Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOZDA NEKOM ZATREBA
#1
Pozdrav svima.
-Pre nekog vremena  sam imao problem oko razbijanja stene i posle malo istazivanja i ekserimenata,uspesno sam resio problem i nastavio da radim dalje.

-na mestima gde ne mozete ili ne smete da koristite dinamit,ovo moze dosta da pomogne.

-FRACT.AG ekspanzivni malter,funskionise na sledeci nacin,prilikom susenja materijala dolazi do stvaranja temprerature (navodno oko 900stepeni) i pritiska od 8000tona,sto dovodi do sirenja rupe i pucanja kamena. Ibusi se rupa u steni,betonu ili armirnom betonu,zamesa se smesa i napuni se rupa i to je to,ostaje da cekate. U normalnim uslovima posle 24-36 srati treba da se pokazu pukotine,kako kaze proizvodjac,i da sa HILT-iem bez problema razbijete vec raspukli kamen. U mom slucaju je trajalo oko 3-4 dana da se pokaze rezultat. Malter je dostupan u kesama od 5kg,ta kolicina se mesa s 1.5L vode. E sad sta je najvaznije,cena ovog materijala je 2.8 eura za 1kg. Paket je 20kg,4 kese,56eura,u slucaju da vam treba INVOICE FAKTURA za granicu onda paket kosta 79eura,i na izlazu iz grcke imate povracaj tog Grckog PDV-a. Kod nas ga nema,cak nema niceg ni slicnog,zato sam morao da idem do SOLUNA (GRACKA). Covek koji prodaje KOSTATAS +3069324xxxxx,ima viber i prica engleski tako da mozete da se sporazumete. Druga destinacija gde moze da se nabavi ova smesa je HRVATSKA, ovlasceni diler je COMITER.HR +385-(0)1-301-xxxx,cena je negde priblizna.
-Vazan podatak: ja sam pravio rupe dubine 80cm.dijametar 35mm u koju staje oko 1kg zamesane smese,u slucaju da pravite rupe vodoravno u steni,tada se koriste ketridzi (kesice duguljaste duzine 22cm,dijametar 28mm.tezina 200g) one se potope u vodu i izvade se posle 2-3 min i nabiju u vodoravnu rupu napravljenu u steni. Ketridzi su 3.8eura za 1kg,paket 20kg.

Ja sam imao nevericu za ovaj materijal jer posle 48 sati nisam video rezultat (koji se pokazao posle 4 dana) jer ima raznih boja (oznaka za temperaturu kojoj je prilagodjen materijal,ima za +5 stepeni,pa za +20... a ima i univerzalni) mislio sam da sam pogresio boju,pa sam kontaktirao fabriku u Italiji da se posavetujem,misleci da prodavac laze d je univerzlan samo d ga proda,oni su rekli da  je ok,sto se i pokazalo samo posle par dana,provereno funcionise!

--Kao sto sam reko imao sam nevericu da ce imati rezultata i uporedo sam upotrebio jos jedno sredstvo na drugim rupama,AZOTNA KISELINA KONCENTRAT 100%. E ova kiselina je BEZ KONKURENCIJE! STENU PRETVARA U PESAK,ili ako je mnogo jaka stena onda je dovoljno omekne da sa HILT-iem bez problema se drobi. Koncentrat je tesko dostupan,princip je sledeci,ako vam je cilj  da se spustite ravno na dole,pravite HILT-iem otvor nalik lavoru u steni,i sipate kiselinu,posle nekog vremena (u mom slucaju 3sata) kiselina jede stenu i pretvara je u pesak,siri rupu u krug u ide na dole,dok se ne potrosi pravi otvor zavidne velicine. Ako idete stranicno onda rupa mora da ima nagib kako bi se kiselina zadrzala u rupi i odradila svoje. 100 % EFEKAT. Problem je kao sto sam naveo nabavka koncentrata,sve sto je razblazeno nema efekat. CENA koncentrata je 25 eura za 1L. Sa rupom dubine 80cm,dijametar 35mm kolicina kiseline koja vam je potrebna je 650ml,efekat je neverovatan,rasiri  se rupa do 20-25cm dijametar i u dubinu ide oko +10cm na onih 80cm koje je burgija napravila,na otvor nalik lavoru treba vam vise kiseline kolicinski,ali pravi bunar fakticki i u sirinu i u dubinu.
OPET DA PONOVIM AKO AZOTNA KISELINA NIJE 100% KONCENTRAT(sto ne mozete da znate dok ne probate,jer svi ovi lopovi sto je prodaju na crno trvde da je 100,a ona prekrstena ko zna koliko puta) nece imati efekat,razblazena moze samo da se koristi za ciscenje WC-a. razblazuje se obicnom vodom koja ne kosta nista,i u poredjenju sa prodajnom cenom,mogu da vam prodaju vodu sa vrlo malo kiseline sa kojom nista necete da uradite(i ovo je podatak iz licnog iskustva).

--KISELINA JE PREJAKA I MERA OPREZA MAKSIMALNA PRILIKOM KORISCENJA JER SU POSLEDICE JAKO,JAKO,JAKO NEPRIJATNE.
----nadam se da sam nekom pomogao ko je imao dilemu kako da resi ovakav problem---
Odgovori
#2
Poštovane kolege forumaši,
Pročitavši Vaš post @sajruse o destrukciji stenskih masa, nisam mogao da odolim a da u interesu drugih članova ne prokomentarišem Vaše izlaganje po pitanju destrukcije stenskih masa uz pomoć koncentrovane (PH) azotne kiseline. Ovaj Vaš prvi deo posta o spomenutoj hemikaliji koja je zaista i namenska za nešto slično, nemam namera da komentarišem jer se nisam nikada susreo sa time sličnim niti sam tako nešto koristio. Znači - bez komentara.
Što se tiče azotne kiseline, ne verujem da ste želeli išta loše sa Vašim savetima, ali svakako da ljudi trebaju znati mnogo mnogo više kada se upuštaju u bilo kakav rad ma kojim hemikalijama, a posebno ovom koju ste spomenuli,  posebno kada se radi o PH kvalitetu ma koje kiseline. Pokušaću da ispoštujem neki Vaš red izlaganja i dati Vam, na sve izrečeno, moj komentar.
Odgovori
#3
Azotna kiselina, bila ona koncentrovana ili razblažena reaguje pri sobnoj temperaturi sa najviše jako velikim spektrom metala, prevodeći ih u nitrozne rastvore. Ova kiselina , opet ponavljam - na sobnoj temperturi, ne reaguje sa čistim silicijumom, u ovom slučaju sa stenskom masom u kojoj svakako imate ogroman procenat silicijuma u ma kojim varijacijama.
Moguće je da dođe do reakcije i efekata koje ste Vi spomenuli ali samo pod nekim uslovima.
Neki od tih uslova su sledeći: Da je hemijski sastav stenske mase takav da sadži jako veliku količinu nekog od metala na koje ova kiselina reaguje bez predgrevanja ili zagrevanja, tj na sobnoj temperaturi. Znači u toj steni , da bi azotna kiselina išta uradila od hemijske reakcije je neophodno prisustvo gvožđa, bakra, zinka, ..... ili nekih drugih metala ili metaloida koje azotna kiselina lako rastvara ili reaguje sa njima na sobnoj temperaturi. Sa olovom vema teško ima ikakve rakcije na sobnoj temperaturi.

Kako su reakcije azotne kiseline IZOTERMIČKI poces pri kome se oslobadja temperatura, moja napomena "sobna temperatura" važi za inicijaciju pokretanja postupka reakcije kiseline, tokom početne reakcije(u Vašem slučaju u prirodi) i ako dođe do reakcije kiselina sama sebe zagreva usled inicijalne rakcije , počinje samozagrevanje kiseline i samim time pri većim temperaturama do sve burnije i burnije reakcije, sve dok kiselina ne izgubi svoje svojstvo- razgradi se .

Kao jedan od preduslova da bi azotna kiselina uradila, ovo što ste opisali dajući dubinu stene na koju je ova kiselina reagovala (10cm), nakom 3 sata, je po meni potpuni apsurd. Da bi kiselina prodrla u dubinu stenske mase, a da ne reaguje površinski samo , što je jedino moguće:
- ta stenska masa bi morala da bude veoma, veoma porozna a ne kompaktna. Ako je porozna onda će je hilti veoma lako razbijati, pa Vam neće trebati kiselina, ali ako je veoma kompaktna ma koja kiselina će veoma veoma teško prodreti unutar stenske mase posebno jer je tu prisutna ma koja vrsta siliciomivih oksida. Azotna kiselina ne stvara nikakve rakcije sa cistim silicijumom moji prijatelji.Ovo je moguće teoretski jedino sa stenama koje su izuzetno bogate nekim metalom u sebi da bi ova kiselina imala sa čime da raguje i tačno je da posle reakcije i prevođenja metalnih čestica u rastvor silicijum koji ostaje je lako tada odroniti bilo čime..
Odgovori
#4
Idemo dalje.

Azotna kiselina , ma bla razblažena ili u PH vrednostima, kao i mnogo drugih kiselina se ne prodaje nigde i nikad na litar. Prodaje se na kilogram !

Ako je specifična težina azotne kiseline nešto malo veća od 1,5, onda trebate znati da u jednom litru PH azotne kiseline imate 1,5 kilograma.
Nisam upoznat sa cenama tako da cena koju ste spomenuli od 25 evra ove kiseline u PH vrednosti je svakako moguća na našem tržištu. Ali sa 25 evra znači plaćate 1,5 kg PH HNO3.
Apsurdno je da ste u mogućnosti da kao laik proverite tu azotnu kiselinu da bi videli da li se radi o koncentrovanoj (od 85% pa na dalje). Koncentrovana azotna kiselina se isključivo prodaje isključivo zapakovanoj u debelozidne staklene laboratorijske boce za ove namene (gde je staklo bez prisustva olova u sebi), tamno braon boje sa zapušačem originalno i fabrički zatvorenim i osiguranim. Sve ostalo, kako je i kolega rekao , ako Vam neko istačei iz nekakvi buradi ili tome slično, ta kiselina nema blage veze sa PH kvalitetom. Radi se o tehničkoj kiselini koja najviše za daljnju prodaju prodavci dobijaju u kvalitetu od najviše 50%.
Odgovori
#5
Nemojte molim Vas ljudi da , ni u šali,  koristite ovu kiselinu, ma koliko razblaženu za pranje ili čišćenje WC-a, kako je kolega, pretpostavljam u šali spomenuo. Ova kiselina je jako korozivna i u koliko je koristite u domaćinstvu, morate računati na stravične posledice kako po zdravlje tako i po kanalizaciju ili Vašu kućnu instalaciju. Posebno ako se tiče starih zgrada gde su kanalizacioni odvodi od olovnih cevi još uvek. Napravićete haus po celom lajtungu takve instalacije. U najgorem slučaju se za te namene koristi hlorovodična kiselina (sona lliselina i to u jako malim koncentracijama od najviše 10-15%). Azotna kiselina nikako u kući!

Azotna kiselina se jedino u širom spektru koristi u mlekarstvu za pranje i sterilisanje onih prohromskih bazena u kojima se sakuplja mleko. Razblažena azotna kiselina u ovom slučaju (3%), služi za otklanjanje mlečnog kamenca, te u kolko dođe do kiseljenja mleka u nekoj posudi. Oni koji znaju koriste je takođe u spomenutooj koncentraciji od 3%, sa pranje aparata za mužu krava, ali je svakako neophodno veoma veoma dobro isprati vodom kompletne sklopove mašina koje će se kasnije koristiti u mlekarstvu.

Dobro je što ste spomenuili da je rukovanje ovom kiselinom jako jako opasno i treba preduzeti sve mere zaštite. Bilo kakav kontakt sa kožom ove kiseline, bila ona koncentrovana ili ne , izaziva momentalno oštećenje kože od čega vam prsti dobiju crvenkastu do tamno crvene boju. Ovo je stoga što azotna kiselina momentalno reaguje sa keratinom , što jeste jedan od proteina koga imate na Vašoj koži.

Nadam se da sam ovim postom, pokušao da Vam objasnim mnoge stvari koje se tiču ove kiseline, a da pri tome nisam nikoga uvredio ili naljutio?
Odgovori
#6
@sajruse, rezime je jedan , a to je da ta Vaša stena koju ste ovim načinom i koncentrovanom azotnom kiselinom (PH kiselinom) ronili na ovaj način svakako mora u sebi sadržati jedino ogromnu količinu bakra, zinka ili srebra, da bi napravilo ovakav efekat po dubini i širini, mada je i to veoma diskutabilno u praksi.Naveo sam bakar, cink i srebro jer su to , pored još nekim metala, najpoložniji agresivnom delovanju azotn kiseline (najlakše i najbrže ih rastvara).

Korišćenje ove kiseline za ove namene u bilo kojim stenskim masama je nesvrsishodno i samo se izlažete bespotrebnim troškovima i opasnošću od transporta pa sve do korišćenja.

Srdačan pozdrav
Odgovori
#7
Milane,nisam imao priliku da ispitujem stenu od cega je sastavljena da bih mogao da ti kazem cega ima sve u njoj... Savet sam dobio od jednog coveka koji se bavi profesionalnim iskopavanjem bunara i u svojoj karijeri je naletao na razne prepreke koje je resavao na razne nacine. Jedan od tih nacina je bio i ovaj. Naravno covek je vrsio ekperimente na ovu temu i zna nesto. Tako da sam ja pojurio neke kontakte i od fabrike(hemiska industrija za djubriva ili kucnu hemiju,u Srbiji AZOTARA PANCEVO) nabavio AZOTNU KISELINU KOJA JE ZAVRSILA POSAO. Video snimak koji svedoci od rezultatu je veceg formata pa ne moze da se okaci. A sad ako sam ja dobio nesto drugo i oni slagali mene da je azotna kiselina omda i ja lazem vas.
Odgovori
#8
Napravi,kraci snimak,pa ga "okaci",ovde,da vidimo i mi to cudo Smile
Odgovori
#9
(30-01-2018, 09:51 PM)sajrus link Piše: Milane,nisam imao priliku da ispitujem stenu od cega je sastavljena da bih mogao da ti kazem cega ima sve u njoj... Savet sam dobio od jednog coveka koji se bavi profesionalnim iskopavanjem bunara i u svojoj karijeri je naletao na razne prepreke koje je resavao na razne nacine. Jedan od tih nacina je bio i ovaj. Naravno covek je vrsio ekperimente na ovu temu i zna nesto. Tako da sam ja pojurio neke kontakte i od fabrike(hemiska industrija za djubriva ili kucnu hemiju,u Srbiji AZOTARA PANCEVO) nabavio AZOTNU KISELINU KOJA JE ZAVRSILA POSAO. Video snimak koji svedoci od rezultatu je veceg formata pa ne moze da se okaci. A sad ako sam ja dobio nesto drugo i oni slagali mene da je azotna kiselina omda i ja lazem vas.

@sajruse, ja ne bih želeo da ti mene nikako pogrešno da shvatiš. Ni ti a ni ostali koji sve ovo čitaju. Sasvim je nebitno i manje važno kako, gde i na koji način si nabavio koncentrovanu azotunu kiselinu. Ima je svakako u prodaji i ja sam veoma lepo napisao kako se i čak kakvom pakovanju ona može nabaviti. Opet nabavka je najmanji problem. Problem je jedino Vašeg opisanog efekta te kiseline što ja sporim i ništa drugo. Ostavio sam prostora da ova kiselina možda ima efekata jedino kod nekih ekskluzivnih slučajeva gde je u nekim stenama priutna ogromna količina nekih metala, i naveo sam kojih, sa kojima ta kiselina svakako reaguje i na sobnoj temperaturi. Kiselina rastvara te metalne čestice koje stenu čini kompaktnom i naravno ostatak stene je nakon rastvaranja metalnih čestica ronljiv i ima onda efekata koje ste opisivali. Problem je što ovakav efekat ovom kiselinom se ne može primeniti UNIVERZALNO za ma koje sedimentne stene koje ne sadrže u sebi veliku količinu nekih metalnih čestica.
Da bi Vi svi ove moje tvrdnje proverili, najbolje je uzmite i nabavite malo te koncentrovane kiseline, odlomite veoma male komade više vrste stena , stavite u jednu staklenu laboratorijsku čašu , uspite kiselinu i videćete da li je ta kiselina razorila komade tih stena do nivoa da su sada postale krte ili da ih je kiselina "omekšala" !?  Odgovorno Vam tvrdim da se to neće desiti. Izvolite neka neko od Vas uradi, kako je @Pehina rekao jedan najkraći video snimak koji će propratiti ceo eksperimenat i objavite ga ovde.
Znači komadi stena i kiselina bez ikakvog predgrejavanja na ma kom rešou, već ostaite 3 sata da ti komadi stena odstoje u kiselini.
Prosto da prostije ne može da bude i da se svima potvrde ovi navodi na koncentrovana azotna kiselina ima efekata u razbijanju stena.
Unapred se zahvaljujem u koliko neko ovde objavi tako nešto i demantuje moje tvrdnje o efektima ove kiseline na sedimentne stene.
Srdačan pozdrav.
Odgovori
#10
@MILANE,video ovde ne moze da se postavi,ali specijalno da pokazem kako funkcionise cu napraviti snimak i okacicu na youtube,a ovde cu da postavim lik da mozete da vidite.
Napravicu mali test u obicnoj staklenoj casi,gde se sve lepo vidi. ponavlja jos jednom,KONCENTOVANA AZOTNA KISELINA,ne moze da se nabavi kako ti kazes bukvalno na trafici,veoma tesko se dolazi do koncentrta,sve drugo sto se lako nabavlja je razblazeno i nema to dejsto. na snimku ce se videti da parce stene se razlaze posle nekog vremena i pretvara se u pesak!!!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 6 Gost(a)