Forum skriveno blago - zakopano blago
Potrebna pomoc oko centralne Srbije, Sumadije! - Oblik za Štampu

+- Forum skriveno blago - zakopano blago (https://www.skrivenoblago.com/forum)
+-- Forum: Zakopano blago u Sbiji, Crnoj Gori, Makedoniji i Bugaskoj (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-4.html)
+--- Forum: Zakopano blago u Srbiji (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-23.html)
+---- Forum: Oglasna tabla (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-28.html)
+---- Tema: Potrebna pomoc oko centralne Srbije, Sumadije! (/thread-2972.html)

Stranice: 1 2


Potrebna pomoc oko centralne Srbije, Sumadije! - Vladolino - 31-12-2013

Pretezno sve se ovde u forumu radi oko juzne srbije, ima li sta o centralnoj? Kod mene niti se sta trazi, niti prica, samo od naroda i seoskih zitelja se cuju price o Cetnicima, Hajducima, Rimljanima, Carevima itd. Nalazilo se ranije pri rucnom oranju njiva i srebrnjaka austrijskih, dukata pojedinacno itd., ali nesto konkretno da se isprica o Hajducima, ostavama ili slicno nema. Prolazio sam letos kroz planinu sa detektorom, normalno sve zaraslo od onih dana kada sam bio dete, naslo se samo ponegde malo starih caura, metalni vrh od futrole maca i poneka kovanica novijeg vremena. Konkretno i preciznije nisam trazio, naravno sam hteo da povrsinski predjem vise.
Mozeli mi neko pomoci oko trazenja znakova, kod nas je relativno tesko posto nema mnogo stenovitih i kamenih predela, iako je planina. Zahvalan sa za svaku pomoc!

Hvala u napred.


Odg: Potrebna pomoc oko centralne Srbije, Sumadije! - grotagold - 31-12-2013

NAPISI PRECIZNIJE O KOM SE KRAJU RADI...UVEK CE SE NACI NEKO DA TI UKZE NA NEKI OPIS ILI PAK NEKO UPUSTVO A TO STO SE OVDE UGLAVNOM "CESLJA" JUGOISTACNA SRBIJA... IMA I TO SVOJIH PREDNOSTI  ;D Wink


Odg: Potrebna pomoc oko centralne Srbije, Sumadije! - Zoran67 - 31-12-2013

Centralna Srbija?To je sirok pojam!Na pr.zna se da je Juhor keltska i romejska planina, po broju lokaliteta i bogatim nalazima...A i Jastrebac je i hajducka planina,a ima i kelta i zaista puno Romejaca.Obe planine imaju mnogo tragova rudarenja!Zato budi precizan!



Odg: Potrebna pomoc oko centralne Srbije, Sumadije! - Vladolino - 01-01-2014

Kao prvo srecna vam svima 2014!!!
Kraj o kome me interesuje je Zapadno Moravski kraj, pozega, arilje, ovcar banja i cacak.


Odg: Potrebna pomoc oko centralne Srbije, Sumadije! - aleksandar86 - 01-01-2014

Da li neko zna da li su speolozi ili pak neko drugi, istrazili pecinu na planini Vujan u selu Ostra pored utvrdjenja Sokolica? Prica ima raznih, a zanimljivo je to da u razgovoru sa mestanima tog sela oni spominnju svetlost i dva cuvara. Kazem "zanimljivo", jer ovo je kraj gde nema takvih prica a efekti koji se javljaju su slicni opisanim sa jakih lokaliteta.


Odg: Potrebna pomoc oko centralne Srbije, Sumadije! - Vladolino - 01-01-2014

(01-01-2014, 01:53 PM)aleksandar86 link Piše: Da li neko zna da li su speolozi ili pak neko drugi, istrazili pecinu na planini Vujan u selu Ostra pored utvrdjenja Sokolica? Prica ima raznih, a zanimljivo je to da u razgovoru sa mestanima tog sela oni spominnju svetlost i dva cuvara. Kazem "zanimljivo", jer ovo je kraj gde nema takvih prica a efekti koji se javljaju su slicni opisanim sa jakih lokaliteta.

Zdravo,
Planina Vujan je kod Milanovca, selo Ostra kod Mrcajevaca a Sokolica prema Visegradu, povelika bogami ta pecina. Na Vujnu mi nije poznato da ima Pecine, ima jedan veoma lep Manastir kome bih svakom preporucio da navrati.


Odg: Potrebna pomoc oko centralne Srbije, Sumadije! - aleksandar86 - 01-01-2014

Mislim da su svi svesni da ima mesta koji se slicno ili isto zovu. Pokusavam da dobijem odgovor, tebe da uputim ako te interesuje a ti se salis. Tacno selo Ostra kod Mrcajevaca, imas sliku lokliteta koji se slicno zove kao taj koji spominjes. Predpostavlja se da je nastao u periodu izmedju 4 i 6 veka. U blizini samog lokaliteta je ulaz u pecinu...


Odg: Potrebna pomoc oko centralne Srbije, Sumadije! - Vladolino - 01-01-2014

(01-01-2014, 07:41 PM)aleksandar86 link Piše: Mislim da su svi svesni da ima mesta koji se slicno ili isto zovu. Pokusavam da dobijem odgovor, tebe da uputim ako te interesuje a ti se salis. Tacno selo Ostra kod Mrcajevaca, imas sliku lokliteta koji se slicno zove kao taj koji spominjes. Predpostavlja se da je nastao u periodu izmedju 4 i 6 veka. U blizini samog lokaliteta je ulaz u pecinu...
Zdravo aleksander86,
izvini, nisam hteo da tvoje pitanje svalim u salu, a li sam ja pogresio posto nisam shvatio da da ostra kaci jos planinu vujan. Znam nekoga ko je rodom iz ostre i ako neko o tome nesto zna ondah je on. javljam ti koliko sutra.



Odg: Potrebna pomoc oko centralne Srbije, Sumadije! - fixxx - 02-01-2014

Ja sam tu u komsiluku ali za sve ove godine bavljenja traganjem jos uvek nisam isao gore.Ako je neko zainteresovan za ekspediciju neka se javi na pp.
Pozdrav...........fixxx  Smile


Odg: Potrebna pomoc oko centralne Srbije, Sumadije! - Vladolino - 02-01-2014

To mesto i pecina je uzduz, popreko i kako smislis preturena, geolozi, zlatari, pecinari, ama svako moguci je vec bio tu, i navodno se nista nije naslo! Ako u toliko godina preturanja, a pogotovo ljudi iz ostre, becnja, bresnice i od drugih svih mogucih strana niko nije mogao da nesto nadje ondah je to patka, ili je tako skriveno da mi sa nasim skalamerijama nemamo sanse. Cak kaze prijateljica moja da kao dete ( a ona je oko 60-Godina mlada) je zapamtila da su i svi moguci politicki organi do sada bili na tom mestu da bih nesto nasli.
Ima li nekih znakova u okolini, i ako ima zamolio bih da mi neko posalje slike po mogucnosti, mozda nesto mogu da pomognem, ja na zalost nemam sanse niti mogucnosti doci na to mesto u sledece vreme, najranije oktobar 2014. Pa ako bih neko neko hteo da se dogovorimo da odemo tamo, javi.