Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SELO V. PUPOVAC
#1
dA LI NEKO ZNA GDE SE NALAZI SELO V.PUPOVAC U OKOLINI STENOVITIH PREDELA?
NEZNAM STA TACNO ZNACI SKRACENICA V. JER SAM DOBIO IME SELA U TOM OBLIKU.
Odgovori
#2
Kolega opiši malo detaljnije predeo ukoliko znaš ili neki znak obeležje šta se traži,možda će neko i znati gde je to selo.Ja znam mesto veliki popovac tako se zove selo da nije to što tražiš.Pozdrav srećno.
Odgovori
#3
Nemam nikakav znak osim da je tu vodjena bitka izmedju srba i turaka pod komandom vojvode Vukotica negde oko 1865.
Odgovori
#4
U pravu ste rec je o Velikom Popovcu kod Petrovca na Mlavi sada mi se javio covek koji zna o tim bitkama.
Odgovori
#5
Bas tako to sto je imalo zuto uzmedju Kocetin i Popovac su prike ocistili crveni posle 45. Svi se zaletaju na to ali dzaba,i ja sam cak isao tamo 2 puta.Inace to mesto se zvalo od davnina Arnautski Popovac.Ali zbog jezik su ga arnauti lakse zvali pupovac,i danas neki stari ga tako zovu kako si ti napisao.Ta suma ti dodje juzno od Popovac a zapadno od Kocetin tako nesto bese.Inace sam isao i na djule i kod Zednu vodu nasao sam samo rupe a aparat nista.Sad je na tebi,ako hoces mogu ti reci mesta da nelutas,al nema vajde...
Odgovori
#6
Mislim da je to je jer i u mom zapisu se pominje Djule,zedna voda i neka stena,zato sam i mislio da je stenovit kraj.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)