Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jelenin grad
#21
samo da dopunim post jelenin grad je na mosor to je prirodna stena koja je dozidana i iskoriscena za utvrdjenje.utvrdjenje je imalo strateski znacaj zbog prelaza iz koprivnice preko jaglicja na mosor pa dalje jedaim krakom prema studeni a drugim krakom prema toponici veti itd.sto se tice koprivnicko jaglicke strane 90-tih godina je bilo vrlo frekventno mesto unistavali su sve pred sobom minirali stene lomili znakove,cak je jedna ekipa izvukla kobru i kompresor pod same stene i nedeljama su ih lomili .iz prica koje sam cuo od sada pokojnih tragaca na bar cetiri mesta su unisteni znakovi ne mogu trenutno dase stetim koji su bili znakovi ali znam dasu vise bili na jaglickoj strani.toliko za sada pozz.
Odgovori
#22
Postovani forumasi,

pa ovo je prava rasomonijada.Bas ste me nasmejali....

Da li mogu da pitam koja je to Carica Jelana?Da nije ona Konstantinova?

Ovo poprilicno lici na price o Jerini i njenim gradovima kojih ima po celoj Srbiji.

Kurvin?..........zaista smejurija.Ko je bio Korvin?

Zasto niko malo neproceslja istoriju,geografiju,stare mape....mnogo nepotrebnih muka se javi kada se citaju mape i opisi koje su pravili neki nepismeni ljudi ili neki koji su namerno skrivali imena.

S postovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#23
pa daj druze da uzivamo u tvojim objasnjenjima koja su uvek iscrpna . i ja bih voleo da cujem i ako nije za moj kraj
Odgovori
#24
bravo Bata1
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)