Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mice
#21
Imate extra dobru lokaciju, samo napred, tu mora da postoji jos po neka grobnica, i dace bog da u nekoj od njih koje pronadjete se nalazi i neki dobar prilog.. 
Odgovori
#22
Ako mica igra nadaj se akoli ne produzi dalje.
Odgovori
#23
Crkva sv.Dusice, kod nje je bio kamen na njemu je pisalo ,,TUKA ZDIE ZAMORCE MARKO,, kamen je odnešen i postavljen kod jednog mosta.U okolini te crkve/koja je sada srušena/ prica se da ima bunar i u njemu baceno zlatno zvono.
Vezano za Damu ili MICE, takodje postoji kamen i na njemu uklesana MICA , a u bližoj okolini tog kamena ima KIKA O DEVOJKE/devojacka kosa vecana u kiku/.
Tu ima staro groblje.U tom delu se zbivala bitka na ROVINAMA, gde je navodno poginu KRALJEVIC MARKO.
Imate li resenje za to.
Pošto je eme oko MICE.
Odgovori
#24
Pletenice t.j. kike devojke uklesane mi je poznato odnekud ali ne secam se odakle.Moja i tvoja mica su dva lokaliteta koja nisu povezana u svakom slucaju potrazi jos neceg ako ima u blizini.
Odgovori
#25
Proveri dali se radi o "pletenici" ili mozda o upletene dve zmije , jedna oko druge...a to onda znaci nesto sasvim drugo.
Odgovori
#26
U blzini se nalazi Ad Akvis a druze Grota nisu upletene zmije u pitanju.blzi je i Koroglaška crkva oko koje se nalazi staro groblje nastalo od poginulih u bitci na rovinama/Rovine je zvano mesto/
Odgovori
#27
[quote author=TRIBAL link=topic=3461.msg30801#msg30801 date=1393927106]
Pozdrav Sale67, na vrlo zanimljivom mestu si pronasao znak micu, bilo bi lepo i kad bi izbacio koju sliku, ako si u mogucnosti.. Sto se tice samog znaka MICE, izgleda da od slucaja do slucaja ne moraju imati isto znacenje, i ne moze se bas precizno definisati samo objasnjenje znaka tek tako.. Dosta ljudi se slaze sa konstatacijom da Mica predstavlja porodicne podzemne grobnice..
Ja sam u okolini mog znaka dosta pretrazivao povrsinu u blizoj i daljoj okolini ali bez uspeha, a sad pokusavamo da pronadjemo neku supljinu koja bi mozda ukazivala na podzemnu grobnicu.. Pronasao sam u njenoj blizini i znak krst i broj jedan a postoje i ostaci nekog starog crkvista na nekih 200 metara..

Moj ti je savet da detaljno istrazis unutrasnjost tog kamena i da proveris da nije mozda u njemu zatvoren neki prolaz ili ulaz u neke podzemne prostorije.. Zelim ti puno uspeha!




Pozdrav Sale67, na vrlo zanimljivom mestu si pronasao znak micu, bilo bi lepo i kad bi izbacio koju sliku, ako si u mogucnosti.. Sto se tice samog znaka MICE, izgleda da od slucaja do slucaja ne moraju imati isto znacenje, i ne moze se bas precizno definisati samo objasnjenje znaka tek tako.. Dosta ljudi se slaze sa konstatacijom da Mica predstavlja porodicne podzemne grobnice..
Ja sam u okolini mog znaka dosta pretrazivao povrsinu u blizoj i daljoj okolini ali bez uspeha, a sad pokusavamo da pronadjemo neku supljinu koja bi mozda ukazivala na podzemnu grobnicu.. Pronasao sam u njenoj blizini i znak krst i broj jedan a postoje i ostaci nekog starog crkvista na nekih 200 metara..

Moj ti je savet da detaljno istrazis unutrasnjost tog kamena i da proveris da nije mozda u njemu zatvoren neki prolaz ili ulaz u neke podzemne prostorije.. Zelim ti puno uspeha!

pozdrav,
takodje sam pre par dana na kamenu velicine 1x1m nasao sliku duple mice koja na jednoj strani ima 4 reda,dok na ostale tri strane samo po tri reda,ima i par rupa,strelicom je povezana sa uklesanim i izdubljenim pravugaonikom, raspitiviao sam se malo i dobio odgovor da bi u blizini tog znaka trebao da bude manastir u kome se u podrumu ili binaru nalazi dosta zlata. s obzirom da su turci u to vreme zakonom zabranili isticanje drugih verskih objekata sem dzamija,crkve i manastiri su dobrim delom bili ukopani u zemlju,da se ne vide izdaleka.pa ako ima ostataka nekog crkvista u blizini,mislim da trebate traziti taj podzemni prolaz.
postavicu slike sutra,pa ako ima koji komentar bio bih zahvalan
Odgovori
#28
kamen MICE je bio u samom centru prostorije ja sam ga izneo odatle ne secam se dali sam pisao o tome i ne mogu ga naci jer je nekome privuko paznju i verovatno ga odneo kao suvenir.Mica je bila 4 reda X 3 reda i napominjem da nisu bili dijagonalno povezani.A sto se tice okoline ima svacega jos istrazujem i bice sve lepo opisano i prezentovano slikama kao i uvek sa moje strane.Ovih dana krecem opet radim neku skalameriju od aparata pa posle terena koji ce trajati malo duze eto mene.Pozdrav i hvala na komentaru.
Odgovori
#29
evo slika od mice,
bio bih zahvalan na odgovoru


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#30
(03-04-2014, 02:01 PM)ananda link Piše:evo slika od mice,
bio bih zahvalan na odgovoru
  Mora kolega neko iskusniji oko nje da se zabavi i ja se ubi oko moje razmisljajuci sta i gde.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 6 Gost(a)