Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moguci otrovi i zamke
#1
Pozdrav i veliko postovanje

Ima li nekoga na ovom forumu od iskusnijih koji je imao susreta sa ikakvim otrovima i zamkama pri ulasku u neku prostoriju. Konkretno me zanima nacin ulaska u prostoriju koja je zasticena Zivom. I ciscenje zive iz prostorije i sa blaga.Znam da je ziva opasna ali sam cuo da je isparenje zive mnogo opasno i da se mnogo dobro veze za zlato i srebro.

Unapred HVALA
Odgovori
#2
Cisto sumljam da je neko imao pristup takvim lokacijama Smile
Odgovori
#3
INDI ima dosta prića kako je blago zasuto raznim otrovima,uglavnom idu priče da su turci koristili otrove prilikom ostavljanja blaga,moje mišljenje i da jesu koliko je dejstvo tih otrova sada efikasno prošlo je dosta vremena od tada.Nije na odmet imati zastitnu opremu koju možeš jevtino naći uglavnom na vojnim otpadima i buvljim pijacama.
Odgovori
#4
nov sam na ovom forumu pa evo da pitam kolegu sta podrazumeva pod zastitnom opremom od otrova hvala i poz.
Odgovori
#5
(18-06-2014, 10:28 PM)indi link Piše:Konkretno me zanima nacin ulaska u prostoriju koja je zasticena Zivom. I ciscenje zive iz prostorije i sa blaga.

A,po cemu si zakljucio,da je to mesto,bas,"zasticeno",zivom ?
Odgovori
#6
Zaista postoje mesta kako kazete ,,zasticena zivom'' ali to nema nikakve veze sa onima koji su zlato ostavili.
Odgovori
#7
Pozdrav plandzija, da li bi mozda znao da nam kazes kako onda zapravo dolazi do pojave zive na nekim mestima tj. sa cime je to povezano.
Odgovori
#8
mozda je neka hemijska reakcija koja ima veze sa okolinom gde se  blago nalazi?mislim da ima veze
Odgovori
#9
Nakon sugestije jednog naseg kolege poceo sam da se zanimam za ovu temu. Nakon duzeg istrazivanja dosao sam do nekih pretpostavki (koje tek treba i naucno  dokazati)Mislim da problem sa zakopanim ili sakrivenim zlatom nastaje iz dva razloga .
Prvi je tehnologija kojom se zlato dobija uz pomoc zive. Najverovatnije da u zlatu ostane izvesna kolicina zive . Ali to nikako ne znaci da je to zlato opasno i da njime ne sme da se manipulise. Ziva je izuzetno otrovna ali samo u odredjenom obliku. Mi se svakodnevno susrecemo sa  zivom npr . ima je u toplomerima . Neka zivina jedinjenja vecina od nas ima i u svojim ustima u plombama pa zbog toga nemamo nikakvih problema. Izgleda da ziva u zlatu ili tacnije na zlatu postaje opasna tek sa protokom vremena. Postoje nekoliko stvari koje mogu da dovedu do toga da ,, zlato'' postane smrtonosno. Po mojoj pretpostavci moguce je da se ziva iz nekog razloga vremenom natalozi na povrsini predmeta od zlata i to u svom najopasnijem obliku . Mislim da medju nama ima clanova koji se mnogo bolje razumeju u metalurgiju i koji bi mogli da objasne da li je moguce da kristalna resetka zlata moze da na povrsinu istisne izuzetno opasne jone zive koji mogu bez problema da prodru kroz kozu u nas organizam i izazovu strasne probleme pa cak i smrt.
Isto tako je sasvim moguce da ziva pod odredjenim uslovima nagradi veoma opasna jedinjenja kao sto je npr.dimetil ziva. Jedan hiljaditi deo grama je dovoljan da ubije coveka . Smrt nastupa u najgorim mukama jer se razara CNS. U organizam moze da se unese preko koze ili udisanjem pa zato oprez . Da vam napomenem da ne pomazu ni zastitne rukavice a i prasina i isparenja su izuzetno opasna .Prema tome izgleda da ima istine u tome sto narod prica da se zlato ukoliko ga pronadjete ne treba dodirivati ni pomerati. U narodu se govori o nekakvom prokletstvu ali izgleda da postoji naucno objasnjenje ove legende .
Odgovori
#10
Hvala kolega na ovom iscrpnom postu i izdvojenom vremenu. Iznete teze vredne su razmisljanja. Pozdrav puno uspeha i nadalje.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)