Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jelasnicka reka
#1
Da li neko od kolega zna gde se nedaleko od ove reke nalazi crkviste zvano manastiriste posveceno sv.Iliji?
Odgovori
#2
Za ovo crkviste sv Ilija ne mora da bude i neka gradjevina poput crkve ili manastira vec moze biti da je u pitanju i obrok(krst ili miro drvo).Lokacija ovog crkvista je negde na jugu Srbije....Spominju se i toponimi kao tumba,kitke,devojke,bukova glava,mrksa cuka,bela voda.
Odgovori
#3
Novak 77 sve to ima....
Odgovori
#4
Naravno da ima,samo da li ima nekog ko je voljan i zna sve to da i saradjuje?Znate li Vi g.BrankoV?
Odgovori
#5
pozdrav novak77.znam ja. a sigurno zna i on. ti biras..
Odgovori
#6
(26-09-2018, 10:15 PM)novak77 link Piše: Za ovo crkviste sv Ilija ne mora da bude i neka gradjevina poput crkve ili manastira vec moze biti da je u pitanju i obrok(krst ili miro drvo).Lokacija ovog crkvista je negde na jugu Srbije....Spominju se i toponimi kao tumba,kitke,devojke,bukova glava,mrksa cuka,bela voda.

Uh, uh, uh,  mnogo stvari ste zajedno spakovali nije to sve što ste napisali jedan kompleks neke od tih toponima deli i veća kilometraža a da je jug to jeste međutim to su više lokacija.
Odgovori
#7
Ja ustupam COKY75....pozdrav
Odgovori
#8
kakav si ti to domacin,hahaha,pa kud pobeze??
Odgovori
#9
Sve to imaaaaaa,ali i nemaaaaaaa,a nezna se ni gde jeeeeee,ali da je na jugu jesteeeeee....
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)