Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STNGINA RUPA /PECINA/
#1
Pozdrav kolege po hobiju interesuje me ima li neko nesto od planova vezano za stnginu rupu odnosno STNGA Vojvodu.Navedena rupa-pecina se nalazi u istocnoj Srbiji i prostire se ispod demlje u Bugarskoj.U blizini ima jedan veliki vodopad i rimska kovnica novca, kao i reka Timok.Od oznaka nisamnašao ništa sem jednog izvora koji izvire ispod korena velike Bukve ali u visini coveka ne izvire pri zemlji.
Unapred hvala
Odgovori
#2
U toj blizini na sastavu dva potoka bila je vodenica, takodje mada to nisam video u toj okolini ima neka stena i na njoj leva ruka pokazuje na istok, ja sam našao pored neke rimske strazare dole nisko okrugao kamen sofru i na njoj tri busene rupe moze prst da stane u svakoj rupi a one su poredjane u vidu trougla, dobro pored ostalog ima i staro groblje neki kukasti krstevi na spomenicima i od nalaza ima vrhova strela i nadjen je poodavno neki bokal od srebra, a pošto se u okolini nalazi mesto Beli breg i Dujka tu se nalaze razni predmeti okruglog oblika lici na zardjalo gvoždje i ali navodno se tu traze vece ostave po kazivanju neki bunar je tu bio i zatrpan je a ispod je stavljena ziva.
Takodje da dodam, stariji ljudi su ulazili u nju, sada je zatrpana na nekih 10 m od ulaza.Kada su ušli imalo je racvanje na tri tunela iz jednog se ulazilo u neku sobu sa kamenim stolom i klpama u krug, a drugi tunel je vodio u Bugarsku gde sena toj strani nalazi veca otvorena pecina i ima hajducka cesma, a na ulazu u pecinu je navodno uklesan covek na konju sa kopljem u ruci.N bugarskoj strani se nalaze sela Kosovo Rakitnica i Delejna.Pa ako ima nesto tu smo pozz.
Odgovori
#3
[img][/img]
Odgovori
#4
Zdravo Dekisa,

Kakvi te planovi interesuju?  Taj bunar što spominješ, rasturiše čoveku vikendicu misleći da je ta vikendica bila sazidana na tom bunaru  ;D ;D

Znaš li nešto lično od svega ovoga što si napisao to je važno, a šta ljudi pričaju toga imaš džakove da napuniš ?
Odgovori
#5
- Wink zna moj prijatelj Dekisa pozdrav za Deskimira  Smile
Odgovori
#6
Pozdrav druze Orbit, da druze Milane znam seve to što sam napisao sem što nisam jos viueo tu ruku uklesanu na steni  koja pokazuje na istok.od dva coveka mi je receno da je ima ali nikak da mi je pokazu.Sve ostalo što sam napisao stoji pošto sam i ja bio na tom mestu, a mesto se nalazi u mom karaju.Pa ako postoji bilo koji dokumenat za to drug Milan i ostali ja sam za svaku fer saradnju, pa nije problem.
Ocekujem odgoor i dogovor pa kad se otopi sneg da pokusamo da završimo bar nešto.
Pozz.
Odgovori
#7
(05-02-2014, 07:47 PM)dekisa link Piše:Pozdrav kolege po hobiju interesuje me ima li neko nesto od planova vezano za stnginu rupu odnosno STNGA Vojvodu.Navedena rupa-pecina se nalazi u istocnoj Srbiji i prostire se ispod demlje u Bugarskoj.U blizini ima jedan veliki vodopad i rimska kovnica novca, kao i reka Timok.Od oznaka nisamnašao ništa sem jednog izvora koji izvire ispod korena velike Bukve ali u visini coveka ne izvire pri zemlji.
Unapred hvala
Druze koje mesto je u pitanju, ako nije tajna? Pozdrav
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)