Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Selo Bucje-planina Stol
#1
Izmedu Malog i Velikog Stola ima kladenac i nad njim tri kamene ploce,od kojih je krajnja desna bila drugacije boje i ispod nje je bio zakopan bakrac.Nize od kladenca na par koraka bile su tri ogromne bukve koje su posecene.U blizini ima i jedan grob u livadi gde se sastaju dva potocica,a koji se sada ne vidi,jer je uraso u siblje i trnje.Sve se ovo nalazi u podnozju,dok na samom vrhu pl. se nalazi isklesano latinicno slovo "N" odozgo na kamenu visine oko 70 cm i na par koraka od njega na drugi kamen islesan ravnokraki trougao isto odozgo.Malo dalje od ovih oznaka poznaje se nekadasnje vrelo i korito po kome je voda tekla i ulazila u kanjon u kome se jos poznaju temelji vodenice.Kod vodenice ima ravna vertikalna stena nalik zidu i na njemu su bile uklesane dve zmije i sekira,a koje je neko unistio iz meni nepoznatog razloga.Trazi li neko od kolega ovo....?
Odgovori
#2
Zdravo druze Novak 77 aj da probam to latinicno slovo ,,N,, trebalo bi da bude hajducki broj odnosno br.6 sto znaci na 6 koraka od njega na dalje ima drugi znak to ,,N,, je oznakaodnosno putokaz do znaka od kog se uzima dalja merka.
Vodenica da li je bila postavljena na tom zidu tako da su tri strane na zidu a jedna je bila na stubovima.
Ima li vodopad neki tu blizu vodenice odnosno od nje po vodi na dole i do njega kamen kao plast sena na njemu sa strane kao 3 trecke a od gore ima druge oznake.Vise vodenice 7 basamaka odnosno stepenica od kamena isto  7 stepenika od kamena pod vodenicu.
Ako  se nesto podudara nesto mozemo da probamo.
Pozz

Odgovori
#3
Nismo imali nikakav podatak za ovo,mi smo trazili tad od bele vode pa putanjom prema stolu plocu i na njoj isklesanu bradvu cije su konture bile tackasto ispicane,a koju su videli ljudi koji su nas vodili.Kako je nisu nasli,pokazali su nam ovo sto sam i naveo.Sto se tice vodenice,nismo nesto obratili posebnu paznju na nju.Vise smo posvetili paznju poskocima i sarkama kojih je bilo nenormalno mnogo,a i sam kanjon je uraso u siblje i trnje te smo se veoma tesko probili.
Odgovori
#4
Taj grob trebalo bi da bude u mocvarnom mestu odnosno da ima vode a ima jos 3 groba.
Bilo bi pozeljno ako si u kontaktu sa tim ljdima na terenu da ih pitas u vezi napisanog mozda je to ta lokacija koju trazim sve zavisi od ovih oznaka i orijentira koje sam napisao.Ima jos oznaka.
Pozz
Odgovori
#5
Grob i jeste u barljivom mestu,a sto se tice ljudi koji su nam pokazali sve ovo nisu vise medju zivima.Jedan kolega mi se javio i rekao mi je da ima i isklesan katanac na neki kamen.Od onog kladenca se putem silazi na lucku belu vodu,gde je iznad vrela na oko 50 koraka u cepku nadjena kazanska lula .To je nasao neki cobanin cuvajuci stoku.Od groba putanjom se silazi kod belu vodu na putu za selo Gornjane.Od bele vode ide se na dole i naidje se na kamen u obliku plasta sena.Put prolazi izmedju tog kamena i stene na kojoj je bila uklesana sablja i kantar.Medjutim to je sve pokrseno navodno zbog kamena za krecane,nesto za zidanje....
Odgovori
#6
Druze to je golem plan sira okolina tu se trazi i balsamovana ruka Jevreja nacuo sam da je nadjena.
U svakom slucaju ako si zainteresovan za dalju saradnju ti mi javi.
Pozz
Odgovori
#7
Mene konkretno zanima ta vodenica i uzi pojas oko nje za sada nista dalje.
Pozz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)