Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VLASKI KLADENAC
#11
Pecat je preko reke tj.preko puta lobanje,i na drsci pecata lobanja,tako je u moju pisaniju planu,ali nema ga,a i lobanja razbivena,od kladenca do lobanje otprilike oko 2km Ovaj kladenac mora da ima krivinu i u krivini ruka skoro do lakta i X zaokruzen zajedno sa rukom,pa na 1km i vise ostali znaci.Pozdrav
Odgovori
#12
Vlaska pecina  koja se nalazi u blizini Sokograda mozda ima  neke  veze sa vlaskim kladancem.
Odgovori
#13
MISLIM DA NE,NAJBLIZA PECINA JE SARGOVA I V.A BLIZU KLADENCA JE KLESANA RUKA I X ZAOKRUZENO.
Odgovori
#14
(29-01-2013, 06:05 PM)deka.grom1 link Piše:Pecat je preko reke tj.preko puta lobanje,i na drsci pecata lobanja,tako je u moju pisaniju planu,ali nema ga,a i lobanja razbivena,od kladenca do lobanje otprilike oko 2km Ovaj kladenac mora da ima krivinu i u krivini ruka skoro do lakta i X zaokruzen zajedno sa rukom,pa na 1km i vise ostali znaci.Pozdrav
ne uklapa se sve..pecat je u reci al,postoji kladenac obasija u vise boja voda,moracu da slikam pa pecat i kladenac pa da se nadovezemo.lobanja je bila preko puta al ne toliko daleko,to mi se ne slaze.
Odgovori
#15
Za vlaski kladenac ruka i X u krugu igra glavnu rec ako ima tako onda je vl.kladenac,na prolece bice kontrola.Pozdrav
Odgovori
#16
IMA kUMANOVSKO VLASKI KLADENEC iznad njega vlaska maala (kuce)
Odgovori
#17
imam neki plan crtez o vl.kladencu ali ne pise gde,samo se radi o ABDULAHU VELIKOG,Podudara se neke oznake u istocnoj srbiji.Pozdrav
Odgovori
#18
evo ovako cemo..slikacu ti kladenac,pecat i okolinu sa visine..pa mozez uporediti koliko toliko..
Odgovori
#19
Pozdrav tragaci
Tek sada sam video ovaj post. Ovako, nesto sto ja imam za Vlaski kladenac. Planina Devica izmedju sela Skrobnice , selo Beli Potok i Ovce selo ili sada Vasilj. Do jake vode vrelo ima kladenac koji se zove Vlaski kladenac. Poznaces ga po tome sto pored njegaa ima stena i na nju znak iskovan: srp, krst i jos jedan znak.....kada podjes nizvodno , gde voda otice videces put , pogledaj gde taj put obilazi jedan kamen i na njega ima iskovano boso covecje stopalo..... .Vrati se sada do kladenca i pogledaj desno ima da vidis miro krst  od njega na 50 koraka prema skok ima ostava i .....
Sada ovoliko pa ako se nesto slaze da pisem jos?
Pozdrav
Odgovori
#20
POZDRAV NE SLAZE SE BAS NISTA,VIDI NA POCETAK STA SAM PISAO PA AKO IMAS TAKO NESTO JAVI.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 20 Gost(a)