Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Savet za kupovinu
#11
Да, I.Dzoni i dr.jare су у праву!
Делта Пулсе јесте компликована и моћна справа, у зависности од тога како се одради електроника и сонде.
Енормно је дубок и има моћну "псеудо" дискриминацију која ради на истој дубини на којој и открива објекте под земљом. Што се тиче минерализације, због веома ниске фрекфренције на којој ради нема (скоро) никаквих проблема са минерализацијом, а ако се такви проблеми и јаве - Делта Пулсе има моћну електронику за елиминисање негативних ефеката минерализације.
Велики је "ждерач" енергије па акомулатор од 12 волити и 1,3 ампера, под пуним оптерећењем, испразни за 1 сат.
То је "Open Source" машина, па је тако за њега могуће направити сонде до 2 х 2 матра величине.
Овај детектор није предвиђен да остварује енормне дубине са малим сондама (27цм, 38цм), већ са сондама од 45цм и веће. Са већим сондама постиже невероватне резултате на веће предмете у већим дубинама.
Нажалост, за паре које се овде помињу нико економски не може да се уклопи и да тај детектор одради како треба.
Поздрав!
Sneshko
Odgovori
#12
Hvala na savetima. Videcemo kako ce na sve ovo reagovati ovi moji poznanici.
Odgovori
#13
(16-11-2011, 08:52 PM)banebeograd link Piše: [quote author=plandzija link=topic=705.msg4511#msg4511 date=1321440770]
ja sam nasao polovni  Minelab GPX 4 500 za samo 1800 e ali im je to bilo skupo

extra dobar aparat i extra povoljna cena, samo da nije kineska kopija http://www.tecmetaldetector.com/en/Produ....asp?ID=51

[/quote]

Slazem se bane vrlo povoljno. Inace ono sto Kinezi ugradjuju u original GPX4500 kuciste jeste u stvari kopija nekog VLF detektora.

Odma kupujem "Minelab GPX 4 500 za samo 1800 e".
Odgovori
#14
  Da li neko zna da mi kaze nesto vise o SUPERSCAN metal detektoru(nema nikakvih drugih oznaka) proizvodjaca PULSE TEHNOLOGY LTD Abingdon England UK. Imao sam prilike da vidim njegove mogucnosti i mogu vam reci da sam bio prijatno iznenadjen. Njegove mogucnosti su mnogo vece od onog sto pise u prirucniku .Npr.pise da novcice moze da detektuje na dubini od 30-60cm a na poligonu bez problema napipa zlatnik (Franja Josif od 7,5g)na dubini od 80 cm sa sondom od 50 cm. O predmetima vece povrsine da i ne govrim. Nista nije promasio. Interesantno je da ima i zicanu sondu 1,5x1,5 m koja je klasicna znaci  i predajnik i prijemanik ali ima isto tako i zicanu sondu 50x50m koja je samo predajnik dok kao prijemnik sluzi  sonda od 50cm. Na internetu nisam nasao nista sem imena firme ali ne postoji sajt pa mislim da ova firma vise ne postoji pod ovim imenom. Nisam rekao da je detektor po mojoj proceni stariji od 15 godina . Nema nikakvu diskriminaciju. Interesuju me eventualna iskustva nekog od clanova i priblizna vrednost.Detektor je na prodaju i vlasnik za njega trazi 2200 evra.
Odgovori
#15
(11-03-2012, 06:50 PM)plandzija link Piše:   Da li neko zna da mi kaze nesto vise o SUPERSCAN metal detektoru(nema nikakvih drugih oznaka) proizvodjaca PULSE TEHNOLOGY LTD Abingdon England UK.
http://www.thunting.com/cgi-bin/thunting...ndex.shtml
ovde se pominje nesto takvo, ima i adresa proizvodjaca pri dnu strane...

Pulse Technology Ltd.                                     .
Unit 2 Radley Road Industrial Estate
Abingdon, Oxon, OX14-3RY, UK
Tel.: 01235-530663
Odgovori
#16
Hvala Bane .Nazalost nista konkretno nisam nasao.Ne znam zasto su Englezi uopste i napravili ovako mocnu masinu a na internetu ne postoji nikakav trag o njoj. Sigurno je da se ne radi o nekoj spravi namenjenoj vojsci jer se u originalnom  prirucniku govori iskljucivo o nalazenju blaga. Nikada nisam video nesto teze jer po mojoj proceni samo akumulatori teze vise od dva kg a cela naprava zajedno sa sondom (koja se nosi odvojeno ) nije laksa od 7 kg.Na zalost detektor je trenutno  nedostupan za fotografisanje.Ne pise na kojim frekfencijama radi ali bi mozda od pomoci bila fotografija unutrasnjosti tj. elektronike.
Odgovori
#17
??????? plandzija!
?????-???????? Superscan MK2C ????? ???????? PI ?????? ???? ?? ?? 2004. ?????? ?????????? ?????? ???? ?????? (Eric Foster) - ?????? ?? ?????? ????????? Gold Scan II, III IV ? V. ?? ?? ?? ????? ?? ?????? ??? ????? ? ??????? - ???? ?? ???????. ? ??????????? ?? ???? ???????? ?????? ???? ????????? ??? ????, ?? ?? ?? ? ?????? ?????? ? ??????? ?? ????????. ??????? ???? Superscan MK2C ?? ?????????? ???????? ??????? ????? ?????? ? ????? ? ??????. ???? ??:
http://www.mittas.gr/index.php?option=co...4&Itemid=5
? ??? ????? ??????? ?? ? ????? "???????" ?? ???? ?????? ? ????? ????? ?????? ??? ?? ???? ??????? ? ???? ?? ?????? ?? ?? ?? ????? ???? ??????? ????? ????? ?????? ?????????? ???????? ?? ????????? ???????. ??? ???? ????? ???? ??? ?? ?? ??????? (? - ??? ????).
????????? ?????? ?? ?????????? ? ?????? (???? ?? ??????? ??? ?? ????? ?????), ??:

??. ????????: ???????? ??????
??????? - ??????: ????????? 44, (2?? ?????? ???????, 11)
                            54624 ???????????
????????: 2310 286 577
Fax: 2310 281 488
E-mail: info@mittas.gr

Sales Officer: Pashalis Mittas
Office-Show Room: Venizelou 44, (2nd floor, n.11)
                            54624 Thessaloniki, Greece
Phone: +30 2310 286 577
Fax: +30 2310 281 488
E-mail: info@mittas.gr

?????, ???? ???????? ?? ??????? ???? ?? ??????, ???, ???? ?? ????? ????? ?? ???? ?????? ???? ???? ? ?????? ??????. ????? ?? ?? ?? (?????) ?????????, ?? (??? ?? ????), ? ?? ????? ????? ?? ?? ????????.
?? ?? ????? ????, ????? ?? ?? ??? ?? ? ?? ???? ????????????? ??????-?????? ???????.
???????!
Sneshko
Odgovori
#18
Snesko ,hvala najlepse . Znaci i po tvom misljenju ovo je jedna izvanredna masina. Moji prijatelji koje sam pomenuo u prethodnim postovima na ovoj stranici imaju nameru da ga kupe ali nikako da skupe trazenu sumu. Izgleda da cu i ja morati da se prikljucim ovom ,,akcionarskom''drustvu sa jedno 60-70%od cene.Nema smisla da ovakav jedinstveni primerak bude van kontrole.
Odgovori
#19
??, ????? ?? ????? ? ?????????? ??????, ?? ??? ????? ??????? ? ???????? ???????????? ????????? ????? ????? ???? ?? ??????. ???????, ???????? ??????????? ????? ????????? ???????? PI ????????? ?? ????????? ??????????????? ?????????? ? ?? ?????? ???? ? ??????? ? ???????? ???????? (??? ??????????????) ??????? ?????? ?? ???????????.
?? ??, ???????, ?????? ????????? ????? ???? ?? ?? ???? ?????????? ????? ???? ?? ??????, ?? ?? ?? (?? ???????), ????????????? ? ?????????? ???? ??????? (???, ???????????????) ? ??????? ????.
?? ???????, ???? ??? ???????? ??????? ????? ????? ??? ?? ????????? ??? ????, ???, ?? ????? ?????? - ???? ?? ??????????? ??????? ??????? ????? ?????? ?? ????? ?????? ????????? ????????? ? ?? 8 ?????? ??????. ??? ?????? ???? ??????? ?????? ???????? ?? ????.
?????, ??? ??? ?????? ?????? ????????? ? ???? ?? ??????????? - ???? ?????? ???? ?? ???????, ???, ???? ???????? ? ????????? ?? ?? ?? ??? ?? ?????????.
?????, ??? ?????? ?? ??? ?????? ?? ?????? ???? ??????? ?? ??? ??????? ???? ??????????? ???? ???????? ?? ??????, ???? ?? ???? ??????? ?? ???????? ??? ???? ??????? ?????? ?? ???? - ??? ???? ?? ???? ???????.
???????!
Sneshko
Odgovori
#20
(11-03-2012, 06:50 PM)plandzija link Piše: na poligonu bez problema napipa zlatnik (Franja Josif od 7,5g)na dubini od 80 cm sa sondom od 50 cm.
80 cm u zemlji...
jel ovaj test radjen u zemlji i na poligonu prodavca ili si sam radio test na nekom neutralnom terenu
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)