Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katcapun...
#41
on je visoko na stenu da bi došo do njega mora da se spusta konopcima i tu ima još jedan veliki znak vidi se izdaljine............
Odgovori
#42
posto vidim da je kacapun dosta zanimljiv nekim forumasima ja bih ovde dodao jos nesto.u ovoj prici je pomenuto orlovo gnezdo i sat pet do dvanaest a niko nije spomenuo fadilov kladanac koji se nalazi na osamdeset koraka od orlovog gnezda ,pa me ujedno zanima dali ovo niste znali ili ovde neko namerno precutkuje nesto
Odgovori
#43
i jos jedno pitanje za imperatora ,u blizini orlovog gnezda bi trebala da se nalazi maxala baba andjini potvrdi mi ako ti nije tesko. jos nesto posto potenciras kacapun predpostavljam da si iz xana ili okoline pa bih te pitao dali mozda znas pokojnog gorana smekera i pokojnog dragana svabu
Odgovori
#44
ima i taj kladanac...sta te zanima u vezi Gorana i Svabu?
Odgovori
#45
F. kladanac je sa jedne strane zidan to je u pravcu Kukavice......man.sv. IlijaI zbodeni kamen.....
Odgovori
#46
branko vidim da imas zapis za kacapun i to dosta tacan u taj kladanac je izvadjena ostava odma preko puta tj reke manastira dosta toga je tamo odradjeno ali ima i dosta sto nije spominju li se kod tebe pet turska groba imali kod njih sta ili je samo putokaz nemoze ih niko naci zato sto smo tu vec radili a i lazni su
Odgovori
#47
druze koloseum,pitas me sta me interesuje u vezi gorana isvabe.pa ovako pokojni GORAN mi je bio jedan od najboljix prijatelja i ne samo u xanu a sa svabom pokojnim sam bio na kulu znas sigurno tu pricu gde ga je tunel bio zatrpavao ,ja on i goran smo bili te jeseni kad mu je sin poginuo tako da sam ja ostao jedini ziv navodno koji je bio na tom mestu,eto prijatelju zato sam te pitao za njix i mislim da je xan izgubio sa njima dva odlicna tragaca i jednog velikog coveka malog rastom al u svakom drugom pogledu ljudinu pozdrav a mozes da pozdravis i srdjana i raku kafedziju i popite poneku i u moje ime
Odgovori
#48
nisam te ja pitao nego imperator
Odgovori
#49
(20-03-2014, 10:53 PM)dragannikolic link Piše: postovani forumasi nisam bas najbolje proucio ovu temu ali reskiracu da dodam nesto.u mestu kacapun pominju se dva izvora. jedan smrdljivi a drugi lekovit  blizu su jedan drugome ,kad se sagnes da pijes vodu i pogledas ispod desne misice treba da vidis kamen kao bure. kad se popnes na taj kamen pogledaj na jug treba da vidis orla. Smile Smile Smiledakle postovana gospodo ako se radi o ovom mestu ja sam rad da nastavimo diskusiju i josponesto bih imao da dodam za orlovo gnezdo i za kladanac koji nije pavlov a ima veze sa orlovim gnezdom

Pozdrav Dragane,
reci mi ako je to pčinjski okrug, a mišljenja sam da jeste kad pogledaš ispod mišice koju napominješ. Osim bureta da li treba da bude vidljiv i kles neke životinje ili je to na drugom mestu a u istom okrugu?

Pozdrav za sve kolege u Pčinjskom kraju.
Odgovori
#50
Ja se slazem stobom da ima dva sela koja se zovu kacapun, ali zna se koji je pravi kada nadjete mesto kitka rešićete i ostalo.............
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 8 Gost(a)