Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Djavolja Crkva
#31
Mene samo zanima gde se nalazi " selo Stol " za to selo jos nisam cuo, sem ako okolne pojate ne racunate za kuce  , a planinarski dom za centar sela. Ha ,ha ,ha ,ha
Odgovori
#32
Postovani g.Branko,

hvala Vam na odgovoru.Od te tri Crkve samo sam cuo za onu na Stolu i u reonu Miljkovac,stim da neznam za selo Stol vec za planinu pod tim imenom.

S postovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#33
taxi ukucaj na google selo stol i videćeš........poz.
Odgovori
#34
(29-06-2013, 11:15 PM)crni1 link Piše: Kod mene se traži podzemna crkva sva u zlatu,prema jednoj legendi koja je opisana i u nekom planu piše da je neki car imao dve kćeri i da su obe umrle od neke strašne bolesti,on je zbog žalosti i uspomenu na njih napravio crkvu pod zemljom i optočio je zlatom.Plan je greškom i neznanjem uništen,bar veliki deo i ostalo je samo da se  nalazi na sastavu dve reke,kod ulaza je veliki kamen,ploča na njemu isklesano sunce ...
I kraj ako neko zna nešto više šta se traži neka piše pa ako ima toga i da odradimo.
Da napomenem da je u jednom delu gde se ovo i traži stvarno i bilo sunce koje je razbijeno ali je kamen ogroman tako da ne može da se pomeri ni u snovima.

Posto trenutno nisam u okolini tih stvari, poslao sam jednog prijatelja da pogleda okolinu i sastav ta dva potoka. Tacno na sastavu ta dva Potoka nema veliki Kamen, ali ima Izvor iz koga voda utice u kameno cetvrtasto korito. Velikih Stena nema, sve je pretezno zaraslo. Ima li neko slicnih opisa o takvom mestu? Za dve nedelje sam na mestu i pokusacu da pretresem okolinu. Takodje cu otici u jedan Manastir koji je u okolini da vidim imaju li oni nesto od zapisa ranijih crkava iz okoline.

Vlado
Odgovori
#35
Postovani g.Vudi,

Crkva na planini Stol nalazi se u pecini, na veoma nepristupacnom mestu. Dali je tako neznam ali po prici treba da je tako. Naime pre nekoliko desetina godina dolazio je covek iz Rumunije i raspitivao se u obliznjim selima za odredjenu lokaciju na planini Stol. Tako je naisao na neke mestane koji su bili spremni i voljni da ga tamo odvedu. Nazalost ti mestani, putem do tamo, spremali plan kako da se rese gosta, kada im pokaze mesto. Na svoju srecu Rumun je znao srpski jer je, kako je sam kasnije ispricao, radio kao pastir u srbiji sedam godina. Cim je bila prilika on je pobegao od svojih domacina, i stigao kod dede Tudora iz Tande. Tu je proveo neko vreme i ovu pricu ispricao, o Crkvi koja se nalazi u pecini i koju je po njegovim planovima, koje je posedovao, nasao pop Martin.
Odgovori
#36
Postovani g.Panki,

hvala na interesatnoj prici.Mislim da je to ta Crkva gde ima Ikona Bogorodice velika kao vrata,ali je nemoguce prici.

S potovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#37
Ima i jedna prica da su neki tragaci trazili suv  bunar u tom kraju.Jedan mladi decko je pristao da ih odvede i da im pokaze.Iskoristili su ga  da sidje dole i da odradi sta je trebalo na dnu bunara. Odkopao je to sto je bilo na dnu bunara    vezao za konop koji su" gosti" sa teretom izvukli a decaka dole ostavili.Nekoliko dana je dole bio u bunaru a i ostao bi dole da zena jednog od tragaca nije zapretila da ce sve prijaviti policiji.Vratili su se i izvukli ga napolje.Nikada se nije pomenuti sasvim oporavio od te traume.....Pomenuti dogadjaj se dogodio pre mnogo godina i neka sluzi za nauk svima da vode racuna gdece sa kime ce i kako ce  i uopste dalice! 
Postoje neljudi koji ne prezaju niod cega samo da se " obogate"na brzinu.
Odgovori
#38
Postovani g.Vudi,

postoji jos jedna Crkva pod zemljom u blizini Donje Bele Reke. Do nje se dolazi dugackim hodikom.
Odgovori
#39
Postovani g.Panki,

hvala Vam na odgovoru.Za tu Crkvu nisam znao,ali zakljucujem da je prohodan hodnik na osnovu onog kako ste rekli.Mozda je bolje pokrenuti posebnu temu pod tim naslovom jel evo vidim sve vise ljudi se javlja sa nekim informacijama.Verovatno vecini nas to nije najinteresatnija tema,ali kako se svremena na vreme pojavljuje po planovima,opisima i slucajnim nalazima pojedinaca mozete ako smatrate da treba pokrenitu tu temu a ja vise nebih dosadjivao sa tim jel je moguce da budem pogresno shvacen.

S postovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#40
pozz.apise mislim da je bunar zbog toga zatrpan.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 12 Gost(a)