Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TUMUL
#1
Tumul (latinski naziv za grobnicu ili manje brdo, gromila i mogila je veći ili manji zemljani ili kameni grob pod kojim se nalazi jedan ili više grobova.

Tumuli se mogu pronaći širom sveta, a može se sastojati od dolmena, kosturnice (cista), grobne kuće, i dvoranske grobnice.

"Tumul" je takođe i naziv za formaciju glatke, nepuknute ohlađene lave koja nastaje kada lava u svom kretanju naiđe na čvrstu površinu i stvrdne u obliku tumula.


[Slika: 2moxefc.jpg]
Mislim da ne treba komentar......  Tongue

[Slika: dng83t.jpg]

[Slika: svgv1z.jpg]

[Slika: 34fzh8h.jpg]

[Slika: 21ep5ab.jpg]
A koliko je to MALO....

A sta je unutra....  :Smile :Smile :Smile

Marsovac

Odgovori
#2
IZNAD TOGA BLIZU 500METRA IZNAD DALEKOVOD ITALIJAN JE PRONAŠO GROBNICU I TO GA JE POVUKLO OD ZADNJE KUĆE GRNČAR, PA JE PROŠAO MOST U LJUBERADJU ON GA VRATI APARAT NA PUT ZA LINOVO I LOCIRAO JE IZNAD TVOJE SLIKE..............SADA JE U ITALIJU DOĆI ĆE U AVGUST ................ON KAZE DA DOLE NEMA U TU MOGILU ILI TULUM DA JE BILO RANIJE I OSTALO ZRAČENJE............MARSOVAC BEZ KAPU I KOKARDU TO NISI TI............
Odgovori
#3
Znas i sam dok ne proveris licno.....a da li moze da se proveri to je pitanje....
he he...

marsovac
Odgovori
#4
Bravo Dr Marsovac    svica mi se sta si iskren sve se krije lik da ne ih vidimo sad tvije lik zna svi  i da znamo da si iskren    znaci moramo svi da znamo zasto se krijemo mora da se upoznamo i da znamo kosmo i sta smo  poz svima
Odgovori
#5
Tacno tako Himovicu.....

Marsovac
Odgovori
#6
zdravo kolege...ako moze odgovor na pitanje:na sta se nailazi kad se krene rad na tumulu,mislim sta bi moglo da potvrdi u toku rada da si na pravom mestu?pozdrav
Odgovori
#7
Obično je na vrhu zemlja pa sledi kamen (lomljeni ili rečni) sve zavisi šta im je bilo dostupno.Mada u prvom sloju  moze se naci i grobovi iz srednjeg veka pa sve do ustanaka.Sada ima i onih ozidanih grobnica ciglom iznad kojih je zemlja koja se obradjuje. Kazi koji tip te interesuje
Odgovori
#8
kolega hvala na korektnom i iskrenom odgovoru.
Radi se od dva brdasca koji lice na mogile i blizu su jedna do drugu,velicine otprilike 15x10m.
E sad ne mogu ti reci nista o cemu se  radi i iz kog su vremena ako je uopste to to, jer ne znam ni sam,nisam jos nista radio,mada nameravam jer me zanima da li su mogile ili je to prirodno?pozdrav
Odgovori
#9
ovako nesto imas na netu mislim da je ovo izgleda trakijske grobnice .
Odgovori
#10
Epa sad....videcemo...jer  ovo sto Sam ja ovde postavio je "malo" drugacije . po polozaju...lokaciji... :-)
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)