Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pecina-Crna Trava
#41
ne smeta da se ukljucim,a 8)
Odgovori
#42
jel jos uvek lovite SMU 8)KOVU JAMU
Odgovori
#43
BEZ UVREDE SVAKA CAST KO kAKO RAZMIOSLJA ...............dobro bre ljudi ko klese znake da ostavio pare zlato i bogatstvo jesu oni tad bili glupi ili ludi ljudi pa pisali to i klesali tu sam ostavio pare napisao javno dasvi znaju  ili ih mi tako smatramo ( ko oglasna tabla koju i danas koristimo javno) na steni pa i tad bili ljudiili kao mi danas  i bolje su razmisljali( to mu dodje napisem pismo tu sam ostavio zlato pare i zakacim na banderu ili bilo gde itd) drugo ako je u to vreme nepismenosti  mogao da isklese tolike znake koje su tad koristili kao pismo zar drugi nisu znali da procitaju u to vreme trece zar u vreme ratovanja mogao da lupa po steni i klese a da ga drugi necuje a gledali glavu da spasu od neprijatelja i prijatelja jer za zlato se ubijali i spaljivali zivi ili je to neko radio ko je bio dokolan i bilo mu dosadno cuvao stoku ili ziveo tu pa kleso i dan danas da se zaratii neprijatel ti u blizini ti ces da kleses znake na steni i t sakrijes pare razmislite gde vodi to i ko je bio onda pametan a ko ...? bez uvrede svaka cast svakom ko kako razmislja!!!!!!!!! svi pricaju i mastaju o cupu  a niko jos nije nasao cup sa zlatom budimo iskreni  mozda po koji ali o tovarima i glupoistima niko a da je po znakovima to uspeo
Odgovori
#44
NIGI svaka cast ya raymisljanje.ali ima istine u necemu ponekad.niko nije na bryinu kad padaju glave rupe kopao il klesao.kao i u svakoj kradji kad je beganje u pitanju sa plenom ynaci mesto se unapred odredi i samo jedan yna gde je sta tacno.a ostalo je maska ya alave budale.jbg iyvinjavam se ali je tako.
Odgovori
#45
mozda ima logike ali u praksi nisam to imao prilike da cujem od nekog da je to ispunio  da ce napisati gde ce ostaviti pare ako ih mi smatramo te nase pretke da su bili glupi da napisu tako javno nesto jer i tada su ljudi prolazili svuda kao i danas sto prolaze mi njih smatramo da su bili glupi  a znamo sta su u to vreme sve znali i imali sto i dan danas mi pojedine stvari nebi smo mozda imali i pored tehnike znaci da nisu bili to sigurno i pisali javno o bogatstvu da su tu ostavili tako razmisljam ja
Odgovori
#46
Da ste procitali bar jedan plan, svatili biste da sve glavne ostave su u planinama i do boga u zlim mestima i nepristupacnim gde su oni ziveli i imali vreme i da klesu, a svi znaci sa pticama i zivotinjama to su nasli i to jr rim i oni su stavljali tu itamo krste i osnovni znaci. Svaku pecinu su oni istrazivali da se skrivali i dali su imali i izlazi za bezanje i tako sunalazili rimske ostave... Pozdrav ovo se neodnosi na nikog samo da ima zlata u zemlji ima i da se stalno vadi..
Odgovori
#47
ne mislim nikog da osporavam u nicemu  ko misli kako neka radi i daj boze da neko to i nadje tako samo kazem za istinu o tome nisam imao plan i td ali sam gledao crkvenu mapu covek koji je imao je bio monah i to dala njegova snajka ili cerka koja je bila 80 i kusur god rodjaku gde stoji opis samo kad je na svetlu orginalna je i nosena je na proveri ikone koje su radjene su preko zapisa i samo na jakoj svetlosti se mogu citati i pise ovako crkva stari brest jatagan kopati ispod u tom mestu nema zivih ljudi a i niko nezna gde je  bio brest i jatagan to kazem da je sve to nasumice i celog zivota da jurim u nadi mi se neispati trazim sve pa ako ubodem ....
Odgovori
#48
Ne vidim razloga za ovakve kritike znakova.Svako od nas je bar na jednom mestu video znak i gde je ostava odneta.Veciti problem je imas opis nema znak i obrnuto.Sto se tice klesanja znakova u jednom opisu lepo pise.Doveli smo majstore iz Italije (Italijanci) i naredili im gde da klesu znakove.Posle smo ih pobili.Normalno da kod znakova te ostave su odneli preziveli hajduci ili kasnije sklonili na drugo mesto.Nesto je valjda i ostalo.Svaka hajducka druzina je imala svoj znak.Na nekim mestima imali zajednicke ostave pa imas po 2 znaka.Ko veruje aparatima nema problem.Neka ide za tim.Ali vise sam cuo da su vece ostave nasli po opisima pored kladenca ,miro drvo ili pored znaka nego sa aparatima.Da se razumemo aparat je neophodan kada kopas rupu da ispitas bar sa strane..Imam ga i ja ali nikad vajdu nisam imao ni od njega ni od opisa.Dok su ljudi jurili monete ja sam jurio kotlice i riznice ;D. Sada i da hocu dosta terena ocisceno.Najveci problem je sto ista mesta i znakove jurimo Bugari ,Makedonci i Mi.Pa svako uklapa dok ne ubode pravo mesto.Eto to je moje skromno misljenje o ovome.
Odgovori
#49
Nigi to je opis trece knjige samo nadji selo brest...
Odgovori
#50
selo je marino kale crkviste stari brest jatagan kopati ispod to je 100 posto istina ali tamo nemas zive duse u tom selu
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 12 Gost(a)