Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razni znakovi-Moze da se radi
#11
(16-12-2012, 11:11 PM)MilanAT link Piše:Mene zanima, kako je neko protumacio nekakav znak??? Da bi to uspio, on je morao naici na takav znak i onda dodatno pronaci i ostale dijelove na koje taj znak upucuje. Uzmimo, neko je sve to uspio pronaci i desifrovati, pa je cak pronasao i blago....ko sad garantuje da nekakav slican znak 300km odatle isto znaci kao i prethodno pronadjeni. Ove znakove sigurno nisu desifrovali i vama dali oni koji su ih "pisali", jer bili bi najvece budale da otkriju bilo kome gdje su zakopali kazane ili tovare sa blagom. Bas me zanima sta imate reci u vezi tumacenja znakova, odakle vam ideje da neki znak znaci tamo nesto sto je zapisano na nekom citapu koji vi drzite u rukama?
Milane da li si znao da se pismo pisano znacima zove hieroglifsko pismo? Ja sam to znao ali nisam znao da Srbi koriste hieroglifsko pismo, doduse sa 2-3 hiljade godina zakasnjenja...
Pozzz
Odgovori
#12
Za sve su krive one piramide kod visokog, ja vam kazem Smile
Odgovori
#13
mislim da ako je neko i klesao te znake to su bili ljudi iz ranih vekova kada su na taj nacin morali da obelezavaju nesto sto im je bilo bitno.Kasnije su po ugledu na svoje predhodnike to radili hajduci koji su svoj plen morali da kriju jer da nebi bili uhvaceni morali su da se stalno krecu pa su se cesto nalazili na drugim mestima.zato postoji mogucnost da znak koji je na jednom mestu znaci isto ili slicno i na drugom mestu jer ga je možda klesala(pisala)ista  grupa ljudi.
Odgovori
#14
(24-12-2012, 08:41 PM)rades link Piše:zato postoji mogucnost da znak koji je na jednom mestu znaci isto ili slicno i na drugom mestu jer ga je možda klesala(pisala)ista  grupa ljudi.
Ja mislim da ih je klesala (pisala) ista grupa zajebanata...
Hajduci su bili ljudi koji su ziveli u prirodi i od prirode u kojoj postoji mnogo prirodnih orjentira i nisu imali potrebe da ih oni prave klesanjem... Ako su i pravili neke mape i planove sigurno nisu to javno klesali. Mozda su klesali gluposti da bi zamajavali potencijalne tragace.
Rasprava na forumu sta koji znak znaci je zanimacija, dokolica (nekom smesna)... ali mlatiti se po brdima i ubivati se od kopanja je nesto drugo, ali ko voli nek izvoli!
Pozzz.
Odgovori
#15
Pa donekle si u pravu nisu svi znaci pravi ima mnogo onih takozvanih lažnih koje su klesli ko zna kakvi ljudi i ko zna zbog čega.Takodje je tačno da su hajduci ljudi koji su živeli u prirodu i koji su koristili i te orijentire.
Ali kako su morali da menjaju lokacije zbog raznih potera,da bi lakše našli ono što su morali da sakriju vrlo često na brzinu označavali su i znacima.
A što se tiče lažnih znakova da ih tako nazovemo e to su razne oznake koje su ostavljali razni ljudi(monasi,meštani,vojske,pustinjaci i dr.) iz različitih pobuda počev od obeležavanje medja zemljišra,putokaza,raznih mesta vezanih za neke pojave i sl.
Odgovori
#16
Takodje tu je i zadnja grupa onih koji u novije vreme pokušava da zbuni i uputi raznorazne tragače na pogrešan put pa se klešu razni znaci,zlonamerno,iz inata,iz zavisti itd.
Ali takodje i dosta stvarno klesanog se uništava iz istog razloga kao iz napred navedenog jer ako ja nemogu da nadjem neće niko.
Odgovori
#17
ma bitno da je vama lepo i zanimljivo to sa znaci i td
bitno da smo zivi i zdravi
ostalo je potpuno nebitno svako radi ono sto voli i misli da treba
Odgovori
#18
(24-12-2012, 10:07 PM)rades link Piše:Ali kako su morali da menjaju lokacije zbog raznih potera,da bi lakše našli ono što su morali da sakriju vrlo često na brzinu označavali su i znacima.
Da hajduci su menjali lokacije zbog raznih potera, ali su se uvek kretali poznatim terenima i u napadu i u bezanju, nema Srbija Brazilsku prasumu pa da se izgubis...
Ali ajde da uzmemo primer da je postojao neki glup hajduk koji nije mogao da se orjentise u prostoru pa je ispao jos gluplji tako sto je u kamenu klesao svima poznat hieroglif (posto je bio nepismen) kao putokaz do blaga,  zar je moguce da do danas to niko nije dirao?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)