Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OKOLINA ZAJECARA
#1
Na teritoriji Zajecarske opstine postoje nekoliko podataka, evo za njih nekoliko:
1.Izmedju malog i velikog Jasenovca nalazi se cesma sa tri korita kada stanes da pijes vodu pogledaj levo i videces kamen arsin visok na njega znakovi...
2. Vrati se nazad i na trecu podelnicu ,medju, od tri brata u srednju medju zatrpan bunar u njega ostava
3. Selo Prlita u okolini tog sela ima crveni kamen u njega ima pecina u pecini znak sa desne strane i na plafon.Moras da se potkacis jedan od znakova je zmija i krst...
4.Selo Salas ima rasovati ili rascepen kamen ispod kamena ima kladenac on je na 250 koraka od tog kamena i na njega devojka iskovana i.....
5.selo Sokolica .gradiste iznad gradista odozgo ima izvor voda i do nje kamen i na njega zmija iskovana odozgo na kamenu ista takva zmija se nalazi i gde voda pada......
6.vlahova mahala ima potok reka iznad nje nalazila se velika (vrba da li je u zivotu neznam) iznad vrbe imao mali mostic od kamena od tog mostica na 35 metara ima izvor i ima kamen na njega znak....
7.Okolina Prlite mesto kadibogaz zvano mesto gradiste-seliste ima crkva od nje na 30 koraka od oltara ostava i na dalje.....
toliko za sada za Zajecar
Odgovori
#2
Znam gde je ta cesma izmadju jasenovca,cini mi se da ima dva korita,nisam bas siguran,ne secam se,znam da je veoma stara,pored jeste nekad postojao kamen sa znacima ali je oboren dole ima ga oko 2 arsina,ako vidis ovo javi sta dalje,pozzzd....
Odgovori
#3
kolko ja znam , korita su razbijena odavna....
Odgovori
#4
ne,ne...korita stoje,sad cu potraziti slike i saljem..
Odgovori
#5
onda su sigurno dogradjena...kolko ih ima?
Odgovori
#6
nisu dogradjena,stara su,tesana od kamena,velika dosta i voda se preliva iz jednog u drugo,na cesmi i stoji zapis,nemogu se setiti jezika ali nije na srpskom i jako malo se nazire...bas je negde izmedju malog i velikog jasenovca...postoji stari kolski put koji prolazi tu,kamen postoji sa znacima koji je opisao kosac,pravougaonog oblika..malo kupast pri vrhu,s tim sto kosac kaze da je arsin visok ali ga ima sigurno 2,oboren je dole pored cesme,ali se zna gde je bio..cak mi se cini da je na njemu dodata i neka petokraka posle 2 svetskog rata..ali ga mestani pamte i pre toga....cim budem nasao slike postavljam to,jako je lepa..
Odgovori
#7
jako zanimljivo...vredi videti
Odgovori
#8
Ako se radi o istoj cesmi kod koje sam ja bio, onda je ostava iz zatrpanog bunara odavno izvadjena. Mislim da se radilo o povecem cupu.
Odgovori
#9
mislim da ovo nema veze sa ostavom u bunaru,nema ga kosac da potvrdi ali sam negde mislim vec citao ovaj opis da treba biti ostava na 2 koraka od pobitog kamena...nemogu se setiti u kom pravcu tacno ali mislim da imam negde zapisano,samo jos ne mogu naci slike,cim budem postavio videces dali se radi o istom mestu...pozdrav
Odgovori
#10
Iz bunara je izvadjeno sigurno. Znam i ko je sve bio i ko je koga i kako prevario na kraju. Od onda ima jedno 25 godina.
pozzz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)