Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako da iskopam zlato
#61
POZDRAV SVIMA  Smile

Tragom raskovnika dođoh na ovaj forum i iznenadih se da ima aktivnih foruma, da se nije sve preselilo na fejsbuk .

Odlučila sam da se registrujem i da napišem ponešto . 

Ne sviđa mi se što po temama ima mnogo bezveznih naslova tipa - upomoć  ili neke formulacije na osnovu kojih ne možeš da zaključiš šta je autor pisao pa onda gubiš vreme klikneš ono nešto bezveze . I ima more takvih temica koje su viđene  po hiljadu puta  a  niko nije ni odgovarao na ta upomoć pitanja .  Moderatori bi mogli malo da uzmu metlu i počiste te takve naslove  jer kvalitet foruma nije u broju tema nego u preglednosti  sadržaja i ažuriranje je  prilično važno.  ( ja sam administrator na jednom forumu pa mi ovo bode oči - prijateljski savet i primedba )

Nisam videla  neku pozdravnu  sekciju gde se predstavljaju novi članovi pa sam zato ovde napisala svoj prvi post jer me ova tema najviše zadržala.

Ovo sa  otrovima - mi ne deluje realno i iskreno nisam čula za to do sad da su Rimljani premazivali svoje novčiće žabljim otrovima ...ali ne bi me čudilo  jer su njihove matrone bile poznate trovačice .. posebno Livija žena imperatora Avgusta koja je i na taj način vodila politiku u carstvu a kad je umrla njenu kutiju sa flašicama  su bacili u more i  danima su isplivavale mrtve ribe u zalivu . 

Ali prokletstvo koje prati zlato  je čisto ljudska izmišljotina  i  deluje  samo u slučaju da Srećnik  veruje u to .  Po istom principu deluju i proročanstva, tj obistinjuju se jer im ljudi svojim verovanjem daju snagu koja ih materijalizuje .  Ljudska psiha je čudo a mi ne poznajemo ni njenu snagu ni mehanizme kako deluje , pogotovo ne poznajemo podsvest gde leže glavni upravljački mehanizmi koji nam kroje život.

Zlato samo po sebi je postojalo na Zemlji mnogo pre nego što je nastao čovek , tako da samo po sebi nije ni dobro ni loše , srečno ni nesrećno, tj malerozno . Čovek je taj koji je na nekom stepenu svog razvoja pridao zlatu neka značenja . Prvo kao simbol vrednosti i sredstvo razmene , a na tu osnovnu karakteristiku nadovezala su se i druga obeležja i ispoljila se sirova ljudska priroda .  Pohlepa, gramzivost i  sebičnost učinili su svoje i zlato je otimano , pljačkano, kradeno, čuvalo se za crne dane , ljudi su jedni druge varali trgujući za zlato ili samim zlatom , na veliko i na malo .

Običan čovek  nema pravo da trguje zlatom sem na sitno , a i tad nastoje da ga oderu, prevare i daju mu najmanje moguće . Samo je dovoljno videti razliku u ceni  nakita i otkupne cene za staro zlato .  Ili cene na aukcijama , pa onda propisi i oduzimanje na granici .. običan čovek i kad bi našo nešto makar šaku zlatnika uplaši se od same pomisli  KAKO ĆE TO DA PRETVORI U (bezvredni) NOVAC. Ima miliJon prilika da ga neko nasamari, da mu ukrade, konfiskuje , uzme procenat itd .

Vremenom su se uz zlato nadovezale svakakve strašne priče generacija i generacija . Uvrežilo se mišljenje da ga treba čuvati za crne dane , a crni dani se na taj način prizivaju ako se nekome i posreći da dođe u posed zlata . Što znači da čovek sam sebi natovari bedu  na vrat samim razmišljanjem o mogućem prokletstvu i nekom belaju koji MORA da mu se desi jer je propustio zlato kroz svoje ruke ..  Priče o žrtvovanju  dece ili strašna prokletstva koja će obavezno snaći onog ko iskopa zlato su deo folklora . Istina je da naš čovek duboko u duši veruje za sebe da nema pravo da bude srećan, da ne zaslužuje da ima zlato ,  da bude bogat - jer su poznati bogati uglavnom lopovi po blo kojoj liniji .  itd itd . a pre ovih modernih lopurda, zlato su imali velikaši koji su po zakonu sticali svoja blaga putem poreza i drugih otimačina od naroda . Tako da običan narodski čovek u genima nema taj osećaj  - da ima pravo da slobodno poseduje , bude vlasnik famoznog zlata , a ako ga ima kojim slučajem, onda nešto mora da nije u redu .  I nije ali u glavama , što se zlata tiče ono je i dalje neutralno - izliveno ili u grumenu  to je samo komad metala koji je ljudima plemanit ali ne i pticama na primer koje nemaju te probleme ... 

Gastarbajteri su najbolji primer tog mentaliteta , ceo život provedu mučeći se , štede i naprave  grandioznu kuću u svom selu i nikad  u njoj ne žive i kad dođu na odmor uvek radije borave u staroj kući - koja valjda ima dušu pa je zato topla i draga .  A dukati služe da se kite snajke i daruju dečica  što je sve divno i krasno kad ne bi bilo i ono - da crknu dušmani Smile

Tako da je pre  sigurnog i bezbednog iskopavanja zlata potrebno napraviti red u glavi  i reći sebi -  ja smem da imam zlato i da trgujem njime jer svakko  želim dobro sebi prvo i mojim milim i dragima , a može i doooobrano pomoći da se povrati osmeh ljudima na lice jer u crnim smo vremenima i bez zlata odavno ...  paa... čini mi se od kako nam je umro maršal  hahahha  i  od kako su naše državno zlato prebacili na sigurno kod najvećih lopova i nikad ga neće vratiiti .

Ako baš hoćete da namirite zle duhove koji čuvaju  ostavu - ostavite sedam dukata tamo gde ste našli gomilu i još sedam  razbacajte po ulicama ali ne u svom mestu i tako se rasprši svaka mogućnost da nešto krene po zlu u oba sveta ,vidljivom i nevidljivom .

Smile



Odgovori
#62
Uravo to,jedini komentar koji ima smisla u celoj temi, citam komentare internet strucnjaka ovde i ne verujem, pitam se da li sam lud, nadje zlato i zamrzava ga na -40, potapa u reku i slicno, alo bre jel ste vi normalni?kakvi otrovi kakve gluposti..jedan odavde cak sebe naziva strucnjakom za ovakve stvari, kao da se zlato vadi svaki dan pa covek zna rutinu :-D boze me sacuvaj, forum je odlican ali samo kad se izuzmu teme o obredima pri vadjenju zlata, pozdrav svim normalnim
Odgovori
#63
Pa dobro stručnjače Danijele89 (pošto si mene prozvao) koje je rešenje po tebi,iskopaš i odneseš kući ili ?
Jesi li ti nešto u životu iskopao,radiš li čisto golim rukama (ne mislim samo na zlato),misliš li da nema raznih bolesti,gljivica,"otrova" prirodnih i veštačkih,starijih a i novih kao što su pesticidi.
Ja nisam stručan pa sam samo dao komentar na predhodni post kolege Moravca a ti baš mene nađe.
Odgovori
#64
Ajde i ja da kazem nesto na ovu temu. Ja se vodim onom starom "gde ima dima ima i vatre" Tako da obavezno uvek pri sebi imam par rukavica i gas masku.Da se razumemo ne nosim to ja jer sam negde procitao ili mi je neko rekao da to tako treba, vec zato sto znam 100% za jedan smrtni slucaj direkno povezan sa nalazom.
Odgovori
#65
Ma mislim da je iluzorno da se dele saveti po principu budali ne treba pricati a pametnom ne treba deliti savete. Ko hoce neka kopa golim rukama ko hoce sa rukavicama i nekom prevencijom... nego Deso, zamisli nadjes neki zlatnik ili predmet iz nekog doba , uz put procitas da je u to vreme vladala crna kuga ... dok si trazila poreklo tog predmeta, pored lokacije nadjes jos desetine humki ... i sad mi reci da li ces da verujes u par recenica verovatno od Luize hey ili novopecenih instant good fortune "mesaja" ili ces da se opremis kasvetno za dalji rad na terenu  ?
Odgovori
#66
hahhahaha,  zdravo, dobar dan .  Ja reko, niko neće da priča samnom ...

pa ..      ja sam objasnila svoje viđenje PROKLETSTVA koje se vezuje za (ne)srećne pronalazače .. a za otrove rekoh da nisam čula ...što znači da je moguće ... ali da li je moguće da su svi legionari koji su bili na ovim prostorima imali i otrove to je pitanje ... ili ako su umesto u banku svoje plate nosili u šumu - što bi ih odna mazali otrovima - ?  jer obično se takve  gomilice nađu oko utvrđenja gde su bili Rimljani .  Za Turke su već druge priče ... tako da nema uopštavanja , nego generalnih upozorenja koja imaju smisla ... 

ako misliš da ima bacila kuge ili neke dijareje ,  prepečeš u rerni  i rešen problem  Smile  a dukate pokupiš rukavicama,, onako gadljvio  .... Smile


XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Nije Lujza Hej , ona priča nešto drugo . U pitanju je  koncentracija misli na loše stvari - tzv NOCEBO . Kad ti doktor kaže da ti je ostalo šes meseci da živiš i ti stvarno umreš za šes meseci jer veruješ u BELI MANTIL I STETOSKOP , a na  obdukciji ti utvrde da nisi moro,  tj da nisi umro od doktorove dijagnoze nego od nečeg drugog - od straha ... o tome se radi .  A ima i placebo to znate šta je ...i ja mislim da čovek može da bira u šta će da veruje -  u crno ili u belo - eto to sam htela da kažem  Smile
Odgovori
#67
znaci uzela bi rukavicama. Pametno.
Odgovori
#68
(10-12-2016, 10:34 PM)crni1 link Piše: Pa dobro stručnjače Danijele89 (pošto si mene prozvao) koje je rešenje po tebi,iskopaš i odneseš kući ili ?
Jesi li ti nešto u životu iskopao,radiš li čisto golim rukama (ne mislim samo na zlato),misliš li da nema raznih bolesti,gljivica,"otrova" prirodnih i veštačkih,starijih a i novih kao što su pesticidi.
Ja nisam stručan pa sam samo dao komentar na predhodni post kolege Moravca a ti baš mene nađe.

A ja nigde ne vidim da sam tebe prozvao, to sto si se prepoznao kao strucnjak to je tvoj problem..jesam, kopam ja redovno, ali ja malo tehnicki kasnim pa jos uvek koristim detektor, nisam jos uvek dosao do tog nivoa da tragam sa rasljama i lokatorima, sednes u fotelju i bip, dobijes pravac da je na 2km od tebe zakopano zlato..
nije mi bila namera tebe da prozovem, izvinjavam se ako sam te uvredio.
pozdrav za sve normalne tragace

Odgovori
#69
Ma nismo tu da se vređamo a ja sam dao komentar da se smrzne na -40 a ti si to naveo kao mišljenje stručnjaka.
Veruj da su većina normalni tragači,neki ćute,drugi uče,treći se možda i zz iz dosade.
Odgovori
#70
Pratim iz dosade ali ne mogu da odolim da ne dam komentar  Big Grin Nije losa tema .Nisu losi ni saveti tipa ko se cuva i bog ga cuva.Medjutim mislim da su se svi pre vremena i previse zaigrali. Nismo stigli do vode a svi zavrcemo nogavice.Ili spremamo razanj a zec u sumi itd. Tako da trazite sa srecom da nadjete i ne plasite druge.Ovo je terenski mukotrpan a ne akademski naucan posao.Retki su srecnici koji su nasli ostave a jos redji oni koji su nastradali od ovoga o cemu ste sve pisali. Sustina cele price:Sta god ti je sudjeno stici ce te-ono sto ti nije sudjeno, nece te stici.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)