Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jelasnica, i Niska oblast
#1
Prvo pozrav svima, posto prvi put pisem na ovom forumu.
Da li neko ima neki plan za ovu oblast, narocito za Jelasnicu ili selo Mramor, Medjurovo? Kruze mnoge legende o tim mestima, pa me zanima da li ima nesto dokumentovano. Plandzija je u nekoj temi pomenuo da ima planove za celu jugoistocnu Srbiju, pa ako ima nesto i za ovo bio bih zahvalan. Takodje, dobro poznajem Ozren, Rtanj, takoreci svaku rupu znam, pa moze i za to. Pozdrav
Odgovori
#2
Imam ja prilicno toga,pogotovo za Jelasnicu itd..Ako nesto treba,ja sam u Zajecaru i samo posteno,jer drugacije ne moze...
Odgovori
#3
imam ja nesto vezano za jelasnicu a i u mom kraju postoi selo sa istim imenom.
Odgovori
#4
selo jelasnica... lazareva vrbika ima kantar
Odgovori
#5
jer imas nesto za Bancarevo,Za jelasnicu jer imas neki plan vezano za veliki kamen sto je postavljen na plocu.
Odgovori
#6
U Jelasnicu, tj. Jelasnicku klisuru je Obrenovic svojevremeno dovodio zatvorenike da kopaju i traze, pod budnim okom strazara, tako da je cela prekopana i pretrazena. Moj ti je savet da ne gubis vreme sa tim.
Odgovori
#7
Tada  su  radili  bez  aparata    a  u  novije  vreme  je  i  aparatima  pretrazena  i  u  dolini  a  i  visoke  stene  medjutim  nije  nadjeno  sve  jer  sve  nije  ni  pored  znakova  a  i  premestano  je.  Uvek  postoji  sansa  treba  ispostovati  svaki  teren.Kralj  je  pored  trazenja  zlata  i  lovio  po  okolnim  brdima  .Jednoga  dana  je  sa  pratnjom  izasao    na  suvu  planinu  i  nestalo  je  vode  za  pice  a  devojka  Bojana  koja  je  bila  u  pratnji  je  trcala  do  izvora  da  natoci  vodu  i  odnese  kralju . T rcala  je  do  izvora  i  nazad  i  posto  je  pruzila  vodu  kralju  pala  je  pored  mrtva  .  To  mesto  se  zove  devojacki  grob.    levo  od  groba  se  ide  za  Trem  a  desno  za sokolov  kamen  a  izvor    u  podnozju se  idanas  zove  Bojanine  vode  tek  toliko  da  se  zna  i  da  se  pamti.
Odgovori
#8
Samo posteno i nikako drugacije poz. iz Jelasnice
Odgovori
#9
Pozdrav  Keles  posteno  i  samo  posteno  prevaranti  stop!
Odgovori
#10
Pozdrav za Niski kraj

Ima dosta za Jelasnicu Miljkovac Sicevo itd.Neznam sto se Nislije ne javljaju.
Mesta i znaci za Jelasnicu:Kvocka i petao;Glava od vola;Samo oci na steni u potkapini u visini 2 covecja boja;Seoska utrina na izvisenje 5 kamena u nivou sa zemljum ima neki znakovi - pogledaj;Mesto plandiste u seliste Jelasnica;Radov Kamen i u Ploce 3 krsta na red rasparena
Ovo je ono sto smatram da nije toliko "izvikano"
Veliki pozdrav Jelasnici
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 13 Gost(a)