Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tri bunara
#11
Ovo sto ja znam je i zvano mesto i postoje bunari,samo kazem da su sad pet jer su dva najverovatnije kasnije iskopana.Inace ovo mesto nije u tom delu Srbije.
Odgovori
#12
Ako se ta tri (plus dva) bunara uklapaku u kompleksu znakova: andjeo sa tri patama i sedlom, onda moze biti da je trazeno mesto jer nije ovo izuzetak da se lociranje mesta ne pomera. 
Odgovori
#13
Znam ja za mesto tri bunara, radi se o veoma starim bunarima ali za ostale opise mesta ne znam moram da proverim. Gde bi trebali ti znakovi da budu?
Odgovori
#14
Idu samo i sklopu sa navedenim znacima! Treba pogledati okolinu!
Odgovori
#15
Za te znakove kao i za bilo koje druge u blizini ovog mesta(ako je pravo) nisam cuo sto opet ne mora da znaci da ne postoje.Kad se malo prolepsa vreme cu da se prosetam pa javljam.pozz!
Odgovori
#16
Turci su zapalili nekadasnju crkvu brvnaru a da je zaista postojala dokazano je kada su plitko ispod povrsine tla otkopani kameni crkveni temelji. U oltarskom delu pronadjeno je 18 mesinganih krstica iz 1864 godine, Jevandjele sa posrebrenim okovom, mnogo grncarije, kandila. Nadjena su i dva plocasta kamena  sa uklesanim krstovima. U jednom je bio uklesan ruski, a na drugom Andrejin krst.
Nazivi nekih potesa poticu iz vremena Turaka, kao sto su Pasine livade kraj Auto puta Nis-
Skoplje. Iz tog vremena poznato je da su Turci obnovili TRI RIMSKA BUNARA, u podnozju Kocanskog brda. Bunari su danas zapusteni i pouzdano se zna jos samo za jedan, kraj kojeg postoji obelezje. 
Odgovori
#17
Bilo bi lepo i korisno da se nesto nadje! Andjeli s tobom do andjela! Pozdrav!
Odgovori
#18
TRI  BUNARA ........JA ZNAM PAR MESTA ....IMA IZNAD TRI BUNARA KULA I KLESANA OVNOVA GLAVA, DRUGO MESTO PORED TRI BUNARA IMA IZA SVAKI BUNAR OGROMNO DRVO.....I TD.
Odgovori
#19
Imama samo navdene podatke. Sve ono sto je van navdenih znakova znaci da se ne podudara sa ona tri bunara. Tri bunara je dosta cesta lokacija. Pozdrav!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)