Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GOSTUSA
#11
(03-09-2011, 12:06 AM)Vudi Alen link Piše: Za bivse vlasnike te zemlje se prica da su redovno ulazili dole,da ima dosta prostorija i da je puno.Hajduci su tu samo unosili i nista nisu uzimali.Iz prica se zakljucuje da je tu neko pre njih ostavio blago.

V

Pitanje Vudi Alen: Da si ti vlasnik zemljišta na kome znaš da ima to i to,ulazio unutra video da je "puno"- da li bi ti lično prodao nekome to zemljište ?????
Odgovori
#12
Uvazeni Milane,

odgovor je ne ,nebih prodao.Ti ljudi su prodali po meni taj plac zato sto vise nisu mogli da uzimaju tzv.slobodne pare.Sve sto su mogli oni su kroz par generacija izvukli,a ostalo je ono glavno sto nije tako laku izvuci dok se nerese zagonetke.Jedan deda sa strane je cak dovodio druge da ulaze dole iz iznose jel se plasio nadalje da ulazi sam,pa sam tako cuo da su neki i ostali dole.

V.
Odgovori
#13
(04-09-2011, 02:05 AM)Vudi Alen link Piše: Uvazeni Milane,

odgovor je ne ,nebih prodao.Ti ljudi su prodali po meni taj plac zato sto vise nisu mogli da uzimaju tzv.slobodne pare.Sve sto su mogli oni su kroz par generacija izvukli,a ostalo je ono glavno sto nije tako laku izvuci dok se nerese zagonetke.Jedan deda sa strane je cak dovodio druge da ulaze dole iz iznose jel se plasio nadalje da ulazi sam,pa sam tako cuo da su neki i ostali dole.

V.
Poštovanje Vudi,
Detalje koje spominješ, zaista neznam i nisam sa njima upoznat. Može biti i da je sve tako, ali se nameće jedno logično pitanje: Zašto bi neko prodao neki plac, ako u svemu ovome ima istine-šta se nalazi na ovom placu, a stari vlasnici su to znali ???? Kao što i ti reče, ni ja ga NE BIH PRODAVAO !  Sama prodaja od strane starijih vlasnika nameće jednu logiku: Nekome su debelo naplatili taj plac a da pravo mesto i nije na tom delu placa već u nekom drugom placu u okolini ovoga!!!! Ko je u svemu ovome prevaren ili ne - sasvim nebitno i njihova je interna stvar da o tome donosimo svoje zaključke, ali neka razumna logika mora postojati ! Zar ne Vudi ?????? Naravno sve su ovo neka naša razmišljanja i ništa drugo," posle poraza-svi su generali"!
Odgovori
#14
Uvezeni Milane,

ja se potpuno slazem sa tobom.I ja sam u jednom trenutku posumnjao da je prava lokacija negde blizu a da ova nije ta.Orjentiri zbunjuju...pa tako i ta kamena ploca sa macem koja je ocigledno izmestena dalje od ove lokacije,ali me buni mesto gde je bila kula u doba Rima...to je bas pored putica na vrhu.Pored mestana i neki deda je tu bio(sada pokojni) koje je zapravo najvise izvukao odzodo i on je opisivao neke zaista cudne stvari.Tu ima vise prostorija,vise ulaza,mozda i nekoliko nivoa,i mozda je sve veoma duboko.Ali opet ulaz mora biti nagde plitko jel su stariji vlasnici cesto ulazili tamo.Ja bih voleo da neko posalje mape da pogledam,a znam da postoje bar 3 razlicite mape kao i nekoliko opisa.

Jel zna neko nesto o postojanju knjige?

V.
Odgovori
#15
Znam zaista puno detalja iz prve ruke vezanih za ovo mesto, kao i nekoliko opisa i skica, ali ne bih javno o tome, jer su vlasnici zemlje moji dobri prijatelji,pa se ovom prilikom izvinjavam kolegama,a za detalje i uporedjivanje pisanija mozemo kontaktirati preko PP.
Odgovori
#16
Postovani Molder-u,

ja nepoznajem sadasnjeg kao ni bivseg vlasnika imanja,a price sam cuo od mestana i drugih lljudi.Ja neznam mnogo detalja kao ti,a i nebih takve stvari iznosio javno zbog postovanja tudje privatnosti i bezbednosti.Moja namera je bila da u razgovoru razmenimo misljenja generalno o toj misteriji i kartama koje imaju mnogi,a kako je to privatno vlasnistvo mi tu nemamo sta da trazimo vec mozemo samo o tome da pricamo sa stanovista pukog interesovanja i razmatranja enigme.

V.
Odgovori
#17
Srbenica je jos uvek aktuelna, o detaljima moze da se prica,ali kao sto sam vec napisao preko PP, a svaki brat sa korektnim opisom ima sta da trazi, jer jos uvek nije resena cela stvar.
Odgovori
#18
(05-09-2011, 12:30 AM)Vudi Alen link Piše: Uvezeni Milane,

ja se potpuno slazem sa tobom.I ja sam u jednom trenutku posumnjao da je prava lokacija negde blizu a da ova nije ta.Orjentiri zbunjuju...pa tako i ta kamena ploca sa macem koja je ocigledno izmestena dalje od ove lokacije,ali me buni mesto gde je bila kula u doba Rima...to je bas pored putica na vrhu.Pored mestana i neki deda je tu bio(sada pokojni) koje je zapravo najvise izvukao odzodo i on je opisivao neke zaista cudne stvari.Tu ima vise prostorija,vise ulaza,mozda i nekoliko nivoa,i mozda je sve veoma duboko.Ali opet ulaz mora biti nagde plitko jel su stariji vlasnici cesto ulazili tamo.Ja bih voleo da neko posalje mape da pogledam,a znam da postoje bar 3 razlicite mape kao i nekoliko opisa.

Jel zna neko nesto o postojanju knjige?

V.

ovo ko Indijana Dzons jebote  ;D
Odgovori
#19
(17-09-2011, 01:33 PM)RoleTDI link Piše: ovo ko Indijana Dzons jebote  ;D
  Bilo to Vama smešno,momci, ili ne ali je DZordz Lukas, pišući scenario, a kasnije i režirao serijal filmove o Indijana DZonsu, inspiraciju i nadahnuće za pisanje je dobijao upravo koristeći ove naše skripte i pisanije iz Srbije i Bugarske.To je živa istina i kad kažeš ,Role TDI - "Indijana DZons", onda se to odnosi i na sve nas a ne samo na Vudija. Toliko o ovome tek istine radi!
Odgovori
#20
Postovane kolege!
Pre nekih 40 godina sam prolazio tim krajevima dok jos nije niko smeo ovako javno da govori.
Zanimljivih prica ima ali ima i dvojnih mesta pa cak i trojnih na izvesnim razdaljinama. Krstovi `koji su kopali`ljudi  za ,obroke ili slave nemaju veze sa ovim  o cemu se mi interesujemo.
Ali necemo o analizi vec postojeceg stanja.
Sta je istina?
Istina je da su tuneli iz vremena Rimske imperije zaista postojali istina je da se tu u blizini nalazi ....i taj tunel vodi do Bele o posle do brestovog dola.
Treba znati da su tuneli kopani samo iz gradova i ...Iz gradova za bezaniju a iz .... za ulaze u ostave.
Postoji mesto koje mnogo vise odgovara za koje sam slucajno pre 40 godina cuo ali tada nisam kao ni sada isao na velike rimske "radove"
Iz ove perspektive sada mogu sa sigurnoscu reci da tamo nesto postoji.
Postoji velika tvrdjava i postoji crkva i jednom recju ista stvar ali za tako velike " poduhvate " trebate imati prave ljude sto mislim sada nije slucaj. Ali to je moje skromno misljenje
Tuneli Rimski postoje nekoliko vrsta i velicina. Zavisno od namene u proseku su visoki 1,80 - 1,85 m i ne previse siroki.U nekim slucajevima postoje i veci tuneli ali to je ....
Treba znati da kada se jednom udje u tunele moze se ici veoma dugo a da se nista ne vidi osim raskrsnica i poneko sirenje i nista vise...
Ali da ja ne drzim predavanja samo da pomognem jednim saveto. Naci grad nasao su i tunele!!!!!!!!!!
Samo treba pazljivo posmatrati.
Toliko od mene za sada
Pozrdav rudarima
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 14 Gost(a)