Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakopano blago priče,legende,prokletsvo,magija ili?
#2
Odlicna tema kolega Crni1.Imam par prica, ali jedna je posebna, jer sam licno ja delom akter te price.
Prica pocinje ovako. Pre nekih 10 godina pojavi se covek u mom naselju srednjih godina i nastani u zapustenu tuglaru na kraju naselja.Tuglara pravi zmijarnik cak se i ne zna cija je (stariji mestani pricaju da je on mozda naslednik nekog tamo dede i da je to mozda njegovo) .Posle nekog vremene shvatimo da je covek psihijatriski slucaj i da je povremeno na lecenju u psihijatrisku bolnicu.Sa nikim nije komunicirao bukvalno svi su ga izbegavali (osim par baba koje su uvek radoznale i ponekad mu nosile hranu).Uvek smo ga vidjali u vojnickim cizmama, uniformu pocepanu i obavezno vojnicki asov.E sad ja iz znatizelje jednom pridjem i pitam ga sta radi sa taj asov? On sav zbunjen sto neko komunicira snjim pocinje da prica neke nebuloze.Ja shvatim da je covek definitivno psihijatriski slucaj okrenem se i odem. Posle par nedelja krenem sa prijateljima u kladionicu (koja je tu u naselju) da odigramo neki tiket i popijemo koje pivo kad vidim njega da trci ka meni.Prilazi mi i kaze da hoce da mi da nesto, njemu ne treba to, moji prijatelji zbunjeni gledaju me i neveruju. Vec pocinju da mi sapucu "da li si ti normalan uhvatio si se da radis nesto sa covekom koji je non stop na lecenju" pravdam se ja njima da nemam nista snjim ali oni ne veruju. Elem pitam ja njega sta hoces da mi das? Kad on vadi iz dzepova 10-15 komada bakarnih novcica (Rim).Uf odmah ga pitam odakle ti to jer nisi negde ukrao?.Pocinje on da prica kako je on to danas iskopo za mene i da ima toga kolko hoces u zemlju.Znam da nosi uvek samo vosjnicki asov i da nikad nije cuo za detektor.U tom trenutku toliko mi ga bilo zao da sam ga molio da stavi novcice u dzep ode kuci.Stavi on novcice u dzep i ode.Danima posle toga razmisljam odkale mu novcici.Prodje neko vreme ponovo on mene vidi i dodje do mene.E sad ide glavni deo price, napominjem da je covek psihijatriski slucaj ili mozda ne?.Pocinje da mi prica kako on zna jednu tajnu koju nikom da sada nije rekao, shvatio je da ne moze sam pa hoce mene da pita jer hocu ja da podjem s njim.Ja ga onako sav zbunjen pitam koja je to tajna i gde da idemo sta da radimo? I pocinje on meni da prica.Kaze, ja nisam lud i ako svi misle da jesam, treba da nadjemo i spojimo 3 figure zlatne, dve znam gde se nalaze nasao sam ih ali ih nisam dirao.Tek kad uzmemo trecu ona je najbitnija idemo po ostale 2. Mislim se u sebi verovatno je cuo ili gledao Indijanu Dzons pa je umislio.Nastavlja on pricu, kaze zna gde je i treca ali ne moze sam.Objasnjava mi da treba da udjemo u neku rupu duboko u zemlju i da je uzmemo. Naravno je shvatim da nesto definitivno nije u redu s njim i kazem mu da se ja ne bavim tim, da ja ne znam  nista o tome i da bolje on nadje nekog drugog.I na tome se zavrsava moja prica.Sta se desava dalje, posle par nedelja opet ja sa prijateljima i opet me on srece na  ulici (mislim se u sebi ne opet ista prica) covek nam prilazi i kaze "samo da ti pokazem nesto ja sam uso unutra i video sam sve, velika gomila zlata a na vrhu gomile treca  figurica sve je bljestalo kao vatra da gori, ja sam krenuo da je uzmem i onda me nesto udarilo mnogo me bolelo i ja sam odmah izaso"Pitam ga ja gde te udarilo? posto vidim da nema oziljka po licu niti modrica.Skida on gornji deo uniforme na sred ulice, skida se do pola go i pokazuje mi po sred grudi bela tacka precnika oko 4cm izgleda slicno kao kad se izgoris cigarom.Pocinjem u sebi da psujem samog sebe i dan kad sam prvi put progovorio snjim, mislim se jos samo treba neku zarazu da navucem, ljudi se okrecu gledaju nas. Okrecem se i krecem dalje medjutim on krece za nama i nastavlja pricu.Kaze "ma mene ovo sto je udarilo me ubija, ja imam jos najvise mesec dana zivota, ajde brzo da udjemo u rupu ti uzmi sve, brzo prodaj, i kad prodas meni daj samo 100 000e tolko mi treba da odem u Rusiju na lecenje" Ponovo se meni mota po glavi "on je samo psihijatriski slucaj" kazem mu ja ok videcemo cisto da ga otkacim jer onako go seta po ulici. Kaze on "vazi samo pozuri".Finis price da ne duzim dalje posle tacno mesec dana, dan gore dole cujem da je umro u svojoj tuglari nasla ga neka od baba. I dan danas ja i dalje ne znam da li je istina to sto je pricao ili je samo umisljao. Bas mi ga je zao, progonime me misao da mozda on ustvari nije bio lud? Da napomenem da ga nikad nisam pitao gde to trazi, tako da i ako je istina to sto je pricao apsolutno nemam predstavu gde je to trazio. 
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Poruke U Ovoj Temi
Odg: Zakopano blago priče,legende,prokletsvo,magija ili? - od neu - 14-12-2016, 02:59 AM
Odg: Zakopano blago priče,legende,prokletsvo,magija ili? - od termatata - 25-01-2017, 10:47 PM

Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)