Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naziv jednog mesta kod PIROTA ( Pakleštica )
#1
Dali je ko cuo za ovo mesto i dali se sta o tome zna ?
Odgovori
#2
DA IZNAD  PIROTA  JE  NA SMOJ OBALI JEZERA KAZI STA TE INTERESUJE
Odgovori
#3
Pozz druze , ne zanima me ta Paklestica , vec stara ( prvobitna ) odakle su preseljeni ti ljudi , taj lokalitet me zanima , tamo postoje dva velika kamena koje zovi volovi u blatu ili volovi koji spavaju na jednom se jedva vidi znak , dosta je ostecen a drugi je tokom vremena od strane nekoga pomeran i otprilike gde je bio znak nema deo kamena , tako da neznam sta dalje pa me zanima ima li ko sta o tome ?
Odgovori
#4
oni su pod vodom zavojskog jezera na dubini od nekoliko desetina metara
Odgovori
#5
Ja mislim da nadjes podmornicu na dnu zavoja i da nadjes staro groblje U paklestici koje je potopljeno jezerom preroni podmornicom i nadji taj kamen Na njemu ima krst u krugu prati duzi kraj krsta poz i srecno... Smile
Odgovori
#6
Nema šta kolega brzo učite... najvažnija je upotreba tehnologije i..."krst u krugu prati duzi kraj"... uspeh nemože izostati! ;D
Odgovori
#7
A kad je to paklestica potopljena jezerom? Jezero je stiglo do paklestice, nije potopilo ni jednu kucu. Ljudi su dosli iz drugog mesta ovde
Odgovori
#8
(30-11-2016, 01:44 AM)opala link Piše:A kad je to paklestica potopljena jezerom?

Ne govori čovek o selu koje je sad na obali već o starom selištu koje nije iz prošlog veka. Već verovatno misli na lokaciju prvobitnog sela koja može biti starija od 200 godina.
Odgovori
#9
Selo je seljeno 2 puta,  prvo selo je bilo negde niz nisavu, u blizini sadasnjeg sela Cerova, a drugo selo je bilo skriveno u planini iznad sadasnjeg sela Paklestica
Odgovori
#10
nisam siguran dali je paklestica seljena,ali koliko znam sigurno nije potopljena,iznad lukanje je potopljeno staro rimsko groblje
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)