Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potreban plan
#11
Shema da na toj gromadi otvorili smo hodnik-tunel (nije prirodan),koji ide pod brdo,visine 80cm. širine 90cm. i dužine oko 50 metara,ima urađen lep poluokrugli svod nasipan je tucanim kamenom ali nažalost prazan.
Nije ni to,idemo dalje.
Odgovori
#12
pisao sam to jednom....................Od njega tri koraka niz vodu ima velika ploča..do reku ispod koje su pare zlatne i srebrane od ovu vodenicu se ide uz breg prema belu stenu  tu je tajna ajdučka vodenica koju smo mi znali i turski špijun Ali-Uzun. u ovoj steni ima rupa povisoka koja se zove "MEDENI KAMEN" jer u njega pčele bile pa kada sunce pripeče niz stenu teče medat  i prozvamo medne pare jer pare nasipasmo pa uselismo roj pčele.........
Odgovori
#13
BrankoV tacno za ali uzun kases dali ima dajle 7 groba  ili sta ima dajle poz
Odgovori
#14
Himoviću dalje ima 7 hodnika i u svih 7 po jedan ključ,nadam se da razumeš.
Odgovori
#15
Crni u tih 50m mora da ima ili na podu ili sa strane zazidan ulaz probaj sa malom trubom od bicikla zidove tu gde je praznina se zvuk gubi decja igra koja je vrlo efikasna u pronalazenju supljina
Odgovori
#16
Svakih 10 cm. smo ispitali,bušili aku bušilicom i ništa izgleda da su samo pripremali za nešto veće ali nije dovršeno.
Odgovori
#17
crni taj tunel bi trebalo da bude za ventilaciju, trazi na kraju tunela gde ide dalje sigurno je zatvoren, moguce da ide levo desno ili dole nemora da znaci da ide pravo...pozzz
Odgovori
#18
Tunel ide skroz vodoravno ne verujem da je ventilacija.Probili smo ga odozgo i tek onda našli izlaz na steni,urađen je kao vrata na velikim bačvama ali kroz njega može samo mali ljudi da prođu,verovatno su ga radili rimljani jer kažu da su njihovi rudari bili mali ljudi a gore na brdu bio i njihov grad,topionica,radionica.
Odgovori
#19
(29-11-2013, 05:31 PM)BrankoV link Piše:pisao sam to jednom....................Od njega tri koraka niz vodu ima velika ploča..do reku ispod koje su pare zlatne i srebrane od ovu vodenicu se ide uz breg prema belu stenu  tu je tajna ajdučka vodenica koju smo mi znali i turski špijun Ali-Uzun. u ovoj steni ima rupa povisoka koja se zove "MEDENI KAMEN" jer u njega pčele bile pa kada sunce pripeče niz stenu teče medat  i prozvamo medne pare jer pare nasipasmo pa uselismo roj pčele.........
Uzgred, *MEDENI KAMEN* postoji i na Suvoj planini, iznad Gornje Studene...
Odgovori
#20
sema mozes li malo bolje objasniti ono sa trubom od bicikla
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 11 Gost(a)