Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LAtinska Crkva Sveti Arhangel Mihail.
#1
Do vrata crkve ima zid i na njemu dve oznake.
Zna li neko tacnu lokaciju crkve.
Znam u kom selu se nalazi Niska okolina ali mi treba neko odande koji zna tacnu lokaciju.
Pozz
Odgovori
#2
Ako je Jelašnica u pitanju to je opšte poznato.
Odgovori
#3
Pozdrav Dekisa vidim da se trudis, i tada treba pomoci bez filozofije.
Evo ovde ti je tacna lokacija "latinske" crkve Sv. Arhandjel (rimski) Jelasnica pojas Niski.
Dakle u tom procepu ispod zutog pina je mesto gde je bilo to nazovimo svetiliste i gde je pecina e sad koliko bi se to uklopilo je drugi neki padez.
ovo je nekih 200-300 metar od Ripaljke na suprotnoj strani puta Jelasnica-Cukljenik.
Veliki pozdrav.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#4
tesko dekisa da ces naci vrata te crkve.ostale samo rupe od greda u steni.
Odgovori
#5
Hvala druze Timpolok znas li mozda zvano mesto kako se zove taj deo gde se nalazila ta rimska crkva za koju si postavio fotografije.
Pozz
Odgovori
#6
Ajde u selo Jelasnicu,pojas Niski. Podji od Nis sa desnu stranu Nisavu prav Suvu planinu. Pitaj za to selo, ajde uz reku ima da iskocis na kraj selo i tu ima vodenica i manastir Sveti Arandjel Rimski. Od manastir vidi se uvis na desnu stranu pecina i na stenu ima znaci kavo dupke, poznava se dok je vek i svet. I na pecinu u vr ima kuka visi i greda popreceno. Ajde u pecinu, kad se ukacis tavno je, upali svecu i od kraj meri dvanajes koraka napred i stani, ajde levo. Ima uvala raskopaj nju ima ploca sa znak. Prevrni nju al pazi dole ima puska sva u srmu. Ajde unutra ima pecina. Na sred nju dvanajes tarancuga od kozu ovnovsku puni sa zlato,lire. A pred vrata sanik kostadinke. One su za manastir. Ovde KURBAN neka je samo dobar junak pa alal od mene i od celu tajvu. Ako si veran nosi ako nisi ne javljaj se. Ako nisi nema ni glavu da odneses dom ako prevaris brata ili drugara i ako nisi bratu zaklet na sol i leb, ako si zaklet da prevaris neces ni dan da stignes tvoja glava ce otide. Sej dobro i ne boj se sej zlo nadaj se. I nasa pisma ne prodavaj prokleta je para koju uzmes. Ovo je kraj i od ovo drugi opis nema ni jedan. Ni jedan nije veran osim ovaj i ajduk istina je.
IMA SAMO JEDNA ZAKLJOCICA    ODRADJENO JE


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#7
Ponavljaju planovi sa foruma koji su postavljeni pre više godina....
Odgovori
#8
Brankov ovo nije aktuelno znas li mozda nesto o utvarinoj pecini
Odgovori
#9
Za nas je aktuelno i dalje i kako znas da je odradjeno?Po nasem opisu nije.....
Odgovori
#10
znam sa terena licno, isto tako znam da je odradjena vodenica ispred jelasnice jos prosle godine kada su poceli da prave put. Odradjena je i ripaljka bas gde je vodopad tu je bilo par velikih zlatnika jako vrednih. U jelasnici je ostala aktuelna samo utvarina pecina. I danas je teren bio jelasnica cesto sam tamo
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)