Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podpis popa martina
#1
Pozdrav svim clanovima ovog predivnog foruma (i buducim) i sve pohvale gos.ADMINU kao i respekt prema gos.PLANDZIJI,gos.MILANA,gos.POP MARTINA itd.Interesuje me kako se POP MARTIN podpisivao : SAMO INICIJALI ili ponekad CELO IME unapred se svima zahvaljujem.
Odgovori
#2
Imao je svoj pecat
Javi se da ti posaljem sliku
Odgovori
#3
Postovani g.Kosac,

da li postoji mogucnost da vidimo tu sliku?

S postovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#4
Kosac je gost tako da ako ZMAJ ima tu sliku i ja bi voleo da vidim, ili ko ima da mi posaje, hvala.
Odgovori
#5
Pop Martin je imao svoj podpis i isti takav pecat
samo je veooma retko njega stavljao na  vidno mesto ...Jedino na grobu svoje sestre ima pecat Martinov
Odgovori
#6
Veliki pozdrav za Kosaca, sigurno je vrlo lepo videti pravi Pop Martinov pecat i podpis, ali mene zanima kako se zvala Martinova sestra, ako nije tajna, jer do sada ja sam cuo vise imena koja se pominju a sve su to bila puka nagadjanja i pretpostavke..
Odgovori
#7
DA NIJE GROZDA
Odgovori
#8
Grozda je sestra drugog hajduka koji se zvao Krum Ivanov .Ljudi cesto spise koji su ostali iza Kruma kao i one od jeromonaha Kostantina pripisuju popu Martinu . Tacno je da su oni hajdukovali otprilike na istoj teritoriji ali u razlicitom vremenu.  Spisi popa Martina su novijeg datuma ,devetnaesti vek.
Odgovori
#9
Pozdrav svim tragacima,i onima koji se interesuju za ovaj hobi.
Nov sam u svemu ovome,i tek posle listanja foruma dva tri dana vidim da nista neznam.
Da se nije zvala Pana? Na osnovu neke legende koju sam cuo negde.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)