Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arheoloska ekspedicija
#1
Да ли је неко заинтересован за оформљавање археолошке експедиције, која би откривала изгубљену историју на подручју Србије, како би спасили та блага од издајника ове земље, и издајника науке. ја сам водим нека истраживања, (јако је тешко све радити сам). ако је неко расположан да истражује, нека се јави на овој страници... шта још рећи... Wink
Odgovori
#2
Ja sam zainteresovan. Naravno, moras reci nesto vise o tvojoj ekspediciji. Kako nameravas da radis? Gde? sta istrazujes?
Odgovori
#3
Pozdrav.Ja sam takodje za,samo bih molio za malo detaljnije objasnjenje.Hvala unapred.fixxx Smile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#4
ja razmisljao da se uclanim u neko arheolosko amatersko drustvo, ali se ispostavilo da tako nesto ovde ne postoji. A da ja osnivam niti imam para niti infrastrukturu. Tako da je ideja super.
Odgovori
#5
Postoji arheolosko amatersko drustvo u Srbiji www.arheo-amateri.rs ali ovo nije tema o tome,da ne kvarimo.
Odgovori
#6
(09-09-2011, 10:19 AM)Centurion link Piše: Да ли је неко заинтересован за оформљавање археолошке експедиције, која би откривала изгубљену историју на подручју Србије, како би спасили та блага од издајника ове земље, и издајника науке. ја сам водим нека истраживања, (јако је тешко све радити сам). ако је неко расположан да истражује, нека се јави на овој страници... шта још рећи... Wink
Kao sto rece Arch,moras malo vise objasniti o cemu se radi.Sta se zapravo radi?Sta si Ti do sada radio i kakvi su rezultati i iskustva tvojeg istrazivanja?Radi se po nekakvom planu i programu?Mora postojati polazna tacka i redosled rada,koliko clanova mora imati ekspedicija?Kakvih sposobnosti i specijalnosti trebaju biti ljudi?Da li je ukljucena oprema,kakvi detektori ili sta vec,dodatna oprema?Da li su tereni u pitanju,kakvi su tereni,ne pristupacni,pristupacni,blizu naselja ili vukojebina,itd?Puno je tu pitanja,za tako veliki poduhvat treba puno vremena,novca,mozganja.Preciznih i tacnih informacija sto je jedan veliki kljuc uspeha.Naravno,krajnji cilj,sta raditi sa pronadjenim,gde se ko nalazi u toj prici???
Odgovori
#7
Dzony ovde sam samo nosferatu,bez arch  Tongue

Inace,za tako nesto kao ekspedicija potrebna je jaka organizacija... I dosta finansija i opreme. Oprema se da obezbediti,ali ostaju finansije.
Odgovori
#8
Pozz.Ja sam takodje zainteresovan,samo malo detaljnije objasnjenje.
Odgovori
#9
Gospodo jako mi je drago sto mogu da procitam da ima puno ljidi u kojima jos uvek zivi petar pan i zelja za avanturizmom, ali ovde je jasno da se radi o cistoj gluposti i zezanju od strane nekoga ko sve ovo ne dozivljava kao mi.
Niti ima ideju, niti ima pojma o tome sta je ekspedicija i koliko kosta, kako se organizuje, cak ne zna ni ko su izdajnici ove zemlje, a i gde bi sakrio spasenu zaostavstinu nasih predaka. Sad  Sad  >Sad
Vecu glupost nisam procitao.
Evo i ja sam za.
Odgovori
#10
(26-11-2011, 04:51 PM)donce link Piše: niti ima pojma o gde bi sakrio spasenu zaostavstinu nasih predaka. Sad  Sad  >Sad

E to sam siguran da zna, gde bi sakrio.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)