Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cesalj,palanza I krst
#1
Cesalj je uklesan na vodoravnoj steni,palanza na uspravnoj a krst ne znam! Cesal ima 9 siljka ali sredni je duplo produzeniji. Izmedju ceslja I palanze vazdusnom linijom 500m a 1km hoda! Ubacicu sliku kad udjem preko kompa!
Odgovori
#2
evo kako izgledaju znaci


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#3
Za palanza imas opisi za Osogovskite Planini, mesto Sultan Tepe, ali mislim da treba da bide na drug nacin isklesana.
Odgovori
#4
Jel ima neko pisano vezano za ove znake
Odgovori
#5
Xm cesalj mi je sumnjiw mozda je u blizini neka pecina.
Odgovori
#6
Gledaj dali u blizini ima neki ulaz u tunel ili rudnik.
Odgovori
#7
DUMIVAN kad ces postaviti slike tog kantara i ceslja posto ja sam ga trazio 6 puta i nije 1 km hoda vec mnogo vise RTANj je u pitanju ...Ima resenje i kantar koji je na zalos unisten i nema ga na mestu gde je nekada bio a taj cesalj sve govori i postoji jos 1 znak koji je povezan sa tim znakovima ali nalazi se tacno od tog ceslja do potoka i ako izbacis sliku kantara ili palaca pise 8 oke na kantaru i taj cesalj uslikas iz vise ugla zbog orijentacije  tacno cu naci lokaciju zahvaljujuci ceslju koji pominjes ...Ja sam nasao  u potoku znak ti mi slikaj palandju ili kantar a BITAN JE CESALJ na koju stranu je okrenut Ili je i on unisten posto je cesalj na plocastom  kamenu  i blizu kantara na 150 do 200 metara ima resenje ti samo slikaj i izbaci sliku kakva god ona bila unistena ili grebana nije bitno bitan je ponavljam taj  cesalj gde je okrenut i koliko je udaljen od prvog potoka ..I nece ti trebati ni aparat da nadjes to ali ponelibi za svaki slucaj ali bitna je slika pa ako budes vredan i uslikas to bice zanimljivo i profitabilno ..pozz i ja sam izasao iz ovih prica i hobija jer 7 godina aktivnog traganja nedeljno sam i po 3 puta obilazio razna mesta mada bio sam mladji i pun snage sada bih iso na planinu samo u ovoj prilici ako bi mi pokazao sliku pa sada je na tebi dali ces ili neces uslikati te 2 stvari ...sa srecom !!!!
Odgovori
#8
Trazi najblizi izvor,bunar.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)