Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TRI TROUGLA
#1
Zna li neko nešto o trouglovima?,


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#2
Zna li ko sta o ovome


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#3
Dali svi gledaju na istu stranu? Ima li jos znakova na steni?
Odgovori
#4
Da svi gledaju na istu stranu treci je odmah ispod na istoj razdaljini kao prvi od drugog. Stena je velia, ustvari to je vise stena na vrhu gradista negde oko 6 metara iznad ove sa trouglovima na steni bila isklesana potkovica sa 4 klina, ali je razbijena neko je nekada nesto radio inace ima dosta keramike anticki pitosi u fragmentima.
Odgovori
#5
Dali se lokacija nalazi u Srbiji ili van nje? Dali je samo unistena potkovica ili je i kopano ? Dali si pregledao lokaciju detektorom ili si samo nasao znakove?
Odgovori
#6
Pozdrav mpeca da lokacija je u južnoj srbiji, gde je nekda bila potkovica iza na oko 4 metara u steni postoji udubljenje širine do 1 m i dubine oko 80cm, po priči tu je lokalni tragač minirao stenu ali nije naša ništa, to je priča. Inače moj kolega stariji čovek zna (video) da tu bila potkovica. Teren je rađen vide se male iskopine površinske na zemljanom delu. Manji deo teren sam letimice na brzinu 30min koliko sam mogao prošo malim detektorom, dubinac nisam imao pri ruci nisam naša ništa osim keramike koju detektor registruje a i nisam imao vremena da bolje pogledam. Inače teren je dosta nepristupačan pa da bi se dobro pregledao treba dosta vremena, U blizini je gavranov kaen (ima gvrana) i orlovo gnezdo (stena). Interesujeme da li vredi raditi. Ako imaš neke podatke možemo da sarađujemo Pozdrav.
Odgovori
#7
jel to u okolini vladicinog hana?
Odgovori
#8
Jeste
Odgovori
#9
Citat:Da svi gledaju na istu stranu treci je odmah ispod na istoj razdaljini kao prvi od drugog. Stena je velia, ustvari to je vise stena na vrhu gradista negde oko 6 metara iznad ove sa trouglovima na steni bila isklesana potkovica sa 4 klina, ali je razbijena neko je nekada nesto radio inace ima dosta keramike anticki pitosi u fragmentima.

"Sta" , samo pitanje, pošto ne mogu dobro da vidim na slikama: Ova tri trougla-da li se pomoću njih može popeti na ovu stenu? Da li su postavljeni jedan iznad drugog, bliže rečeno? I drugo, da li u podnožju ovih znakova ima nekog manjeg vodopada? Pitam , jer me asocira na jedan opis koga trenutno imam pred sobom,
Pozdrav,
Odgovori
#10
Citat:Da svi gledaju na istu stranu treci je odmah ispod na istoj razdaljini kao prvi od drugog. Stena je velia, ustvari to je vise stena na vrhu gradista negde oko 6 metara iznad ove sa trouglovima na steni bila isklesana potkovica sa 4 klina, ali je razbijena neko je nekada nesto radio inace ima dosta keramike anticki pitosi u fragmentima.

Još nešto, podseća li te taj kamen sa trouglovima iz daleka na plast sena ( polovinu plasta sena), znači da bi trebao biti zaokrugljen na vrhu- polukružnog oblika???
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)