Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Djavolja Crkva
#21
(01-07-2013, 10:28 AM)APIS link Piše: Imali da je ijedan kamenolom slucajno tu de jeste??

Nema sigurno, na tom mestu u okrugu kilometara nema zive duse.
Odgovori
#22
Dace Bog da tako ostane  .
Odgovori
#23
Srbija je  ko sto ranije pomenuh sva u crkvama i crkvistima i razni belosvetski mangupi  bi da se docepaju  starih crkvenih stvari jevandjelja krstova i relikvija....Kako onih  crkava koji su nad zemljom tako i iz podzemnih crkava.  To pripada ovom narodu ovde i nije za da se skrnavi i raznosi po belome svetu.
Odgovori
#24
(01-07-2013, 06:55 PM)APIS link Piše: Srbija je  ko sto ranije pomenuh sva u crkvama i crkvistima i razni belosvetski mangupi  bi da se docepaju  starih crkvenih stvari jevandjelja krstova i relikvija....Kako onih  crkava koji su nad zemljom tako i iz podzemnih crkava.  To pripada ovom narodu ovde i nije za da se skrnavi i raznosi po belome svetu.

Potpuno si u pravu, samo ne pripada narodu nego SAMO Crkvi.

Vlado
Odgovori
#25
Slazem se Vladolino sa tobom medjutim ima crkava raznih i to je prica za sebe. Belosvetskim mangupima sam nazvao raznorazne ''Mocnike''koji vrsljaju  dugi niz godina trazeci ono sto sam pomenuo a na kraju krajeva ustvari traze ono sto nisam pomenuo..Zar mislis da se svima nama sve ovo stotinama godina unazad slucajno desava..Pa i dan danas. Nije slucajno cela Srbija u crkvama i crkvistima to nigde u Svetu  drugde nema . Nekada se sve to cuva takosto se neke svari i lokacije i ne pominju.
Sve izreceno  gleda jedno veliko oko sa sve sestar  mistriju i fanglu...
Odgovori
#26
(01-07-2013, 09:14 PM)APIS link Piše: Sve izreceno  gleda jedno veliko oko sa sve sestar  mistriju i fanglu...
Nemislis valjda na masone ? ? ?
A sto se tice podzemnih crkvi..pa nije bas sve to tako kako se pise...nisu to neke od zlata velike gradjevine a uz to jos napunjene sa gomilom zlata dragog kamenja, dijamanata i sveka od cega tragacima podje voda na usta...a potom zatrpane sa gomilom zemlje i kamenja...RADI SE O STARIM KATAKOMBAMA (crkvama) koje su izgradjivane u pecinama i vecim udubljenjima u planinama i brdima a u nekom periodu kada su nailazila zla vremena iskoriscene za ostavstinu i skrivanje svega vrednog sta su smatrali tadasnji visokodostojnici i vladari.
Odgovori
#27
Ma prijatelju ja sam ti Svrlizanin seljak sta ti se ja razumem u veliku belosvetsku politiku.Medjutim da ne traze nesto nebise tolko oko nas muvali i rili po ova brda i doline.Kopnu ovde pa risnu onde.Te nemamo mi ronioci da ulaze uvrela i virovi te moraju neki stranjski gnjurci da se gnjuraju..  Cu preneki dan da ce svabe  da istrazuju nekakvo podzemno jezero tu na granicu kao nasi nemaju takvi camci a jezero mlogo dugacko ide cak u komsilak preko veliko brdo...Seljaci,prost narod pa im se svasta prividja kad potegnu mucenicu...A da ne traze kufert nebise ni ovolko sa nas ovde svi ni zanimali .Ovako im lakse oni cacnu a ribice  se same pecaju.I to na golu udicu.
Odgovori
#28
Postovani g.Branko,

kako je ocigledno da govorimo o bar 2-3 razlicite lokacije,da li mozete da nam precizirate koje su to planine i koje Crkve?Znaci malo da pojasnite ako je moguce Vas predhodni tekst.

Inace vecina tih Crkava ali ne sve su gradjene od strane Bogumilskih ranih Hriscana koje su Nemanjici proganjali.Pored Bogumila i pre njih bili su tu Paulikanci,a u doba Rima bili su tu Arijanci.Svi oni gradili su te Crkve.

Smatram da ih treba otkriti jel poenta Crkava je da ljudi idu u njih a ne da budu zablindirane u zemlji.

Svakako treba ih i zastiti kao verske objekte od izuzetnog znacaja.

S postovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#29
jedna crkva je okolinu crne trave,jedna u gradište nekada zvano miljkovačko.i jedno iza selo stol....za gos.Alena
Odgovori
#30
Branko...
Ja znam gde je ta crkva "iza sela Stol"..



Anunaki
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 5 Gost(a)