Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kvocka sa 12 pileta
#1
Pozdrav svima
U obliznjoj planini (na jugu Srbije ) postoje dve prirodno slepljene bele stene , manja sleva ispod koje tece potok ( ne izvire vec protice ) i veca sdesna na kojoj je ukles (s leva na desno ) Kvocka i 12 pileta urasporedu 3,3,2,2,1,1 . Komentarisite ako neko zna nesto o tome i unapred hvala na komentarima . Uskoro postavljam i sliku !!!
Odgovori
#2
Cekamo sliku i imamo opis...
Odgovori
#3
Dali jedno pileta je kacena na grb kvocka i do kvocka treba se nalaziti u nejzino blizinu znak zmija ako to je to kazucu ti gde da teras pare to je jedno mesto ako je to ima jos na cetiri mesta i kazi mi ime kladenaca.......................
Odgovori
#4
Dali kvackata so 12 pilinja se naodja blizu vodenica na reka Gabrovica
Odgovori
#5
Kamen sa znakom je nazalost unisten a nalazio se na jugu Srbije , u blizini nije bilo vodenice a i opis sa zmijom i krstom nije za
ovu kvocku ! Uostalom ko zeli da vidi mesto a eventualno i radi nesto neka me kontaktira preko PP !!
Odgovori
#6
Ima edna takva kvacka sa 12 pilinja jedno na grb ali za zmiju neznam ---- toe u kumanovsko ako imas za njum resenje da probamo ja imam za neke druge isto so 12 pil.
Odgovori
#7
treba da ima zmija do nea vo blizina ako ima zmija ke zavrsime rabota
Odgovori
#8
Vo blizina ne mozeme da najdeme zmija ili e pa unistena ali edan mestan sto zivee blizu kazuva deka imalo
SIDRO ali nekoj ko skrsil ail on kazuva deka go znae sigurno kaj bilo i kako stoelo
Odgovori
#9
smuk vam je kod sotke sa 7 pileta jedno joj je na ledjima prema jabuckom ravnistu
Odgovori
#10
ima li u blizini mala pecina(potkapina)
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)