Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mesto zvano Bobot
#1
U tom metsu ima vodopad, bila je mala vodenica ima izvor koji izvire iz zemlje kao vodopad( lici na to kao Kit kad izbacuje vodu prilikom izranjanja).Iznad toga ima poljna i na njoj na jednom kamenu koji vise lici na manji plast sena, sa gornje strane ima isklesane vise panica sada ih je ostalo nekih 3 kom prica se da ih je bilo 7, a mozda i vise.Panice nisu sve iste velicine

ima li neko nesto za to inace se radi o istocnoj srbiji.
Pozz
Odgovori
#2
pozdrav dekisa, jel mesto bobot ili bobotan mislim dal se radi o istom ili su dva razlicita mesta u pitanju, i ako imas neku sliku nebi bilo lose da postavis radi boljeg tumacenja...
Odgovori
#3
Dekisa dodaj samo jos jedan mali detalj  ...  ALI VEOMA BITAN !!! IMA LI JOS VODE KOJA IZLAZI IZ kako ga ti nazva "vodopad" a pre bi se reklo "vodoskok" ? Znaci .. JEL VODA JOS AKTIVNA ILI NIJE ?
Odgovori
#4
Pozdrav mesto se zove BOBOT, ne BOBOTAN, za druga Grota, tu ima potok i ima vodopad, a takodje je postojao izvor gde je voda izvirala iz zemlje kao neki Gejzer.Taj izor su mestani sela uzeli, napravili su kaptazu i koriste ga kao seoski vodopad.
Takodje tim potokom dalje uzvodno ima mala pecina i zove se ,,Pestera Vaci,, u prevodu Kravlja pecina tu na ulazu ima tri krsta dva sa leve i desne strane ulaza i jedan gore.Ima jos kantar na kamenu preo reke nasuprot pecini.
Ako neko ima nesto ili zna nesto vezano za ovo izvolite samo bez okolisanja i iskreno i posteno.U blizini su bili rimski rudnici ima dosta pepela i sljake.
U pitanju je istocna Srbija.
Pozz

Odgovori
#5
Mala greska u pravopisu mestani sela koriste taj izvor za selo pripojivsi ga seoskom vodovodu.
Pozz
Odgovori
#6
Istovetno mesto postoji sa istovetnim svima ovde nabrojanim obelezjima i znacima ali na sasvim drugoj strani Srbije. Zato sam pitao za protocnost vode. Jer doticni "vodoskok" ili gejzir nije aktivan svih 24h vec ima svoj tajming izbacivanja vode. 12 sati izbacuje vodu a 12 ne.
Odgovori
#7
na kantaru kolko kuke ima i kako su okrenute i kolko kugle ili tegova i da li ima broj  i da li ima tas ili bez tasa, da li ima tanjir i u njemu neki znak na primer noz sablja puska i td
Odgovori
#8
Gejzer je stalno izbacivao vodu.Kantar je imao dva tanjira.
Ta pecina odnosno,,Pestera vaci,, unutra ima dosta tragova baruta po zidovima i kada se udje u noj unutra ima nekoliko otvora na gore.
Ima prica mestana da je iduci po tom potoku uz vodu na gore odavno neko nagazio neku plocu i upao u neku prostoriju gde su se u njoj nalazile neke poice sa svime i svacim.Sad to je samo prica.
U okolini tog sela ima takodje i neke ribe stemovane, krstovi itd.Imam sve to slikano.
Toliko znam ako neko ima nesto izvolite.Na mesto sam licno bio pre par godina govorim o panicama i mestu BOBOT, ribe i krstove klesane nisam licno video ali imam slike koje je slikao moj covek sa tog terena.
Nemojte mi postavljati vise neka pitanja ako neko ima original ok on zna i o kom selu odnosno mestu se radi.KAZEM u pitanju je selo u istocnoj srbiji.
Pozz
Odgovori
#9
poz dekisa da nije selo beljan mesto bobot znam gde je bio sam tamo
Odgovori
#10
Posto odavno se nisam oglasio , imam  jedan zahtev i molbu za sve koji vole i bave se ovim posloml; a nesto i znaju manje ili vise. da kad kaze mesto gde je istocna srbija  nek kaze mesto tacno pa ako neko zna siguran sam da je zeljan da uradi  nesto korisno i posteno kolko vidim nema ni zelje ni postenja, to je moj predlog bolje uraditi nesto pa makar i  za dobrobit drustva nego ostaviti i dati nekom?????????????  ko ce uskoro sve terene i mesta da pokose , odnosno pociste ne pitajuci nikog ni za znake ni za lokacije. toliko od mene vaseg kolege pozzzz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 5 Gost(a)