Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UMA GUSKA I OKOLINA
#1
uma guska iznad je boćodolski ovčarnik iznad ovčarnik nailaziš na brdo tu ima buka i izvor i neprelaziš izvor ima jedan usek ima kamen beo i na njega krst...........odatleje iznad bunar kada silaziš niz kosinu vidiš reku i preko reku...............uma guska klesana zmija preko 4 aršina ona ide na jednu rupu...................uma guska  ima crkva Kostantin i Jelena ispred crkvu ima drvo i ................uma guska i rakita trazi lisičju poljanu i lisičji put...................crveni kladanac, nevenin kladanac,zaba, musin put, turska kaldrma djonine pojate klesane devet zmije u idu u krug,zdravči kamen klesana..............ima tri stepenika,bisazi bela voda tu je crkva sv.Petka. klesana mečka,grob vojvode volcana,čučnuta mečka,Jelen sa sedam sipa...................................i td.
Odgovori
#2
Kad cemo gore?

Marso
Odgovori
#3
Pre prvih obilnijih sneznih padavina, premda je put do kamenoloma vecinom prohodan. Po meni najlepse je sacekati maj i Djurdjevdan. Ma salim se Marso, nema loseg vremena - samo losih puteva...
Odgovori
#4
(05-12-2014, 01:42 AM)BrankoV link Piše: uma guska iznad je boćodolski ovčarnik iznad ovčarnik nailaziš na brdo tu ima buka i izvor i neprelaziš izvor ima jedan usek ima kamen beo i na njega krst...........odatleje iznad bunar kada silaziš niz kosinu vidiš reku i preko reku...............uma guska klesana zmija preko 4 aršina ona ide na jednu rupu...................uma guska  ima crkva Kostantin i Jelena ispred crkvu ima drvo i ................uma guska i rakita trazi lisičju poljanu i lisičji put...................crveni kladanac, nevenin kladanac,zaba, musin put, turska kaldrma djonine pojate klesane devet zmije u idu u krug,zdravči kamen klesana..............ima tri stepenika,bisazi bela voda tu je crkva sv.Petka. klesana mečka,grob vojvode volcana,čučnuta mečka,Jelen sa sedam sipa...................................i td.
  Dosta znaci potroseni Branko.I nisu zmije nego zmicici Branko zmicici.I tako su klesani kao krivinke.A golema zmija gi gleda.  Majka mecka cucnula i brani njena dva meceta.A i sam znas da Musin put nije zavrsen...Nego mlogo si udaljio vode bisazi i kladenci Branko. ;D
Odgovori
#5
ja treba da postavim redom plan i šta dobijam,samo što je zmija razbijena glava i nije blizu zmičići nego otvor ili prozor klesan u stenu i tu se oko zmičići okrećeš a zmiju i nevidiš ser treba da ........................
Odgovori
#6
branko,sta treba od zabe?jeli klesana,figura,sta ima u blizini?djonine pojate sta se trazi od znakova?
Odgovori
#7
(05-12-2014, 03:16 PM)BrankoV link Piše: ja treba da postavim redom plan i šta dobijam,samo što je zmija razbijena glava i nije blizu zmičići nego otvor ili prozor klesan u stenu i tu se oko zmičići okrećeš a zmiju i nevidiš ser treba da ........................
Ma salim se malo Branko Wink Netrazim ja od tebe plan jer imam i ja nesto pisano.  Nazalost i u taj ceo kraj je jedan lokalac pokrsio sve sto je od znaci naso.  Misleo ce neidje neki sas plan a on da ga vodi..E pa do sad je  vodio  samo Cvetka koga zovu krivi Cvetko. 
Odgovori
#8
(05-12-2014, 06:32 PM)bata1 link Piše: branko,sta treba od zabe?jeli klesana,figura,sta ima u blizini?djonine pojate sta se trazi od znakova?
U djonine pojate se trazi krst a od zabe je na 300 metra ulaz................
Odgovori
#9
hvala branko na odgovoru.zaba je skrsena pre dvadesetak godina.
Odgovori
#10
hvala branko na odgovoru.zaba je skrsena pre dvadesetak godina.bila je d
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)