Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sablja i kotle
#1
Sokobanjsko Cucunje. Stari tragač pokazao mi mesto gde je izvadjena sablja i kotle prazno. Da li neko ima nešto za ovo mesto?
Odgovori
#2
Zar ti nije rekao i ko je uzeo ono sto je bilo u kotle.  Ako je prazno onda je sve zavrseno .
Odgovori
#3
Kotle nije nikad ni bilo puno
Odgovori
#4
Pored sablje i kotlica bez dna fali jos jedan predmet da bi bilo to sto se trazi,odnosno pravo mesto"cakr groblje".A odatle se izlazi kod man.Sv.Arhangel i lojzarski kladenac koji je overen jos 60-tih god.Sa grobja ides u reku Gradasnicu i trazis kamen kao sanduk u livadku,a niz reku ide sakata ruka,srna i preko reke arnaut koji je nisani.Od sanduka navise ide kamen kao plastic sena na kome ima dva krsta,jedan sa jedne,a drugi sa druge strane.Ovaj kamen sa krstovima nismo nasli,ali smo nasli rupu ozidanu u obliku zvona gde je i bilo zvono polozeno,a skinuto sa obliznje crkvice.Pa navise ides na ripaljku,gde je ispred nje kamen sa znakom drska od kotla.Da ne bude zabune to je kod "male ripaljke".Odatle ides prema Ostru cuku i trazis na stenu dva pistolja,u blizini dve zmije spletenih repova,a glave su im okrenute na gore.Tu u blizini ima jos jedan znak.Nedaleko od ovih oznaka pored potoka je direklija gde su na stubu uklesana dva slova "M"i jedno koje lici na danasnje cirilicno "dj" i odakle su uzete ostave isto 60-tih.Odatle nailazis na ona tri kamena prema O.cuku i trzi crkvu malu klesanu.Na crkvu su vrata klesana i iznad vrata isklesan krstic...
Odgovori
#5
Bas tako, kotao bez dna
Odgovori
#6
(29-06-2016, 01:53 AM)Backtrack link Piše: Bas tako, kotao bez dna
Kotao bez dna je vec nesto drugo . On bi trebao da bude ispod izvora u livadi koja radja cemeriku travu a to ne moze da bude u blizini Cucunja . To bi trebalo da bude negde iznad bolnice na Ozrenu .
I da se razumemo  kotao (negde se pojavljuje i termin ,,kotal'' ) je kazan a kotle je bakrac .
Odgovori
#7
jeste fali jos jedan predmet
a to je kantar
moram samo da kazem da sam sve stvari drzao u rukama
jer je to izvadio moj pokojni otac sa njegovom ekipom......
Odgovori
#8
Da,u pitanju je kantar,a kad rasklopis drsku sablje nacices u njoj jedan zlatnik.Proveri i videces.
Sto se tice drugih opisa koje sam citao nemaju nikakve veze sa nasim.Cemeriku nisam nigde video u okolini,ni na Ozrenu ni na Devici ni na Rtnju,ali je zato ima na Staroj planini i nesto na Suvoj,Kukavici,Besnoj kob
Cemerika je biljka visine oko 1,5 metra,zutog cveta i listova slicnih duvanu,samo sto su mesnati i tvrdi i ima je na vecim nad.visinama.
Odgovori
#9
Bas tako, bio je i kantar
Odgovori
#10
Svaka čast na planovima! Eto potvrde da planovi nisu puste priče već da ipak ima ili je bilo nečega.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)