Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arheoloska ekspedicija
#11
evo i mene, nije me bilo neko vreme (studije, posao i tak...) Smile Sta da vam kazem momci... istrazivao sam dosta toga, kopao, ceprkao i dolazio do nekih finih otkrica (inace sam student istorije). Iskreno, para se nema ali se uvek nekako nalazilo kada se ima volje. uglavnom su pare odlazile na stampanje topografskih karata, prevoz i neku sitnu terensku opremu. Za detektore i razne sonde nismo hteli da dajemo pare jer bez 2000 evra ne moze se naci nista ozbiljno. U vreme kada sam pravio ovu temu, istrazivao sam stare nemanjicke rudnike koji su zaboravljeni u naucnoj javnosti, i dosta sam uradio... tako da svaka sugestija je dobrodosla, a i tu smo da napravimo neki plan ako se dogovorimo, ko ima ideja da kaze, razmenimo kontakte i da povedemo jednu ekspediciju Smile a potrebni su samo ljudi dobre volje, i naravno oni sa znanjem iz geografije, istorije, arheologije...
Odgovori
#12
Rudnici su zanimljivi sa svojom okolinom,dobra ti ideja.
Odgovori
#13
Ideja je dobra cak odlična može se reci,ali odmah da Vam kžem da bilo šta da se radi mora biti pokriveno zakonom jednostavno receno mora da se registruje kao udruženje građana a za tako nešto trebace Vam mnogo toga počev od raznoraznih dokumentacija,preko raznih odobrenja i dozvola.
Ja sam svojevremeno osnivao i vodio dva udruženja građana i iz iskustva znam da nije jednostavno.
Ako ipak imate volju i želju onda bi trebalo sa tom idejom da se upoznaju svi koji žele da su članovi da se uradi osnovna dokumentacija i da se pristupi održevanju osnivačke skupštine.
Odgovori
#14
Za to sto centurion predlaze,necete dobiti dozvolu ni za tri sledeca zivota. Garantujem!
Odgovori
#15
da se pokusa....
Odgovori
#16
Nemam neko veliko iskustvo,ali ako sta treba pomoci tu sam. Bice mi cast da ucestvujem u odbrani zemlje na bilo koji nacin. Inace,pozdravljam ideju. Cekam samo da cujem kad ce velike svjetske kompanije da nadju neki interes i u tome,pa da jos vise unazade nasu lijepu zemlju. Mada cudi me da jos nisu. Pitam se,evo recimo arapi kupise Vojvodinu,pa ce da obradjuju i hrane cjeli svjet,jel..... A sta ako nadju neke vrjednosti,mada Vojvodina i nije tako bogata time,mada znam za neke krajeve gdje se jos moze naci nesto. Tada nisam ni bio zainteresovan za ovaj hobi,kada sam bio na tim mjestima.  Mislim hajd ti arapi,mozda je to i dobra ideja,ko zna..ali ko ce da zastiti Kosovo Polje,mnoga druga mjesta na Kosovu?? Pa zar tako da dignemo ruke od onoga sto je nase??

Eto,ako sta mogu i ako sta bude od ovoga,bice mi cast da pomognem na bilo koji nacin.

I neosudjujte sve sto moze da bude na korist i Blagoslov nasega naroda i nase zemlje...Pa i da nista nebude,fino je da neko pokusa nesto da uradi.
Odgovori
#17
(23-01-2013, 02:46 PM)Gora Romanija link Piše:Eto,ako sta mogu i ako sta bude od ovoga,bice mi cast da pomognem na bilo koji nacin.

I neosudjujte sve sto moze da bude na korist i Blagoslov nasega naroda i nase zemlje...Pa i da nista nebude,fino je da neko pokusa nesto da uradi.
  Ma,niko "neosudjuje" nijednu ideju,ali razmisli malo o tome na sledeci naci. Bilo sta da se organizuje i uradi...pozdravljam,tu nema dileme,ali.... Recimo,da se uspe,izdejstvovati,bilo kakva dozvola,za to i to,i super,odradi se sve zasta je pokrenuta akcija,u ovom slucaju,stari rudnici,ovo-ono....sta mislis....ko bi imao na kraju "balade" kosrist od svega toga? Drzava? Malo morgen....ne drzava.vec interesne grupe,koje nicu svaki dan u uvoj zemlji,a najveca u ovome o cemu pricamo je onaj famozni,"Dandi",sadasnja "Avala research". Nasa drzava,skoro da i nije vlasnik,nasih prirodnih bogatstava...vec ovi,navodno Kanadjani,ali juce....mogu d arade sta god pozele,da postave busotinu na cijem god imanju pozele,a drzava ili tamo neki "RTB" ce da isplati i iseli vlasnika takve parcele ili zemljista. Znaci,ovo sto bi se organizovalo,samo bi pomoglo,ako bi imali interesa u tome,toj,Boga pitaj,cijoj firmi. Nema to nikakve veze,kao sto kazes,sa pomoci napacenoj nam drzavi.vec ce,naprotiv,napuniti dzepove nekih tamo,belosvetskih,hohstaplera,kao i do sada.
Odgovori
#18
(26-01-2013, 04:07 AM)D.Blagojevic link Piše:[quote author=Gora Romanija link=topic=515.msg13010#msg13010 date=1358945192]
Eto,ako sta mogu i ako sta bude od ovoga,bice mi cast da pomognem na bilo koji nacin.

I neosudjujte sve sto moze da bude na korist i Blagoslov nasega naroda i nase zemlje...Pa i da nista nebude,fino je da neko pokusa nesto da uradi.
  Ma,niko "neosudjuje" nijednu ideju,ali razmisli malo o tome na sledeci naci. Bilo sta da se organizuje i uradi...pozdravljam,tu nema dileme,ali.... Recimo,da se uspe,izdejstvovati,bilo kakva dozvola,za to i to,i super,odradi se sve zasta je pokrenuta akcija,u ovom slucaju,stari rudnici,ovo-ono....sta mislis....ko bi imao na kraju "balade" kosrist od svega toga? Drzava? Malo morgen....ne drzava.vec interesne grupe,koje nicu svaki dan u uvoj zemlji,a najveca u ovome o cemu pricamo je onaj famozni,"Dandi",sadasnja "Avala research". Nasa drzava,skoro da i nije vlasnik,nasih prirodnih bogatstava...vec ovi,navodno Kanadjani,ali juce....mogu d arade sta god pozele,da postave busotinu na cijem god imanju pozele,a drzava ili tamo neki "RTB" ce da isplati i iseli vlasnika takve parcele ili zemljista. Znaci,ovo sto bi se organizovalo,samo bi pomoglo,ako bi imali interesa u tome,toj,Boga pitaj,cijoj firmi. Nema to nikakve veze,kao sto kazes,sa pomoci napacenoj nam drzavi.vec ce,naprotiv,napuniti dzepove nekih tamo,belosvetskih,hohstaplera,kao i do sada.
[/quote]

Ima istine u ovome naravno,ali moramo da budemo pozitivni i pokusamo najbolje.Ali kako si rekao jadna ova nasa zeemlja kad je djele ko prciju kome stignu. Ja duboko vjerujem da bi se pozitivne stvari mogle i pravno zastiti i ograditi samo ako se ima volja. Uvjek pozdravljam nesto sto moze biti na korist ovoj napacenoj i jadnoj zemlji. Htjeli som ovo,htjeli som demokratiju,a dobili som qrac
Odgovori
#19
Sto rece jedan moj kolega..."lupali ste u serpe,sta sad hocete"......sto je najgore,ispade da je bio u pravu...nazalost.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)