tacnog mesta u krugu od 30met..ceo kraj je bio rudarsko naselje al nista konkretno na kraju..molim koleke koji znaju nesto o ovom kraju da pomognu.
Odgovori
#2
Pozdrav prijatelju.Neznam dali si bio na tilfa Tomi ja sam bio tamo i  tamo ne postoji taj krst to su imisljotine postoji prirodna pukotina koja formira oblik krsta covek nas je ubedio da je jedan kak stemovan popeli se na merdevine i utvrdili da je i to prirodno raslje pokazuju da tu nema nista ima al sa druge strane puta .Za babino Masilo cuo sam da treba da bude  neki tern al treba ogromno vreme to pronaci a to iziskuje i velike troskove. Za ogasu lupuluj pisacu ti tamo,pozdrav
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)