Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mladenova vodenica
#1
Da li neko od kolega ima pisanije za Mladenovu vodenicu
Odgovori
#2
(06-08-2014, 10:23 PM)twins link Piše: Da li neko od kolega ima pisanije za Mladenovu vodenicu
  Ja imam za jednu Mladenovu vodenicu.....................
Odgovori
#3
da li je blizu selo Masurovac
Odgovori
#4
ne ali imam i za nju u selo masurovac i ona se ne zove mlasenova...
Odgovori
#5
Ne bi da vam volju kvarim ali ta dolina gde su vodenice bile je promenila licni opis posle onih katastrofalinih poplava  .
Odgovori
#6
Bilo je za proteklih 130 godina valjda i grđih a i manje grđih vodenih stihija od ove zadnje što nam sveža u pamćenju, tako da nema razloga da se gubi volja što reke nam menjaju lice mesta.  Wink
Odgovori
#7
Znaju Luznicani o kojoj poplavi govorim.O onoj kada je voda nosila sve pred sobom . Kad nastrada covek u kamionu koga je stihija vode nosila po Luznici kao slamku.
Odgovori
#8
nosila i kamiondziju sa sve kamionom i mostove i sve... Bilo 1988.godine.Apise kako kod vas tamo? Stiže li struja?pozdrav
Odgovori
#9
Znam prijatelju zato i pricam.A i disao sam malo cist planinski vazduh i u Masurovci a i po okolna brda i doline.
Sto se slucaj sas struju tice dokle je ovoj mado zence na grbinu nema zimani po ledenu vodu. Smile
Odgovori
#10
U okolini Masurovca bilo je dosta znakova i mesta , stari mestani su pricali da je iz tog sela bio jedan poznati hajduk i da je sa svojom druzinom boravio okolo a bio je i put od skokovi za leskovicu
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)