Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZA HIMOVIĆA !!!
#1
KOLEGA SAMO DA VIDIS PRAVI TEREN !  Wink 8)

[Slika: 178165573695919299594710.jpg]
Odgovori
#2
Ima slicna stena ovamo kod mene ...i mesto slicno...to je ono  sto sam pitao za CARICINU DOLINU...ali svi cute...Ima sablja na steni uklesana....
Odgovori
#3
JATAGAN SA DVE KOCKICE  ;D Wink 8)
Odgovori
#4
E, kad reče jatagan...Podseti me na dva jatagana... Bejahu ih našli meštani sela na Jelovici, pre pola veka...To je južno od Carigradskog druma, pa uzbrdo...a bili su ostavljeni u šupljini divlje kruške...
Čudo se brzo pročulo...Odmah banuli iz daleka, nepoznati, uzeli oba jatagana da nose, kako su tada rekli, u Beograd, u Muzej...Seljaci ustupili nalaz, šta će, bilo takvo vreme, jatagani moraju da se čuvaju u Muzeju...
Nisu to bile " sablje u steni uklesane " , već zaistinske, turske, opasno zakrivljene, istorijski brendirane...
Danas na tom mestu nema više baš ni jedne divlje kruške, kao da ih je odneo Južni vetar sa Suve planine, a bilo ih je, prema opisu, tačno četiri...
Ali je, možda, nešto drugo preostalo...U najbližoj okolini nekadašnjih divljih krušaka, " na dolnju stranu " -kako, takođe, isti opis kaže...
Odgovori
#5
branko 77  KRUSKA POSTOI JOS  SAMO DALI ZNATE POSLE KRUSKU KOJA VODENICU IDE  VELIKI POZ  SVIMA
Odgovori
#6
Pa  bejase nekada cetiri kruske u red.    Pre nego su posadjene iskopane su cetiri  rupe ostavljen    u svakoj rupi po jedan cup  a zatim posadjene i kruske..
Odgovori
#7
APISE DALI MISLIŠ NA  VITE KRUŠKE.........
Odgovori
#8
Himovichu, pečatni brate, posle krušću ide jedna mlogo ubava vodenica, koju još niko na forumu ne spomenu, pa sada debituje, a vika se JURUČKOVA VODENICA.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)