Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zlato sija kada ???
#11
Smile hvala na odgovoru.nisam ja sanjao,nego baba.cuo sam neke price,da su neki ljudi nasli po nesto na osnovu sna.pa aje tek da pitam da li je neko imao takvo iskustvo.
Odgovori
#12
poz narode
kako ste, srecna nova.
potreban savet od iskusnih tragaca.
blago koje je u vise navrata pokusavano biti odkopano je pod  nekom ''zastitom'', neki od kopaca koji su pokusavali to odkopati su dobili nekakve traume kao sto su strah od samostanog izlasa u mrak ili stalna pojava ''muzike'';D samo u njegovim usima... i te stvari.  jel u pitanju neka kletva ili sta vec?
Odgovori
#13
Mada sam sebi rekao (ko što Grota reče) "mrsim m...." po pitanju ovih tema, eto da kažem po koju, pa da ostanem živ? Big Grin

Ove raznorazne svetlosne pojave u prirodi su davno i stručno, naučno definisane. To što mi obični smrtnici nismo upoznati sa time, je priča za sebe. I tačno je da se dešavaju neke ( za nas neobjašnjive pojave) u nekim vrlo uskim vremenskim periodima u toku jedne kalendarske godine.
I pored uobičajenog "narodnog folklora" i "narodnih preterivanja",  svemu tome ima nečega. Kada se, kao i ovde pomene neka slična priča, onda se potraži pomoć od "iskusnijih" tragača.
Pa zar stvarno mislite da će neko da Vam javno i na bilo kom od foruma išta i konkretno reći? Ako neko i zna o čemu se možda radi, svakako da će taj to svoje znanje iskoristiti kao njegov "džoker"! Da neko javno po forumima trubi šta je, kako je, zašto je i šta dalje, je van svake pameti da tako nešto od bilo koga očekujete.

Sve ove priče se uglavno završavaju po istom scenariju. Onaj ko nešto zan ili misli da zna, to svoje znanje hoće da naravno unovči po sistemu da dobije svoj deo ako od toga nešto ima. Ona druga strana "ne želi da otkrije mesto", " ne želi da ikoga dovede na licino mesto" jer se boji prevare i "kupovine mesta". I to onda traje u nedogled, ubeđivanja, nabeđivanja, trte- mrte, i najćešće svi ( i jedna i druga strana) ostanu praznih ruku.
U svakom slučaju je u pitanju "pohlepa" i spremnost da se to nešto ili negde nešto podeli ili razdeli sa nekime. To je boljka svih u 99,99% slučajeva, zato mnoge stvari i nikada ne ugledaju svetlost dana.
Sve kasnije podseća na onaj crtać sa patak Dačom "......moje,moje, sve je moje........." , tako da ne vidim neku svrsishodnost, da iko pita javno na forumu za neki savet " kako i šta uraditi". Odgovore nikada neće dobiti, mada će se pojaviti razni "nadri stručnjaci" od vračara, svetih vodica i svakojakih gluposti koji će ponuditi svoju pomoć. Jasno je da je onda ona prva strana, koja je zatražila pomoć, u totalnoj nebulozi.
Ko  je razumeo i shvatio - dobro jeste.
Svako dobro i srećna svima još jednom nova 2014 od mene!
Odgovori
#14
Svaka cast milane na pisaniji te pare su bratski ostavljene i tako ce na beli dan da izadju samo kad dodje muka golema srbi mogu da se sloze pozdrav
Odgovori
#15
svaka cast za milana,nisi mogao bolje reci od ovoga,sve je istina sto si reko,svako ko nesto zna to cuva za sebe
Odgovori
#16
(16-01-2014, 11:46 AM)crnotravac link Piše: Svaka cast milane na pisaniji te pare su bratski ostavljene i tako ce na beli dan da izadju samo kad dodje muka golema srbi mogu da se sloze pozdrav

Baš tako Crnotravac, ona reč "bratski da se izdeli", na žalost i uglavnom svi niti ikad poštuju niti uvek o tome u sebi razmišljaju da tako urade u praksi. Uglavnom svi jedno pričaju, da bi isprali usta pred nekime, a u stvari im je u glavi sasvim druga računica (naravno računica kako da njima više od tog "kolača" ostane - to se drugačije zove POHLEPA ).
Onda kada se bude jednom shvatilo da u "deobi nečega" nema manje ili više važnih, već da su SVI koji su na bilo koji način upleteni u neki potencijalni pronalazak, svi ti trebaju da dobiju potpuno ISTI deo. Sve dok se to jednom ne shvati, da je potpuno istih zasluga i onaj koji je nešto ispričao o tom nekom mestu, onaj ko kopa, ima detektor, neko je daao neku pisaniju, plan, neko ih vozio na teren, ............ jednom rečju SVI koji na bilo koji način su doprineli da se do toga dođe - potpuno SVI SU I RAVNOPRAVNI U DEOBI !
Na žalost, prvo smo neiskreni prema samima sebi, jer priznaće to neko ili ne, u principu svako za sebe želi neki "veći kolač" po bilo koju cenu, a najčeće se pominje neka "zasluga" nekoga da bi se odredila u samom startu "nečiji eventualni deo".
To tako ne ide i to tako nikada neće ni ići. Bez čistote i na jeziku ali i u mislima , nikada neće biti nikakvog uspeha.  Ma koliko načitani bili, postoji u svemu tome i neka "nebeska pravda", koje mi nismo svesni, a sadržano je sve u onim rečima "sve bratski podeliti" !  Kada se kaže "bratski", to znači zaista "bratski" - "na jednake delove kao braća", a ne da se neko kvalifikuje u deobi na manje ili više zaslužne i prema tome se i prave neke kalkulacije o podeli nečega što još nije "izašlo iz zemlje"

I pravo zboriš Crnotravac i ti i još neki. Sve dok muka, jad i sirotinja ne dođe do tog nivoa da ta muka, jad i beda ne natera ljude da se drugačije ponašaju, ophode i razmišljaju, ali pre svega i da u praksi to zaista i sprovedeu, NEMA I NEĆE BITI KOD NIKOG USPEHA !

Famozna reč "bratski podeliti" ima svoje značenje koje neko prevodi onako kako se njemu ćefne. Nije to džaba rečeno i preporučeno kao nauk za sve nas. Na žalost to niko ne poštuje, a svi hoćemo da do nečega dođemo!?  Malo sutra.

Izlajao sam se ovde javno, zato što sam sit i preko glave mi je više da, onako kao posmatrač, gledam i čitam kako neki neke zavlače, navlače, mažu, lažu, daju na kašičicu neke podatke,........ šta to znači?  Znači da niko u nikoga nema poverenja i kako onda verovati i na samom kraju da će se ispoštovati ono "bratsko podeliti" ? Verujem da nisam usamljen i jedini ovako i razmišljam i javno pišem, ali sve dok ne uspemo da sami sebe promenimo u ponašanju ali pre svega u razmišljanju, možemo postaviti milione fotografija i razdeliti milione planova,skica, opisa, ...... uspeha u praksi biti neće upravo zbog nas samim takvi kakvi jesmo u krajnjem  "praktičnom delu".

Ove moje reči nisu neka psihofizička terapija da vas ja u nešto ubeđujem da sebe promenite, ali razmislite zbog čega se neke stvari nekome "ne daju"?
Zašto se pominju mnoge druge stvari u krugovima onih koji su imali uspeha možda na terenu : prokletstvo, nije bilo čisto, tražilo je krv, tražila se ljudska glava,........bla,bla,bla..... To su sve nebuloze koje se izmišljaju kasnije kao neko opravdanje za "nekorektnu deobu".
I da nije sve ovako kako pišem i zaista u praksi,  i da neznamo svi od reda da su se i neke cele porodice ugasile zbog prevare i nepoštenja prema svima koji su učestvovali u nekom "projektu", smatrali bi i dalje da je sve ovo oko "poštenja i bratske deobe" samo mrtvo slovo na papiru.  Da li je baš tako????

Odgovori
#17
svak cast sto posto si u pravu... to je vrsta bolesti koja je izgleda neizleciva... :-[ :'(
Odgovori
#18
To nije samo u nasem hobiju to je svugde oko nas, to smo Mi. Tamo gde se pet kuca hranilo na jednom kazanu vladala je ljubav i postovanje, danas se tih pet kuca ne nalaze za istim stolom vec u istoj sudnici. Izgubio se kodeks. Albanci su cist primer sta znaci ono bratski, pogledajte ih svugde po svetu sta radi njihova sloga. SLOGA CE BITI PORAZ VRAGU
Odgovori
#19
san moze puno da kaze...ali kao sto rece Grota zavisi nekom se uvazi nekom ludo radovanje...kako bog kaze :-\
Odgovori
#20
Zlato ne sija,vec sa mesta gde se nalazi vidi se plamen-vatra..........ko to vidi treba sto brze da zabode u srediste plamena,bilo sta mu se nadje pod ruku kolac,drvo,noz,ali je vrlo vazno da taj predmet bude izolovan,tj.da npr.drska noza bude metalna,nesto poput probne lampe kad ispitujes struju.
Ali plamen moze videti samo osoba kojoj je to Bogom namenjeno,ali vredi pokusati za Djurdjevdan,6.maja,za Bogojavljanje 19. i Bozic,i ne mora da bude ponoc,najcesce je to gluvo doba izmedju 00-5 sati
Intresantno da svi diskujete o masinama skenerima,a resenje je uvek i prvenstveno u ljudima koji su sposobni da to vide ,predvide i na kraju odrede!!!!Nazalost takvi ljudi su ili poumirali ili ih ima jako malo i tesko se dolazi do njih,ako neko ipak zna takve osobe neka mi preporuci....hvala!!!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)