Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Crkva Sveta Kozma i Damjan.
#1
Zna li neko gde se nalazila ta crkva treba da bude pojas Niski.
Pozz
Odgovori
#2
(17-06-2016, 07:19 AM)dekisa link Piše: Zna li neko gde se nalazila ta crkva treba da bude pojas Niski.
Pozz
u Kosmovcu
Odgovori
#3
Tu ima i nekoliko gradista
Odgovori
#4
Hvala na informaciji samo dali se crkva nalazi u samom  selu ili negde van sela.
Pozz
Odgovori
#5
(18-06-2016, 09:10 AM)dekisa link Piše: Hvala na informaciji samo dali se crkva nalazi u samom  selu ili negde van sela.
Pozz
Kosmovac je bio rudarsko selo u kojem je ustrojena nova verska organizacija. To potvrdjuje i " Latinsko crkviste "na mestu Domjanica u Kosmovcu. Tu je bio hram Sv. Kozme i Damjana, po kome je nastao slovenski naziv sela Kozmovac, danas Kosmovac.
Ova bogomolja je rusena i obnavljana. Temelji crkvenog hrama, starog nekoliko vekova, osveceni su 15.jula 2007.godine. Jeromonah Timotej, tadasnji staresina Manastira Sv.Dimitrija Solunskog u Divljani, obavio je osvecenje temelja seoske crkve. To se desilo na prostoru u samom selu, shodno tradiciji crkva se nalazi kraj Osnovne skole.
Zanimljivo, jedan od najjacih donatora obnove crkve bio je poznati tragac !   
Odgovori
#6
Druze Branko 77 izgleda da je internet mnogo kasno dosao a samim tim cinimi se da je mozda mnogo kasno da se nesto i pronadje.
Mozda je nesto ostalo i za nas ostale ali tesko, 300 i vise godina je dug vremenski period.
Pozz hvala na odgovoru i sve najbolje.
Odgovori
#7
ta crkva je do temelja uništena znam gde se nalazi ako ti trebaju neke informacije reći ću ti kolega
Odgovori
#8
Druze drvoseca mislis li na crkvu u samom selu ili je postojala stara crkva Sv.Kozma i damjan na drugoj lokaciji.
Pozz
Odgovori
#9
dekiša ova crkva kozma i damjan je bila izvan sela na jedno brdašce ima tu dosta znakova što ja znam sve što te interesuje reći ću ti poz
Odgovori
#10
dekiša crkva kozma i damjan nije u niškom pojasu samo da znaš tamo ne traži poz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)