Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EVO NEKA MESTA ZA VRANJE PA SE JAVITE AKO IMA NEKO IZ VRANJA I OKOLINE
#1
Selo LAJKOVAC,selo JASELIJE, JOVINA PADINA,selo LAZINO ili (LOZINO),selo DASKALOVO,selo KRSJAK od selo UNSKA DOLINA,od UNSKU (JOVINA PADINA),UNSKO LOJZE,UNSKA CUKA...javite se imam za ova mesta ako do sad nisu ociscena pozdrav kolegama...
Odgovori
#2
Imam ja neka mesta, mozda ti poznato zvuce.
Za Vranje-Polajnica
Selo Lalince,Mijovce,
Mesta-Beli kamen, meckina padina,backalo,ajducki kladanac,orlov kladanac,smrdan,baljin kladanac,ljuljin kladanac,los kladanac,bunatovac,prpljiste,rogaj.

Ako  znas nesto javi.
Odgovori
#3
E pa ima jos mnogo mesta u vranjskom kraju i okolini posebno zanimljivih naziva predela ali i lepih legendi to jest prica.
pre nekih 20 i vise godina bio neki italijan u okolini Bujanovca i trazio neki bunar iz tursko doba na potezu jezeriste.Bio je blizu da ga pronadje al priveli ga i posle duzeg saslusanja oteran je.
Po prici starih tu je prolazio turski put za manastir Prohor  a u blizini bila je turska karaula.
Takodje u blizini Davidovca i Vrtogošs ima mesto koje se zove Manastirište.
U njegovoj bližij okolini je bio stari rimski grad.Dosta se danas vade rimske pare a po keramici grad je dosta dugo bio tu.
Odgovori
#4
Ako mislite deka Vrajnsku kraju mise da se nace trasite sigurno ces naci nista poz
Odgovori
#5
(23-12-2012, 01:05 PM)himovich link Piše:Ako mislite deka Vrajnsku kraju mise da se nace trasite sigurno ces naci nista poz

znaci da se ne trudimo da trazimo posto kazes da je sve istrazeno
pozz
Odgovori
#6
Ma nikad nije sve istrazeno,,,,nemoj da odustajes ,,samo napred
Odgovori
#7
(23-12-2012, 10:23 PM)Acabeograd link Piše:Ma nikad nije sve istrazeno,,,,nemoj da odustajes ,,samo napred

naravno Aco da nije sve istrazeno niti ce pa biti
hvala na podrsci
pozz
Odgovori
#8
Vrajne kolegi verujte sad nema nista bilo je edno vreme neki imitacije klesane mesta ali to je fals i hocu davam pomognem da ne se trudite tamo nema nista trasite bojle surdulicu tamo ima sigurno samo treba da se trasi dobro i samo jos jednu PITAJNE PRVO DA GA POZDRAVIM COVEK SVARNO VREDI TO JE KOSAC I HOCU DA LI ZNA ZA ORLOVU GNEZDA TO JE POSLE GALDRMU POT STARI POT AKO ZNAS NESTO PISI ILI POMOGNI POZ
Odgovori
#9
raspitaj se malo za krivu feju,,,ako neko zna gdeje vizantiska crkva...pitaj za rimsku utvrdu u vr,banji..........ima oko vranja samo treba traziti....
Odgovori
#10
Pozz ja sam u ovom kraju oko 20 godina i toliko se otprilike i bavim ovim hobijem,mada opremu imam od skora isao sam sa tidjom. Prosao sam negde oko 30-40 mesta na kojima navodno ima nečega ali do sada nisam imao ništa posebno ako se ne uzima u obzir nalaženje rimskih novčića,uopšte predmeta iz doba rimljana.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)