Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomosh molam !
#31
- Ne sum go odrabotil deka ne mi na pat bugarija a i rizik mi e tamu nemam logistika i luge po bugarija  so kogo da idam do tamu i sega nemam ni met detekt ! Macka vreka magla -ne macka, magla sto treba jas da vi go dadam da idete proverite pa ako ima poposle vie pola ke mi dadete deka bilo tocno Smile A?  - sve na Zimi Majka - A e shio mi ga je na Djura ! E mnogu ste pametni gledam sve pametnjakovici ccc beter ajduti derikozi ste I od tie sto gi stavile tamu parite po ostavite po planinine bog da cuva !A dali se fals ili ne toj fake I selja  romjanin  neka poveli i proveri vo Mkd slobodno na uvid na lice Mesto ama ako e tocen da mi dade odma 2000 evra moze li taka ! Coek ke vi prijde naj posteno so ponuda  od sto ste ste poveketo tamu sve koj od kojega - moj do mojega ! - koj kogo lke izebe poveke veke ni na sebe si ne si veruvate i gledate da iskotistite sve za djabe sto  sakate da vi go dadam planot na zimi majka ili kako humanitarna pomosh za poplavite vo srbija- od Makedonija so kutija Lokum i Milka cokol plus od gore vo humanitaren pket so masna-toa li sakate !
  Eee koga vi prakavme do skoro pari i pomosh I poise od cela eu po srb braca Maked sme ili bevme !? - a  koga  covek ke ponudi fer ponuda  i za nego da ima nesto da kasne od kolaceto  odma se menuva pesnata  odma sme vi dusmani -fake plan -drn drn - daj go za dabe aj da go izdupime Makedonecon da mu go zememe lebot od usta ma neka umre Mkd ko volci ste - drn drn 20 god oslobod mkd taka li I kletva anatema Smile ... ?! E fala vi mnogu za skoloto braca srbi fala vi I da si znaeme so kakvi vsusnost braca si imame rabota nie od Mkd !Ne mi se veruva sto pisuvate i na postenje kolku me vredjate boze gospode so kakvi stvorovi si mam rabota ovde Jas !
#32
- Zaba na suvo ne kreka !!! Taka li e ?! Cenata e gore citajte !!! - pa ... !
#33
- Ne sum go odrabotil deka ne mi na pat bugarija a i rizik mi e tamu nemam logistika i luge po bugarija  so kogo da idam do tamu i sega nemam ni met detekt ! Macka vreka magla -ne macka, magla sto treba jas da vi go dadam da idete proverite pa ako ima poposle vie pola ke mi dadete deka bilo tocno Smile A?  - sve na Zimi Majka - A e shio mi ga je na Djura ! E mnogu ste pametni gledam sve pametnjakovici ccc beter ajduti derikozi ste I od tie sto gi stavile tamu parite po ostavite po planinine bog da cuva !A dali se fals ili ne toj fake I selja  romjanin  neka poveli i proveri vo Mkd slobodno na uvid na lice Mesto ama ako e tocen da mi dade odma 2000 evra moze li taka ! Coek ke vi prijde naj posteno so ponuda  od sto ste ste poveketo tamu sve koj od kojega - moj do mojega ! - koj kogo lke izebe poveke veke ni na sebe si ne si veruvate i gledate da iskotistite sve za djabe sto  sakate da vi go dadam planot na zimi majka ili kako humanitarna pomosh za poplavite vo srbija- od Makedonija so kutija Lokum i Milka cokol plus od gore vo humanitaren paket so masna crvena -toa li sakate ! ?
  - Eee koga vi prakavme do skoro pari i pomosh I poise od cela eu po srb braca Maked sme ili bevme !? - a  koga  covek ke ponudi fer ponuda  i za nego da ima nesto da kasne od kolaceto  odma se menuva pesnata  odma sme vi dusmani -fake plan -drn drn - daj go za dabe aj da go izdupime Makedonecon da mu go zememe lebot od usta ma neka umre Mkd - ko volci ste - drn drn 20 god oslobod mkd ee taka li I ajd kletva anatema Smile cccc e neka mi recat pak na tv da pratam humanit paket samo - za kaj vas za nesto - ke go dobiete Smile sjutra !... ?! E fala vi mnogu za skoloto braca srbi fala vi I da si znaeme so kakvi vsusnost braca i bratucedi si imame rabota nie od Mkd !Ne mi se veruva sto pisuvate i na postenje kolku me izvredjavte - boze gospode so kakvi stvorovi si imam rabota ovde Jas !
#34
A eve zosto , zaradi vakov narod jas ne nosam tajfi so mene nikogas  koga rabotam - deka koga ke najdat nesto ke te turnat vo bunarot ike te zapretaat so zemja ! a mi glumat cesnost ovde seshto ima ! vide li sega aksij ?
#35
Ovo je africka prevara na balkanski nacin crko od smeha......pa ljudi stvarno ste bre smesni ko da neko sere pare i da ce da plati 2000evrica ili neku cifru za nesto posto neko tvrdi da ima 95%........mislim stvarno ko ovo napisao nema obraz,ni stida ni srama.......cestitam ovako nesto se zove prevara.....
#36
A be gledam 99,9 % ste ovde prevara i derikozi a coekot moze i e a i ne e  - ne znam - ama vie ste koga nekogo napagate vaka na nevideno neprovereno bez dokaz bar po mene sto citam ovde . jas od vakvi ko vas ako zemam nesto plan ili sovet pluknete me slobodno !
#37
A be gledam 99,9 % ste ovde prevara i derikozi a coekot moze i e a i ne e  - ne znam - ama vie ste koga nekogo napagate vaka na nevideno neprovereno bez dokaz bar po mene sto citam ovde . jas od vakvi ko vas ako zemam nesto plan ili sovet ili da zemam nekoj 3 coek na teren so mene noz vo grb da mi  zbrca ne daj boze pluknete  me slobodno  !
#38
Ti ako verujes evo ti pljuni mu te pare......u ovaj biznis nema postenje da se razumemo nazalost ....nije ga imalo ni u doba hajduka ni u doba Hellenske kulture koja je najstarija na ovim podrucima.....tako da se razumemo ako surujes sa njim neka ti je alal .......ko je rodjen sa oci a ne vidi ja mu nisam kriv ......no platice svako pred kapije svetoga mi Petra..........srecno Kraljevicu Marko.....
#39
Jas ne bi go ni vregal nikogo ako mislam deka planot ne e tocen ili na nevideno da kazuvam false deka e na primer sto nemam videno pred da vidam , fals e i i onoj plan od smukova jama sto sum go videl ,jas rabotam samo so uste 1 cov mnogu retko so tret covek ako moze so 2 ili ic ne diram tamu - ne mi treba da me kaze na polic... Drugo 1 ispravka helenska kultura ne najstara na ovie prostoori  helenizam e poim izmoslen od droigen germanec vo 1820  - Хеленизам„ е измислица на J.G. Droysen. Тој во 1836 и 1843 год. ја публикувал двотомната Историја на Хеленизмот (Geschihte des Hellenismus). Во таа книга Дројзен го употребува Хеленизмот обратно од неговата дотогашна употреба, додавајќи му го следново значење.
  Hellenism "is made up by JG Droysen. In the years 1836 and 1843. I publish the Helenizmot dvotomnata History (Geschihte des Hellenismus). In that book of Drojzen is applying Helenizmot reverse under his right use, adding he go Among the rest, meaning...
- Do 1825 god balkanski poluostrov se vikal Makedonski pol i dominantna kultura bila Makedonskata bidejci dolg period Maked bila imperija a elinite bile samo piratski gradovi drzavi porobeni od Maked od Filip Mak I Aleksndar Mak od rim, ist ri cars , turci itn ... ova se fakti sakale ili ne-  cisto informativno ti gi kazuvam i na stari karti jas nemam videno da pisuba grcija pred 1830 g  pusuva epir tesalija ilirik Makedonija pajonija mezija dalmatia nema grciji  nigde i dali znaes li deka tie danaite elini  se dojdenci od dolen egipet 4 do 3 vek pred nasa era bc i deka se subsaharci po gen etiopija (igenea swiss)  ... I za slovenite  za na kraj nemalo nikakvi golemi preselbi i sloveni od karpati nema zapisi od toa vreme za toa nisto ima zapisi za nekoi sloveni od herodot sto ziveele tuka i toa 6 vek pred hristos mnogu pred tie helini danai da ti dojdat od etipija na Maked pol ! tolku pozdravi do tebe...
 
#40
I Jas ne bi go ni vregal nikogo ako mislam deka planot ne e tocen ili na nevideno da kazuvam false deka e na primer sto nemam videno pred da vidam samiot  i toa e grev da napagas nekogo bez dokazi duri i kradec i div kopac na lokalitet - I jas ne suruvam so nikogo od ovde spomnat samo zboram pravno po zakon i red ! da se znae .
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)