Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stepenice
#1
Šta kažete na ovo?


Priloženih Datoteka
.jpg   stepenice.jpg (Veličina: 6.36 KB / Preuzimanja: 726)
Odgovori
#2
Pozz prijatelju gde se nalazi ovo mesto ako nije tajna,,i da li je u blizini neki rimski teren pozz i javi ako si za saradnju..
Odgovori
#3
Sve zavisi od toga sta se nalazi u okolini. Moze da bude kod ,,lokve crvene " , ,,copave mecke'' , ,,mednik kamena'' ....itd. ili je pak neko obicno gradiste nebitno za nas . Ne mogu tacno da izbrojim koliko ima ,,basamaka''. Bilo bi vrlo zanimljivo kad bi ih bilo sedam.
Odgovori
#4
Stepenice se nalaze na Miroč planini a koliko ih ima to ne znam.
Odgovori
#5
Zao mi je . Moja znanja ne sezu tako daleko na sever. Mada sam imao prilike da vidim deo kolekcije srebrnih predmeta iz doba Vizantije pronadjenih u tom kraju . Negde kod mesta koje se zove Klokocevac ili tako nekako naden je na nekom kamenu uklesan znak ,,ovcarski stap". Kako nalazaci nisu iimali nikakvih podataka trazili su ,kao i ti sad, nekog ko nesto zna . Culi su za mog pokojnog prijatelja cuvenog ,,plandziju"(zato se tako i ja potpisujem)i potrazili pomoc .On o tome ,naravno, pojma nije imao (ali je zato imao originalni plan od Koche kapetana ).Kako nije zeleo da propusti priliku da ,,kupi mesto" ode on kod njih praveci se da nesto zna. Na ternu naravno katastrofa.Pricao mi je da detektori za metal nisu nasli ni jedno ,,ekserce" a kamoli nesto drugo.Ljuti domacini videci o cemu se radi pocnu da se bune .Onda on ,ne znajuci sta ce ,uzme metalnu sipku( sa kojom je vec imao uspeha)i pocne da je zabada u zemlju. Na jednom mestu sipka udari u nesto tvrdo. I tako(da ne duzim dalje) on nade,ni kriv ni duzan, Rimsku grobnicu sa 24 predmeta od srebra (ja sam video 6 komada).Zato ,nikad se ne zna .Posto se ja vec poodavno ne bavim ovim rabotama mogu da ti posaljem ekipu sa dzipovima ,detektorima(nasavremenijim), naoruzanu krampovima i lopatama i da vam pozelim puno srece. I ukoliko budes imao neko mesto o kojem nesto znam rado cu svoja znanja podeliti s tobom (i sa svima ostalima) ali ne ovako preko neta.Pozdrav. P S Ovaj dogadjaj se zbio 1992 god
Odgovori
#6
zuco pozdrav hteo bi da te pitam kod tih stepenika dali se nalazi pecina zvana PECINA SMRTI AKO IMA I ZOVE SE TAKO MOLIO BI TE DA ME KONTAKTIRAS JER IMAM COVEKA POUZDANOG SA PLANOM ..ako si za saradnju potrazi me pozzzzzzzz
Odgovori
#7
  Na  vrhu  jedne  planine  postoje  stepenice  ali  vode  nanize  u    pecinu do  jedne  ploce.Po  prici  mestana  tu  su  se  davno  sklonili  stanovnici  naselja  bezeci  od  neprijatelja. Tu  su  usli , odozdo  navukli  debelu  kamenu  plocu  i  posto  im  je  zatvoren  dotok  vode  i  kad  im  je  ponestalo  hrane    svi  su  stradali.Osvajac  nije  mogao  do  njih  a  oni  nisu  mogli  napolje  .  Mestani  je  zovu  pecina  smrti  .ako  se  prica  slaze  javi  se.
  ISKRENO  POSTENO  I  OPUSTENO!!!
Odgovori
#8
(30-11-2010, 07:50 PM)plandzija link Piše: . Culi su za mog pokojnog prijatelja cuvenog ,,plandziju"(zato se tako i ja potpisujem)i potrazili pomoc .
    Misliš li pri tome na pok. LJubu????
Odgovori
#9
mpeca pozzz.po planu se podudara da idu stepenice na dole ali nesto nam nije bas jasno jer one pokazuju prema potoku. da li ima tamo potok i dali se nalazi u istocnoj srbiji.moj prijatelj bi hteo da se nadjemo licno i da zajedno protumacimo ceo plan unapred hvala pozzzzz.
Odgovori
#10
  Zdravo  Nedeljko. Ovde  se  stepenicama  ne  silazi  u  potok  nego  se  stepenicama  silazi  u  pecinu.Potok  postoji  ali  je  on  u  podnozju  planine. Sto  se  strane  sveta  tice  nije  cisti  istok  ima  tu  i  delic  juga.Namerno  sam i  rekao  legendu  vezanu  za  pecinu  da  bi  izbegao  zabunu.Ne  bi  hteo  da  gledam  vas  plan  a  da  nisam  siguran  da  se  radi  za  opisanu  pecinu.  To  nebi  bilo  u  redu.Ako  imate  plan  onda  se  pominje  jos  nesto  osim  pecine  i  stepenica  ja  uskoro  idem  tamo  u  taj  kraj  pa  cu  da  odem  i  da  ispitam  dali  je  ista  radjeno  u  medjuvremenu  a  i  mogao  bi  i  da  proverim  i  neki  znak  odnosno    ono  sto  bi  izbeglo  dalje  nesporazume  .
ISKRENO  POSTENO  I  OPUSTENO!!!! 
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)