Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СОФРА 7 ТАЊИРА 7 ХЛЕБА 7 РИБА
#1
ДАЛИ НЕКО ЗНА ОВУ СОФРУ
Odgovori
#2
Kamo lepe srece... Jedna ispravka kolega, nije sedam riba vec jedna cela i jedna pola...Pozdrav!
Odgovori
#3
ne molder.  to je druga  prica.  i tu pricu znam.  pozdrav.
Odgovori
#4
dali nekoj znae za sofrata so riba ipol mesto  zvano ili neko i drugi inrormacii inaku se bara kaj nas
Odgovori
#5
tuka se i  meckar  i covek so ralo  i  kola so 4  trkala.  i mecka.
Odgovori
#6
Da da tuka e i srnata so skrshena noga i lovgijata so pushka i dupki u karpa kaj sto stoele gredite od vodenicata i se e tuka samo mestoto go nema nikade.Pozdrav svim sportistima.
Odgovori
#7
srnata so skrsena noga postoi ja znam  licno i imas 7 dupki na karpa vo blizina ako znae nekoj sto ytreba dfa se bara neka pise
Odgovori
#8
vasil. znam ja mnogu dobro se sto treba da ima. samo dali e toa mesto.
Odgovori
#9
Vasil daj slika be covek od sofrata,vaka na pamet prazni muabeti nema fajde.daj malku po ozbilno da se pristapue na sekoj slucaj
Odgovori
#10
vcera bev na teren kaj srnata so  skrsena noga no za zal taa bese unistena no na 100 metri od srnata najdov kameen so sedum dupki i sid koj bese dolh poveke od 50 m koj zavrsuvase blizu do 7 dupki a sofrata ne ja najdov nekoi velat deka sofrata bila nad pestrera a sproti pasterata kamen so 5 dupki jas pesterata ja najdov no kamenot so 5 dupki ne go najdov no po patot najdov mnogu kamenja so po edna dupka ako nekoj znae nesto za srnata tamu mozam da do odnesam no od srnata ne se poznava nisto
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)