Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
krstovi
#11
Jeste ova tri su u Jalbotini a ovaj jedan jena pola puta izmedju Drzinu i Komje par metara od put.
Odgovori
#12
Ono sto mi nazivamo bacvena vrata zapravo su mesta udubljena u stenama i imaju veze sa starim verovanjima jos iz vremena Rima. Pored mnogih od njih ili na steni unutra moze da se nadju i natpisi pisani na latinskom. Prema tome to nisu nikakve hajducke oznake mada su neke od njih koriscene prilikom skrivanja blaga kao orijentiri . Ima ih sirom Srbije a i sire.
Odgovori
#13
Citat:Jeste ova tri su u Jalbotini a ovaj jedan jena pola puta izmedju Drzinu i Komje par metara od put.


mislis u onoj pecini, okapnici
Odgovori
#14
Kad prodjes most na Jermi kod Drzine oko 200m sa desne strane puta ima jedna jedina ogromna stena,na njoj je taj vranj.Setio sam se imam sliku postavicu je.
Odgovori
#15
Ako si video krs 2sa 2m treba mi ova godina na kamenu 969 ili slicno ali siguran sam da ie devetsto i neka
Poz.
Odgovori
#16
Postovani g.Dejane,

da li je taj najveci krst u formi shapastog krsta koji je znak Vitezova Templara?

S postovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#17
Plandzija dali mozda imas opis za mali krstovi, ukupno su tri, i su u raspored kao triagolnik na tri odvojena kamena jedan od kamena je razlican od ostali dva i bas na taj treci razliciti kamen krst vise lici na x kad dobro zagledas. Odajeni su oko 1 metar jedan od drugi. duzina im je oko 4 santima, znaci mali su ali dobro uklesani nalaze se na planinu u Makedonija. Hvala.
Odgovori
#18
I za drugu lokaciju krst oko 8 santima siroki kles su linije, oko njega ima jos znakova a i jedan natpis sa cudno pismo.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)