Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isklesan orao na steni
#11
od Auromajdan » Ned Dec 12, 2010 5:57 pm

Evo ovako da se i ja oglasim milane plandzija i ostali ja mislim da je taj orao kod vas negde,,,ovako:Nalazi se na kozarskom vencu a gde je to mesto pojma nemam uglavnom samo znam da kod mene nije,,kamen kao ploca i na kamenu ustemovano tri lira i orao sa knjigom u kandzama i u ledja zabivena strela dalje na koricama knjige pise P.M.P.M...toliko od mene!!
Auromajdan


Kazi im Auromajdan, nemoj da cutis! Bio je PM i kod nas" Bufana" a ne samo po njihovim krajevima, e sad ko je zaista PM- to je druga prica!
Odgovori
#12
Citat:od Auromajdan » Ned Dec 12, 2010 5:57 pm

Evo ovako da se i ja oglasim milane plandzija i ostali ja mislim da je taj orao kod vas negde,,,ovako:Nalazi se na kozarskom vencu a gde je to mesto pojma nemam uglavnom samo znam da kod mene nije,,kamen kao ploca i na kamenu ustemovano tri lira i orao sa knjigom u kandzama i u ledja zabivena strela dalje na koricama knjige pise P.M.P.M...toliko od mene!!
Auromajdan


Kazi im Auromajdan, nemoj da cutis! Bio je PM i kod nas" Bufana" a ne samo po njihovim krajevima, e sad ko je zaista PM- to je druga prica!
milane ako hućeš da citiraš nekoga dovoljno je da odeš na njegov post i da klikneš na "quote

pozdrav za bufane!
Odgovori
#13
Znam admine, ali quote nije hteo da reaguje,zato sam pribegao ovoj drugoj metodi kopiranja! Hvala u svakom slucaju!
Odgovori
#14
Auromajdane, ako tvoje ime ima veze sa M-pekom, onda ti sa sigurnoscu mogu reci da je ovaj orao u blizini tvog grada! Ako pak tvoja lokacija nema veze sa tvojim pseudonimom-izvini! Asociralo me :roll: :roll::roll: ! A sad jedno pitanje za sve a posebno za naseg plandziju: Ima li neko neku pisaniju za pojam "MION" uklesan na kamenoj ploci. Ova ploca se takodje nalazi na terenu M-peka? Nekada sam slusao nesto o MIONOVOJ VODENICI, ali nema veze sa literalnom pricom - Mionova vodenica. Davno bese pa se ne secam ko me je od sportista pitao za znak "MION"! Godina proizvodnje Wink WinkWink !
Odgovori
#15
Pozdrav prijatelju. Imam negde neku rukom crtanu mapu gde se pominje,, minon" .Tu je nacrtan i neki potok i koliko se secam ima i nekih znakova,neka ruka i neki kamen neobicnog izgleda sa nekim tockom na njemu.Moracu da ,,prekopam" po mojoj obimnoj literaturi samo mi dajte malo vremena. Ne secam se od kojeg ,,kolege"sam je dobio ali znam da sam mislio da ne zasluzuje neku posebnu paznu. Minon nije isto sto i mion ali nikad se ne zna. Upravo sam se setio da je iznad tog kamena pisalo ,,Gavranov kamen" ali nemojte me drzati za rec. Javi mi da li ima neke slicnosti da ne trazim dzabe.
Odgovori
#16
Jeste plandzija,ima veze sa tim pojmom.Radi se o tome sto su neki moji drugari "ZATRPALI" ovaj beleg da se ne vidi,i osim njih sada ni Bog otac ne bi mogao da ga nadje. pitali su mene, ali ja zaista nemam nista vezano za ovaj pojam.zasto bih se pravio pametnim u vezi necega kada neznam! Kazem da se secam jedino da me je neko pitao za ovaj znak,a sada me pitaju za pisaniju! ajd se sada seti svega sta me je i ko pitao pre dvdesetak godina???? Procesljaj malo,pa ako nadjes dobro jeste ,ako ne-opet dobro jeste!
Odgovori
#17
Ovako stoje stvari Milane, nasao sam tu mapu. Na mapi su zapisani pojmovi Gavranica reka , Gavranov kamen i Minon.Na mapi je nacrtana reka i pored reke ovakvi znakovi: najpre nesto sto lici na kamen sa potkovicom,zatim neki znak ispod rupe na steni i krst pored ,dalje uz reku ruka i srna desno od ruke,zatim uz potok tri krsta sva tri razlicitog oblika (u jednom od njih su 3 manja krsta) ,pa onda neki znaci cije znacenje ne mogu da definisem, iznad toga je natpis minon i pored njega je nacrtano nesto sto mi lici na kucicu , iznad toga je nacrtana neka pritoka (ili put) koja vodi levo do tog kamena na kojem je sa strane nacrtano nesto sto lici na tocak kome fali jedan deo .S prednje strane kamena je znak koji lici na broj 8 a iznad je natpis,,Gavranov kamen".Pozdrav.
Odgovori
#18
Dobro plandzija, Sve si ovo ideklamovao kao da si turisticki vodic, a ja zalutao na terenu! Sala na stranu dobar deo tvoje skice se poklapa sa situacijom na terenu,ali reci ti meni ima li i neceg "konkretnijeg" sto bi nas interesovalo? Ima li na toj skici i neke "lokacije" ili tome slicno? Ne interesuju me tacne cinjenice, vec dali stoji da je negde nesto ostavljeno? To ispusti da mi kazes!
Odgovori
#19
Covek od koga sam dobio skicu (ili neko pre njega) je crvenom olovkom obelezio dva mesta. Prvo je rupa polukruznog oblika sa znacima ispod i krstom s leve strane a drugo je znak u obliku broja osam na gavranovom kamenu .Sad ti tumaci kako hoces . Nezavisno od ove skice imam neku pisaniju za Dabrovo selo gde se pominje Gavranica reka ali se opis ni u cemu ne podudara sa ovom skicom.
Odgovori
#20
Milane vidi ovako ja jesam iz Majdanpeka i poznajem dobro celu okolinu i naravno sam Majdanpek ti spomenuti tereni se sa sigurnoscu mogu reci ne nalaze kod mene u kraju ni ti u blizini tako da ne znam zasto mesas i odakle ti to ,, i jos nije lepo da kopiras moje izjave tj.ono sto ja napisem zamolio bih te..hvala unapred!!!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)