Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
poruka za kosača ili plandziju...........
#1
Dali imate neki opis za čemerikovu poljanu.. u potkapinu polu messec okrenut prema zemlji i sa desne strane prirodno od stene ima tor za sto ovce . to je na belu vodu ima ima vir od tri sastava...............
Odgovori
#2
Sve mi se cini poznato.Moracu malo da preturam po spisima .
Odgovori
#3
Zdravo
Postoje nekoliko mesta u kojima se pominje cemerikova poljana ali samo u dva se pominje i polumesec...E u jednom u kome se pominje polumesec se  kaze da tu mora da ima potok ili mala recica iznad nje ima livada iznad livade kamen i na njemu polumesec ...ali druze tu ima mnoooogo dodatnih znakova....(jos jedan polumesec,nekoliko rupa nalik zvezdicama itd....) Pise da se nalazi u Staru Planinu...
Pozdrav
Odgovori
#4
Ne nije stara planina:  ovde je jedan polumesec i on se nevidi u podkapinu je...........
Odgovori
#5
stara suva planina
Odgovori
#6
ETO POGRESIO SAM NA KOJI POST STA DA POSTAVIM..... PA EVO :
Pozdrav svima
Koliko ja vidim i razumem sa ovo malo mozga koje jos imam...ispada da svako zeli nesto da pita a sada da li je to VIDJENO ili citano, sa puno tajnosti i sarkazma receno i na svaki pokusaj da izadjem u susret nekom tragacu da mu pomognem sa originalom nesto da pronadje ...Ko zeli nesto da pita neka kaze u SIROKOM luku..  gde je makar koja je planina a ovako ispada daj plan za CEMERIKOVU  poljanu a CEMERIKOVE POLJANE  ima u svakom selu koja je god livada imala puno cemera zvali su je cemerikova.....(ZATO SU KOVANI ZNAKOVI KOJI POTVRDJUJU MESTO).....Polumesec koga mi tako zovemo uopste nije u pitanju pojam mesec... to je sasvim drugi znak sa drugim znacenjem, cisto Srpskim....
Necu vise pisati planove bez iole ozbiljnosti  po pitanju siroke lokacije....A ponajvise bi bila pozeljna slika ZNAKA....
POZZZZ
Odgovori
#7
;D
Odgovori
#8
Pozdrav ja se izvinjavam sto ovako upadam.
Ako se odnosi na Cemerikovu poljanu kod Babinog zuba imam ja nesto kratko.
Pozz
Odgovori
#9
Izvini Kosač zaboravio sam da stavim mesto se zove Sokolica, mislim da ima veze sa vodenicu Korab...............pozdrav.........
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)