Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pecina puna zmija
#71
Ova pecina sa zmijama zove se Zmijavica i minirana..
Odgovori
#72
Mene ne interesuje ta pećina. Već me interesuje kako se rešiti zmija i da li neko ima iskustva sa rasterivacem zmija, postavio sam link rasterivaca
Odgovori
#73
Poz kolegama. Pored ovog hobija, 20-tak godina se bavim i speleologijom tako da mi pećine nisu strani svet. Ono što većina ljudi ne zna, to je da je temperatura u pećinama konstantna i iznosti 13 stepeni (u proseku). U svim pećinama u kojima sam bio,(i znanim i neznanim) nikad nisam video ni jednu jedinu zmiju, jednostavno iz tog razloga što zmije ne mogu da funkcionišu na toj temperaturi. Ispred ulaza u pećinu može da se naleti na zmiju, ali i to je ređi slučaj. Pored toga ljudi bi trebalo da naprave razliku između toga šta je POTKAPINA, šta PEĆINA, a šta je JAMA. Ispod potkapina i u nekim jamama koje su manje dubine može biti zmija, ali na većim dubinama garantujem da ih nema. Drugo, i sami znate da je zmija životinja kao i svaka druga, i da beži od ćoveka, jedino napada ako je ugrožena, zato baš i nije nužno da čovek ide po najvećoj vrućini u potragu po gudure i pogotovu kamenjare. Lično sam tokom vremena u prirodi sreo 20-tak puta i šarke i poskoke i neotrovne, ali mi je bilo bitno da sam ih uočio na vreme i okrenuo se na drugu stranu. Ni jednu nisam ubio, jer me ni na koji način nisu ugrozile. Na kraj krajeva, nisam joj ja dao život, pa zašto onda i da joj ga uzimam. Znači, gledajte ispred sebe  gde idete i neće biti problema.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)