Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sinji vir
#11
ima sinji vir u ataru sela Rakita ima i bela voda, ima i znakovi pored vira, dve desetke arapske jedna veca jedna manja u jednoj nuli ima isklesan krstic.
Odgovori
#12
Pera puz zna za ova mesta,treba njega da pitas
Odgovori
#13
(19-07-2013, 10:40 AM)tragalo link Piše:recite mi ods koliko visoko treba da pada voda cu taj sini vir mislim koliki e vodopad ???????iznad vira ima u nasem kraju tri sina vira na ednoj reci i to u razmaku na tri kilometara samo prvi ima vodopad negde do metar ipo drugi negde okolo osam do devet metara a treci e negde okiolo cetiri metara al zna neko koja e visina na vodopad ? mislim da e to najbitnie pozz
vodopad treba da e 58 pedi visok .
Odgovori
#14
Sinji vir ima i u Boljevackoj opstini, u ataru sela Rujista, tu pored Sinjeg vira ima stena koju zovu ,,Dva bika kamena '', tu je pre dvadesetak godina iskopano zlato.
Odgovori
#15
(18-08-2013, 04:51 PM)ZOORO link Piše:[quote author=tragalo link=topic=2224.msg19489#msg19489 date=1374223242]
recite mi ods koliko visoko treba da pada voda cu taj sini vir mislim koliki e vodopad ???????iznad vira ima u nasem kraju tri sina vira na ednoj reci i to u razmaku na tri kilometara samo prvi ima vodopad negde do metar ipo drugi negde okolo osam do devet metara a treci e negde okiolo cetiri metara al zna neko koja e visina na vodopad ? mislim da e to najbitnie pozz
vodopad treba da e 58 pedi visok .
[/quote]

ZOORO potocno 72 pedi Wink
Odgovori
#16
ima sinji vir i u Kz ali sve ostalo se ne poklapa Wink
Odgovori
#17
Zdravo
Pojam "sinji vir" se pominje u nekoliko navrata...Po jednom planu gde ima vodopad visok oko 12 metara i voda od njega pada u sinji vir (tu ima mala livada i kamen koji lici na grbavu babu na nju ima iskovane pafte dva prsta fale da se pafte spoje..a "baba" gleda u vir  pr.) voda od tog vira se uliva u reku koju cine bela voda i crna reka itd.
Drugi opis je za kod timakuminusa u Gurgusovacki atar..Tamo ima sinji vir voda ripa mesto zvano "vodeniciste" u sred reke ima kamen kao stog seno i na njemu riba iskovana ...itd..
Treci sinji vir negde okolina Pirota...
Pozdrav
Odgovori
#18
Ima sinji vir u okolini Cuprije.... ko zna nesto o tome
Odgovori
#19
nemoze da bide u pedi ima razni ruke otkud bi mi znali koliko e to otprilike mislim da se trazi sini vir sa dubinom od osam kotlovarski stapa al neznam koja visina treba da bude i koliko vodenica treba da ima do njega
Odgovori
#20
Vodopad treba da je 58 pedi visok ( ped ti je oko 25 cm ) voda od vodopada pada u sinji vir,
tu blizu ti je sofra, srna copava......a tu su ti i tri vodenice!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)