Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turska kaldrma, hanovi, prijepolje, pljevlja
#1
Okolina prijepolja kuda je proazila turska kaldrma tj. carigradski put ima dosta prica dali ima neko jos da se udruzimo
Odgovori
#2
pozdrav ja bih se udruzio ako je lokalitet zanimljiv i ako nece policija da nas ganja,caja
Odgovori
#3
Postoje razne price ali i svedocenja ljudi koji su nesto nasli(dukate),medjutim tu su i razna mesta za koja se prica da su "sumnjiva".E sad da bi se udruzio neko ne ide to tako "hajde da trazimo zlato zajedno".Dobra informacija bi vredela bogatstvo, znaci ulozi moraju biti obostrani u nekoj meri. Evo na primer jedna zagonetka koja kaze:"...iz zemlje viri uho od bakraca, ispod njega ptice proljecu, a u njemu nebrojeno blago... ", sve su to golicljive stvar koje bude mastu kod coveka. Sve ovo nebi bilo zanimljivo da u blizini nije prolazio karavanski put Dubrovnik-Carigrad.
Odgovori
#4
cim kazes da je tuda prolazila turska kaldrma tj. carigradski put teren je svakako zanimljiv.
ostavljano je tu sigurno,a vrlo verovatno da je ostalo i nesto do danasnjih dana.
Odgovori
#5
Kolega Matica, ja sam iz tih krajeva, ako treba dobar detektor javi se da saradjujemo.
Odgovori
#6
pozdrav svima, i ja sam iz tih krajeva  Smile

konacno da vidim da nas ima malo vise iz ovih mjesta kojim je ovo zanimljivo
poznajem dobro i PP i PV, pa ako vam kada bude trebala neka pomoc pisite
Odgovori
#7
Kolege rodex i patuljak koliko imate iskustva u pretragama terena.
Odgovori
#8
Kolega, poslao sam ti u privatnoj poruci!
Odgovori
#9
Evo sta sam pronasao setajuci po prirodi.U koritu jedne Recice i to u podnozju stene koja se nalazi u samom koritu primetio sam omanji svod,otvor u steni iz znatizelje sam prisao da vidim sta je to.Kada sam kleknuo i pogledao unutar video sam da je to omanja pecinica precnika oko 4-5m,koja je bila ispunjena vodom kao manji bazen. I pored mog truda da procenim dubinu nisam uspeo, ali mogu reci da je imao solidnu dubinu po zvuku kada bih bacao oveci kamen. U pozadini tog hajde nazovi mo ga bazena video sam gotovo 3-4 savrsena stepenika sirine oko 1.5m.Ulaz je bio nesto nizi od nivoa nazovimo korita recice, tezbog toga nisam mogao da vidim bolje, jer da sam imao mogucnost da odgrnem naneseni materijal imao bih bolji pregled. To nazovi stepeniste je nekako bilo blize svodu pecinice ovalnog oblika i pri samom vrhu tog svoda, a izranjale su iz pomenutog bazena koji jebio univou vodotoka. Zadnji stepenik koji sam video zavrsavao se u mracnoj pozadini. Tada, pre nekoliko godina nisam znao za postojanje ovog foruma pa nisam nailazio na nekog slicnog meni da podelim to moje iskustvo. Posle ove moje avanture, godinu-dve ponovo sam potrazio to mesto da jos jednom istrazim, malo opremljeniji, medjutim ulaz je voda zatvorila nanosom. Od tada iskreno nisam isao da vidim dali se pecinica ponovo "otvorila".Sobzirom da sam nov na ovom zanimljivom i korisnom forumu jos uvek se Trudim da sto bolje upoznam koriscenje  i dam svoj doprinos.




Odgovori
#10
Ej druže Matice potraži pećinu duboku pet metara koja ima dve prostorije jednu manjui veću sa kamenim pravougaonim sanducima (stolovima) ima nešto na njima. Srećno
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)